Maximum aantal stuks fruit?

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door Feye, 27 jan 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. sillies

    sillies Fanatiek lid

    15 aug 2013
    3.182
    1.393
    113
    Hier komt ze meestal aan 2 stuks fruit per dag, pauzehapje en om half 4. Gisteren 3 stuks, Maar meer vind ik niet nodig.
     
  2. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    7 mei 2011
    10.899
    3.931
    113
    Hier een max van 2-3 stuks afhankelijk van het tijdstip. Onze kinderen zijn echte fruiteters. Maar de max is niet vanwege het fruit zelf want dat is supergezond, maar omdat ze dan andere dingen niet eten, zoals groente bij het avondeten omdat hun buik dan vol zit van de banaan die ze net gegeten hebben.
     
  3. G83

    G83 Bekend lid

    29 dec 2014
    524
    3
    18
    Volgens de schijf van vijf Max 1,5 stuks per dag ivm suikers. Zelf denk ik dan liever fruit dan een koekje.
     
  4. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Eerst waren dat nog 2 stuks. Ik vind 1,5 echt weinig voor een kind in de groei.
     
  5. Jessi79

    Jessi79 Fanatiek lid

    4 jan 2012
    4.815
    2.674
    113
    Wow wat eten jullie kinderen veel fruit! Ik ben helemaal geen fruiteter, alleen in de zomermaanden druiven en aardbeien etc. Ik denk er zelf gewoon nooit aan. Mijn dochter krijgt 1 stuk fruit mee naar school. Soms 's middags nog een mandarijn of appel als ze rond vier uur honger heeft. Maar in het weekend vergeet ik het en dan eten we meestal geen fruit. Bij ons dus gemiddeld 1,5 stuk per dag, maar twee stuks vind ik wel het maximum qua suikers.

    We eten wel veel rauwkost, dagelijks wel komkommer, tomaatjes, paprika etc. Naar school in de yumbox en in het weekend bij de monkey platter.
     
  6. Madelein84

    Madelein84 Fanatiek lid

    5 jun 2013
    1.042
    80
    48
    nou dat! Max 1,5 fruit per dag, maar je mag wel elke dag een ijsje. Dat is toch best krom?
     
  7. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Idd! Hier op het cb gaven ze aan dat 1,5 gewoon het minimum is; minder is niet wenselijk. En meer mag, met mate, liefst op vaste momenten op de dag ivm de tandjes. Net zoals 250gram groente ook het mininum is voor volwassenen; je mag echt wel meer eten. Liever een keer een extra stukje fruit dan dagelijks een ijsje of beker sap.
     
  8. Typicalme

    Typicalme Fanatiek lid

    11 dec 2014
    1.158
    442
    83
    Vrouw
    Ik heb geen grens, zoveel eet mijn dochter nl zoiezo niet. 4 stuks? Dan zou ze voor derest van de dag niks meer nodig hebben denk ik! ;) Ik bied haar 2 keer per dag fruit aan, ze vind het lekker maar er blijft ook regelmatig wat staan. Als ze meer wil mag ze dat ook. Ze eet verder heel goed, krijgt van alles wat binnen. Maar ik hoef haar eigenlijk nooit te remmen, omdat ze heel goed haar grens aangeeft. Maar ik hoef ook nooit aan te dringen om iets te eten, ik kan haar gewoon volgen, heel gemakkelijk.
     
  9. Regina88

    Regina88 Niet meer actief

    Max 3 op een dag en Max 1 vlak voor het avondeten. Een hele appel vult net teveel om goed te eten.

    In de praktijk eet hij vaak 1 a 2 stuks per dag
     
  10. Caithy

    Caithy Fanatiek lid

    8 feb 2013
    3.713
    1.060
    113
    Precies dit! 5 stuks is echt niet gezond, zoals ik al las, als je iets anders aanbiedt, dan hoeven ze niets. Dan zijn ze aan het eten om het eten en niet omdat ze honger hebben.
     
  11. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Hier dus ook..

    Ik vind het altijd bizar om te lezen welke hoeveelheden eten sommige kinderen uberhaupt wegkrijgen op een dag. Hoeveel eten de ouders dan?
    Dan denk ik vooral aan verschillende onderzoeken (en logica) die aangeven dat we uberhaupt te veel eten wat ook belangrijke oorzaak is van welvaartsziektes.

    Als kinderen gewend zijn om zulke hoeveelheden weg te krijgen kan ik me voorstellen dat dat alleen meer gaat worden. En heel veel gezond eten is ook niet gezond, het is algemeen bekend dat het lichaam met alle soorten suikers hetzelfde omgaat.
    Banaan, hand druiven, mango en appel zijn OOK een behoorlijke suikerbom op 1 dag, plus dat ik het zelf niet zo gezond zou vinden als het kind naast deze berg alweer wil eten na 1,5h.

    Bij ons eten ze rond 10h 1 groter stuk fruit (en hebben dan vóór 13.00h echt geen trek), en na school rond 16h een klein stukje, bijv 1 mandarijn.
    Als ik bijv om 16h een banaan eet hoef ik om 17.30h echt nog geen maaltijd..
     
  12. Yvke86

    Yvke86 Fanatiek lid

    11 apr 2013
    1.696
    295
    83
    Vrouw
    Pedagogisch medewerkster
    Limburg
    Ik tel rauwkost trouwens per ongeluk als fruit :D
    Mijn zoontje heeft heeeel graag paprika en komkommer.

    Meestal eet hij s morgens een halve paprika en wat druifjes

    En s middags geef ik hem 1/3 komkommer en een mandarijn ofzo.

    Dus dan kom ik ook maar aan 1,5 a 2 stuks FRUIT op een dag :)

    Net samen een groot bakje aardbeien op. Heerlijk! En nu zit hij weer aan de gele paprika :D
     
  13. Uuz

    Uuz VIP lid

    8 dec 2014
    6.241
    818
    113
    Gemiddeld 2 stuks + een glaasje sap. Verder rauwkost, nootjes etc.
     
  14. Youtan

    Youtan VIP lid

    9 jun 2015
    6.495
    4.332
    113
    Vrouw
    Daar heb je wel een punt hoor. Maar ik denk ook dat er een verschil is in wat ze eten en drinken. Hier geen koek en snoep, nou ja bijna niet. Geen fristi, chocomelk, wicky' oid.
    Mijn dochter eet graag fruit (meestal 3 stuks per dag) daarnaast ook elke middag komkommer en tomaatjes. Daarentegen is ze een enorme slechte broodeter. 1 's morgens (met moeite, dus regelmatig pap of havermout) en tussen de middag 1,5 (vaak nog een halve mee terug uit school).
     
  15. Sleepless

    Sleepless Bekend lid

    1 jun 2013
    892
    173
    43
    Vrouw
    Brabant
    Hier geen grens aan hoeveel fruit ze mogen eten. ik tel het ook niet maar kleine kans dat ze boven de 5 stuks per dag uitkomen. Fruit is gezond, ook al zitten er suikers in en bevat veel gezonde bestandsdelen. Dus lekker eten, anders eten ze wel weer iets anders waar suiker in zit.
     
  16. Feye

    Feye VIP lid

    26 nov 2013
    6.465
    3.911
    113
    Vrouw
    Het fruit is bij ons uiteraard i.p.v. een koekje, rozijntjes, crackers, etc. Het is niet en en en.
    1,5 stuks fruit is echt weinig voor mijn zoontje (voor onszelf ook overigens).
    Maar ik zie hier ook veel rauwkost bij iedereen voorbij komen, dus ik ga nu in ieder geval op de thuisdagen standaard een bakje rauwkost op tafel neerzetten (doe ik nu nauwelijks omdat de oudste het niet lekker vindt).
     
  17. tuc

    tuc Niet meer actief


    Maar niet ieder kind en iedere volwassene is hetzelfde. Als mijn zoontje uit school om 16 uur een banaan krijgt en dan tot half 6 niks dan gaat tie van zn houtje.
    Ik vind het ook wel gek dat een banaan meer dan 1,5 uur vult.
    En in de ochtend redt niemand het hier thuis op 1 stuk fruit.

    Maar wat dan...gewoon zeggen dat een kind niks meer krijgt...vind ik raar.
     
  18. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Natuurlijk is er verschil in WAT kinderen eten en drinken, maar daarnaast zijn zulke grote hoeveelheden ook niet per definitie gezond.

    Water is natuurlijk gezonder dan sap, maar zoveel dorst voelen dat je elk half uur een glas van 250ml water leegdrinkt is bijv indicatie dat er ergens iets niet goed zit.

    Gezond eten is prima, maar als mijn kind elk uur bij wijze van een groot stuk fruit of schaaltje groente zou vragen, zou ik dan niet zo gezond vinden..
     
  19. Uuz

    Uuz VIP lid

    8 dec 2014
    6.241
    818
    113
    Is ook niet zo goed voor je gebit, de hele dag door eten. Je tandglazuur krijgt dan geen kans te herstellen.
     

Deel Deze Pagina