Ik ben momenteel zwanger van de tweede, die geboren wordt als onze oudste net naar school gaat. Ik heb zelf geen rijbewijs en doe alles op de fiets. Nu is dat nooit een probleem geweest maar ja, straks heb ik er een baby bij, die je pas vanaf een maand of 9 op de fiets kan meenemen. Hoe ga ik in de tussentijd met die twee kids op pad? Ik zal dochter toch naar school moeten brengen en van school moeten halen. Het zal dus iets van een bakfiets of bolderkar/fietskar moeten worden denk ik. Wie heeft daar ervaring mee? En kan baby daar vanaf dag 1 in?
Lopen? Volgens mij is er niets waar een baby vanaf dag 1 in mag. Weet natuurlijk niet lang het lopen is naar school Sommigen fietsen met een baby in een draagzak/doek, maar dat zou ik zelf nooit doen. Op asfalt zou ik wel durven te fietsen met baby in een maxicosi in een bakfiets/fietskar. En op stukken met teveel hobbels lopen.
Bakfiets mag een baby vanaf de 1ste dag gewoon in. Je hebt hiervoor een baby schaal en anders kan de maxi cosi er in. Een fietskar heeft niet mijn voorkeur omdat hij zo achter je fiets bungelt. Automobilisten verwachten eem fiets en niet altijd een karretje erachter. Ik zou als de dood zijn dat een of andere slungel er heen rekening mee houdt en zo tegen de kar rijd. Je hebt ook een beugel om de maxi cosi achter op de fiets te bevestigen maar ik vond dat er wat gammel uit zien. Dit staat op veiligheid.nl Het vervoeren op de fiets van jonge babys, die nog niet zelfstandig kunnen zitten, kan op een paar manieren zo veilig mogelijk (naast de gevaren die het verkeer voor iedereen met zich meebrengt, is er zo min mogelijk kans op ongevallen): In een babyautostoeltje of babyschelp die stevig bevestigd is in een fietskar of bakfiets. Plaats het autostoeltje het liefst tegen de rijrichting in. Het kindje wordt door de kooiconstructie van de bak/kar én het stoeltje beschermd. In een babyautostoeltje dat met een speciale drager op de fiets bevestigd is. Bij een val met de fiets, wordt het kindje zo goed mogelijk tegen direct contact met de ondergrond beschermd. Voor beide manieren geldt: Maak de baby in het stoeltje altijd vast met gordels. Zorg dat het kindje zich prettig voelt, probeer trillingen en schokken te voorkomen. Houd je kind goed in de gaten; als het kindje zich niet meer comfortabel voelt, als het kindje huilt of op een andere manier zijn ongenoegen uit is het tijd om pauze te houden of te stoppen. Maak zeker in het begin nog geen lange tochten. Edit; snoopy heeft gelijk over de baby schaal. Maxi cosi kan ik zo niet vinden
Volgens mij mag een bakfiets niet vanaf dag 1 omdat dat veel te veel hobbelt. Zelfs babboe zegt vanaf 2 maanden. Zou het zelf dus nooit vanaf dag 1 doen. Tenzij het alleen maar asfalt is, en je gaat lopen als er geen asfalt meer is. https://www.veiligheid.nl/kinderveiligheid/op-de-fiets/mee-op-de-fiets/baby-op-de-fiets?gclid=CNHp6t3kkdICFQ2eGwodXMwBEA https://www.babboe.nl/babyschaal-bakfiets
Ik heb wel een rijbewijs maar daarnaast ook een bakfiets. Ik heb een Babboe city elektrisch, fietst heerlijk ook voor lange afstanden! Nu zit er een peuterschaal en een Kleuterzitje in en heb ik voorin veel Ruimte voor boodschappen enz. Zometeen als de 3de erbij komt zet ik daar de maxicosi in. Als de kleine uit de maxi cosi gegroeid is kan daar nog een 2de bankje. En inderdaad een pasgeboren baby mag nog niet mee in de bakfiets! Ivm schokken en schudden! Ik zou daar echt mee wachten tot de baby een maand of 3 is en dan alsnog heel rustig fietsen
Ik heb het eerste jaar eigenlijk alles gelopen. Af en toe met de bus. Maar ja dan moet je natuurlijk wel het geluk hebben dat alles redelijk dichtbij is. Ik liep naar het winkelcentrum, was een half uur lopen, mn buurvrouw pakte daarvoor altijd de auto, zelfs als ze zonder kinderen was. Die had volgens mij aan zowel lopen als fietsen een enorme hekel School en kinderopvang was allemaal op 15 min lopen, dus goed te doen.
Ik denk ook dat je enige optie lopen is. Ik heb hetzelfde 'probleem' gehad toen zoon geboren werd. Ik deed daarvoor echt alles op de fiets en moest enorm wennen aan het lopen overal heen. Toen besloten we voor een bakfiets te gaan en wel voor een driewieler zeg maar van de fietsfabriek. Ik vond dat veel stabieler fietsen. Dat ding opgehaald en een babyschaal van melia erbij gekocht, bleek die niet te passen. Toen toch maar de maxicosi erin (kon verder gewoon haast niks meer bij) en zoon was toen zeker al 3 maanden maar ik vond het tien keer niks. Hij schudde bij ieder heuveltje alsnog helemaal heen en weer in de maxicosi. Arme schat. Uiteindelijk bakfiets verkocht en alles gewoon lopend blijven doen. Dat is echt het meest veilig voor die kleintjes. Het is soms wat ver maar je went er snel aan. En als ze dan echt zelf goed kunnen zitten zou ik lekker voor een zitje op je fiets gaan en weer gaan fietsen met je kids.
Ik zou zeker de eerste 3 maanden gaan lopen. Misschien zou je man je dochter nog 's ochtends naar school kunnen brengen zodat je alleen hoeft op te halen?
Ik ga lopen. De jongste in een draagdoek en de oudste ij de wandelwagen. Zal een wandeling van een goed 15min zijn en dan weer terug. Als de kleinste de doek niks.vind ga ik voor een meerijdplankje. Al denk ik niet dat ze daar op zal blijven staan/zitten omdat ze niet zo van het stil zitten is. Ohh ik hoef wrl maar 2x per week. Ze zit nu op de psz. Worden wel 4dagen.
Omdat we het water over moeten, is het denk ik wel een minuut of 25 lopen. En dat vind ik zelf geen probleem maar voor mijn 4-jarige vind ik dat geen optie..
Heeft ze straks continurooster? Dan lijkt 25 minuten mij prima te doen. vier keer per dag is misschien wel wat veel, dan zou een loopfiets voor haar ook kunnen, of een gewone fiets als ze los kan fietsen. Mijn 5 jarige dochter heeft een hekel aan lopen. Maar soms moet ze mee, als ik de hond uit ga laten ofzo, en dan fietst zij altijd. Nu heeft ze een grotere fiets, en fietst ze vooruit, maar met haar kleine fiets of loopfiets bleef ze keurig naast me.
25 minuten is wel te doen. Desnoods een meerijdplankje voor de kinderwagen kopen. Of op haar (loop)fiets mee. Zou haar wel laten overblijven als ze geen continu rooster hebben want 25 minuten lopen wordt dan wel heel kort thuis . Als je het aantal minuten fietsen keer 3 doet zit je op ongeveer het aantal minuten dat je er lopend over zal doen.
Ik heb een rijbewijs en auto, maar ga veelal lopend/fietsend op pad met mijn dochter. Dus dit zal ik ook doen als de kleine er is. Lopend tot uk 9 á 10 maand is en zelf stabiel genoeg is om in fietsstoeltje te zitten. Heb ik direct mijn dagelijkse portie bewegen weer gehad . Ik loop 20 min naar de opvang en mijn dochter houdt ervan. Echt moeder-dochter moment. Straks zal uk in kinderwagenbak liggen en dochter op haar loopfiets/meerijdplankje. Straks gaat dochter naar een school met continurooster, maar tegen die tijd kan ik al lang fietsen met uk.
lopend en evt meerijdplankje of fietsje voor de oudste En als de jongste een maand of 3 / 4 oud is, kan je kijken naar een bakfiets met maxicosie of zo een maxicosie opzet voor je fiets volgens mij.