We komen er samen niet uit! Over een aantal maanden verwachten we ons eerste kindje. Zelf heb ik zijn naam niet aangenomen ivm het pestgehalte. Het is een rare achternaam en kinderen zijn hard en deze naam maakt in mijn ogen het pesten makkelijk. Hij vindt dit zelf minder en vindt de traditie om de achternaam van de man door te geven zwaarder wegen. Ik vind het welzijn en de toekomst van mijn kind op school (en verdere toekomst) belangrijker dan de zogenaamde 'regels' van het doorgeven van een achternaam. Hoe staan jullie hierin? Zijn er mensen met ervaring waarbij het kindje de achternaam van de moeder heeft gekregen en hoe werd daar op gereageerd? Ben benieuwd naar jullie reacties!
Lastige kwestie! Ik denk er wel hetzelfde over als jij denk ik. Alleen zou ik zelf ook niet akkoord gaan met de reden omdat iets traditie is, daar ben ik dan een beetje allergisch voor haha!
Tsja, dit is geen kwestie waar je makkelijk uit kunt komen, ben ik bang. Hoe heeft je man zijn achternaam ervaren? Is hij gepest door die naam, of andere mensen uit de familie? Pesten wordt door meer veroorzaakt dan alleen een 'rare' naam, als pestkoppen een slachtoffer vinden, dan verzinnen ze wel een reden. Zelf ben ik ook niet van de 'traditie'. Ik heb mijn man zijn naam niet aangenomen, en als we in Nederland blijven waren wonen, dan was ik heel serieus de discussie aangegaan over wiens achternaam de kinderen kregen. Uiteindelijk zijn we naar een Engels spreken land verhuisd, en hebben de kinderen mijn man zijn achternaam, omdat men die hier beter uit kan spreken/schrijven dan de mijne. Het was dus meer een praktische, dan een principe kwestie Succes ermee!
Mee eens, hangt niet (alleen) van de naam af. Zelf had ik vroeger niet zozeer een pest-achternaam op jouw manier, maar meer een buitenlandse (poolse) achternaam. Wat m.i. toch wel soms voor vooroordelen heeft gezorgd (in het engels worden aangesproken of mensen die vinden dat ik zo goed Nederlands spreek - goh ik ben zo nederlands als maar kan..) naast het eeuwige 'sorry? Hoe spel je dat?'. Soms handig ivm onthouden, maar het was ook niet altijd leuk om 'dat meisje met die moeilijke achternaam' te zijn. En kinderen die het belachelijk maken. Ik heb vaak genoeg gewenst dat mn ouders de hollandse naamvan mijn ouders hadden gebruikt. Heeft mn vader ook jaren geroepen, dat ie onze achternaam zou veranderen als mn opa er niet meer was, maarja de oude man was een taaie en is pas enkele jaren geleden gegaan. Nu heeft t weinig zin meer en ben ik al getrouwd. Lang verhaal, maar ik weet dus een beetje wat een achternaam kan doen. Tuurlijk heb ik het overleefd maar vroeg me vaak genoeg af hoe het zou zijn geweest om eendoorsnee-achternaam te hebbengehad. Kan me wel voorstellen dat hij er moeite mee zou hebben dat het kindje niet zijn achternaam zou krijgen.puur vanwege het idee/traditie. Zo zou mijn man ook zijn. MAar het moet voor jou ook wel goed voelen. Lastig hoor. Hopelijk kun je met je man hierover op een lijn komEn.
Ik ken wel een paar stellen die het kind de achternaam van de moeder hebben gegeven. Soms om een persoonlijke reden, maar ook omdat ze de achternaam van de moeder gewoon mooier vinden. Voor zover ik weet is daar nooit een rare reactie op gekomen. Daarentegen heb ik ook een pestgevoelige achternaam en daar heb ik echt nog nooit last van gehad. Kinderen die willen pesten kiezen denk ik niet hun slachtoffer op basis van hoe iemand heet. Een plagerijtje is weer wat anders, maar dat lijkt me niet zo'n probleem.
Ik heb zelf een gekke achternaam. Ik zou jouw naam doorgeven. Ik ben er niet mee gepest, maar was als kind dan ook sterk qua karakter geloof ik. Maar ik haatte mijn naam wel echt en vond het vreselijk mijn naam te noemen.
Onze zoon heeft mijn achternaam. De achternaam van mijn man is Hongaars en is voor bepaalde vacatures afgewezen ivm zijn naam of hij kreeg reacties van; "oh, ben jij dat?". Daarnaast heeft mijn vader geen zoons dus zet zijn naam niet door en de vader van mijn man heeft nog een andere zoon. Overigens kwam mijn man wel zelf met het idee om mijn achternaam te geven. Dus ja.. hier bewust de keuze voor mijn Hollandse achternaam. Je merkt dat mensen het niet gewend zijn. Veel mensen vragen wat de reden is en ze schrijven standaard de achternaam van mijn man op als het om ons zoontje gaat waarbij ik dan moet aangegeven dat onze zoon mijn achternaam heeft. Bij de gemeente was het nog een heel gedoe want we zijn wel getrouwd maar moesten dus toch daar naartoe ivm het gebuiken van mijn naam. Duurde wel even voor ze dit begrepen en tot de papieren kloppend waren. Er komen verder geen rare reacties ofzo.
Ik zou ook jouw naam doorgeven. Er zijn nu eenmaal namen die je niet wilt hebben (Poepjes, Sukkel, Rotteveel... noem maar op) en als ik dan een partner had met een normale naam, zou ik die van mezelf gráág een zachte dood laten sterven. Ik kan me echt niet voorstellen dat je zo'n soort naam geeft als je anno 2017 de keuze hebt om het niet doen.
Hier heeft onze dochter mijn achternaam en uk 2 zal ook mijn achternaam krijgen. Mochten wij ooit trouwen/een samenlevingscontract aan te gaan; neemt mijn vriend mijn achternaam. Wij hebben duidelijk bij gemeente meerdere malen aangegeven dat het mijn achternaam zou krijgen en dat ging goed. Maar hier ligt het anders. Mijn vriend heeft sinds zijn 6e geen contact meer met zijn biologische vader en hij wil er dus niet meer mee geassocieerd worden (en hem de eer te geven dat hij meer nageslacht krijgt). Onze omgeving snapte dit. Natuurlijk was onze omgeving op de hoogte dat de biologische vader niet in beeld was en werd hier misschien anders op gereageerd. En mijn achternaam is makkelijk te spellen. 4 letters en oerhollands
Er zijn anno 2017 geen regels meer voor het doorgeven van de achternaam. Je maakt 1 keer een keuze binnen een huwelijk en alle kinderen die binnen dat huwelijk geboren worden, dragen die achternaam. Ik zou bij zoiets toch echt het mijn kind voorop stellen. En als het zo'n rare achternaam is, dan wil je toch ook niet doorgeven...
Eens met de rest. Als het echt een pestachternaam is zou ik jouw naam geven. Ik heb hier mijn eigen naam gehouden, gewoon, omdat ik het te traditioneel vind de naam van mijn man aan te nemen. De kinderen hebben mijn mans (Iraanse) achternaam. Het is een mooie naam, wel moeilijk te spellen voor sommigen Maar we krijgen er altijd leuke reacties op. Hier ook veel dubbele namen, dus naam van moeder en vader.
Ik zou zelf bij een lelijke achternaam van de man in combinatie met een mooiere achternaam van de vrouw voor de vrouw gaan. In mijn omgeving is een koppel waarbij de man op zich een normale naam heeft, maar die naam werd ook gedragen door een bekende SGP/Christenunie-politicus. De vrouw daarentegen heeft een heel speelse, blije, mooie, sierlijke naam. Ze hebben daarom voor de naam van de vrouw gekozen. Ik denk niet dat ze negatieve reacties hebben gehad. Bij het tweede kind hebben ze trouwens wel één van de ouders van de man vernoemd en de ouders van de vrouw zijn bij mijn weten niet vernoemd, dus zo werd het weer rechtgetrokken naar de kant van de man. Misschien een voorstel om jouw achternaam te nemen en dan één van je schoonouders te vernoemen in de eerste of tweede voornaam? Zodat er ook iets van de familie van je man wordt doorgegeven? Of vernoem je man zelf in de 2e naam van een zoon? Bij mijn dochter zit trouwens ook een meisje in de klas met een heel lelijke achternaam. En ik dacht juist: nou, ze hadden de naam van de vrouw wel eens kunnen nemen, je kan tegenwoordig toch kiezen? Waarom een kind met zo'n naam opzadelen als je een keuze hebt?
Al die keuzevrijheid, maakt het niet makkelijker hè. Weer een onderwerp waar je 'vroegah' nooit onenigheid over had kunnen krijgen. Uiteindelijk zullen partners het hier steeds samen over eens moeten worden. Niemand op een forum kan die keuze voor jullie maken. Hooguit eigen ervaringen vertellen was jullie je keuze op kunnen baseren. Ik geloof er niet in dat kinderen gepest worden om hun naam. Je kunt wel gepest worden met je naam, maar dat is iets anders. Of je gepest wordt of niet, is afhankelijk van heel andere dingen. Meest simpel gezegd: is er iets 'anders' aan je en vinden ze je niet leuk genoeg en ben ke niet heel weerbaar, dan loop je het risico slachtoffer te worden van pesten. Ik heb zelf een achternaam waar heel gemakkelijk grappig over zijn te maken. En ja: ik ben vroeger gepest, ook met mijn naam. Maar het kwam miet door mijn naam, dat ik gepest werd. Voor mij zou wel / niet pesten denk ik niet een reden zijn om een andere naam te kiezen. Ik zou het ook niet prettig vinden als iemand tegen mij zou zeggen dat mijn achternaam niet goed genoeg is om door te geven aan kinderen. Je kunt m'n naam niet mooi vinden... maar hé; het is wel mijn naam! Ik zou daar in het gesprek met je partner wel rekening mee houden.
Ik heb een dood normale achternaam die hier in nederland overal heel erg voorkomt maar daar wisten pestkoppen ook altijd wat van te maken dus ik denk niet echt dat een gekke of grappige achternaam perse tot pesten hoeft te lijden
Hier ben ik het mee eens. Bovendien vind ik het ook wel een bijzondere band met mijn schoonouders geven dat wij kinderen hebben met hun naam. Dat had ik vooraf niet gedacht, maar het geeft een goed gevoel.