Bakfiets? Of niet..

Discussie in 'Mama en gezin' gestart door Roose79, 20 feb 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Roose79

    Roose79 Bekend lid

    9 sep 2016
    511
    1
    16
    Wie van jullie heeft een bakfiets? Wat zijn de voor- en nadelen? Ik heb drie kinderen (4-2-0 jaar) en ik kan naar school lopen met de kindjes. Is goed te doen. Ook heb ik een auto voor de deur staan.
    Mijn oudste fietst al een hele tijd zonder zijwieltjes, hij fietst best goed maar ik zie mezelf echt niet met twee kinderen op de mamafiets en oudste ernaast op zijn eigen fiets.
    Zoals ik in t begin al beschreef kan ik ook prima lopen of met de auto naar school. Andere dingen waar we heen gaan doe ik eigenlijk ook lopend of met de auto. Of wel op de fiets maar dan op tijden dat ik niet alle kinderen heb :D
    Het lijkt me echter zo handig; hoppa alle kinderen in de bakfiets en gaan!
    Maar ten eerste vind ik ze erg duur, ten tweede hebben we geen plek om hem ergens binnen te zetten. En verder vraag ik me af hoe jullie -bakfietservaringsdeskundigen- het ervaren. Is het echt handig? Of is het eigenlijk maar een groot lomp ding wat je nergens kwijt kunt, en wat je eigenlijk ook maar een korte periode gebruikt?
     
  2. ijsje82

    ijsje82 Actief lid

    8 jan 2014
    470
    3
    18
    Mij lijkt een bakfiets groot en lomp.
    Ik gebruik zelf een fietskar. Die kan ik er dan ook afhalen en als wandelwagen gebruiken. En als ik zonder kinderen weg ga heb ik een gewone fiets.
    En in aanschaf veel goedkoper. Ik heb de mijne voor 50 euro van marktplaats en is zijn geld dubbel en dwars waard
     
  3. Liva

    Liva Fanatiek lid

    5 dec 2016
    2.018
    3.042
    113
    Ik gebruik hem elke dag, probeer zo min mogelijk de auto te pakken. Ik heb een tweewieler (bakfiets.nl), 7 versnellingen en die rijdt lichter dan mijn cortina fiets.

    Alles past erin, ook veel boodschappen. Wij willen ook een derde kindje dus die gaat dan mee in de maxi cosi.

    Een heerlijke fiets, kinderen vinden het heel leuk.
     
  4. Lieke84

    Lieke84 Fanatiek lid

    1 jun 2011
    3.016
    2
    38
    Heel erg blij met mijn driewieler bakfiets. Wordt veel gebruikt. In dr zomerperiode wel wat meer dan in de winter.
    Wij hebben een garage, dus dat scheelt. Zou hem niet hele dagen buiten willen hebben staan. Gekocht via MP, wel nieuw, maar voor een goede prijs (1400 euro).
    Kan er ook redelijk wat boodschappen in kwijt en ala de oudste zelf wil fietsen vind ik dat ook prima. Ik zit stabiel en kan vrij gemakkelijk mijn oudste helpen als dat nodig is.

    Ja hij is wel groot en log, maar vind ik ook van een fietskar. Deze bakfiets voelt voor mij heel veilig. Kan de fiets altijd wel ergens kwijt.
     
  5. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    28 jul 2010
    7.990
    6.741
    113
    zuid-holland zuid
    Ik heb een tweewieler van bakfiets.nl, ik vind hem geweldig.
    Maar ik hou ook echt van fietsen en van buiten zijn. Ik pak alleen de auto als ik naar het andere eind van de stad moet en het stortregent. Alles binnen de wijk doe ik altijd op de fiets en bij mooi weer doe ik alles in onze stad op de fiets.
    Dus aan ons is de bakfiets echt besteed. Ik zou eerder nog een baby nemen dan mijn bakfiets wegdoen :D
    Het is heerlijk in de stad, superhandig voor drukke wegen of lange afstanden waar een 4 jarige op z'n fietsje nog even niet zelf mee kan komen.

    In jouw geval zou ik gaan voor een tweedehands met een regenhoes. En dan zo'n oog in de muur van je huis zetten waar je m aan vast kan maken.
    Overigens hebben wij ook geen garage, met wat passen en meten gaat hij gewoon in de schuur.
     
  6. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.610
    2.403
    113
    ik heb een driewieler van babboe met elektrische aandrijving. 2hands via mp gekocht voor 1000 euro ongeveer .ik was eerst nogal sceptisch (mijn man wilde hem eigenlijk hebben). we hebben overigens 2 auto's dus ook niet echt perse nodig. Maar ik vind het zo handig! sowieso voelt het veel veiliger dan met 2 op een gewone fiets. Ze zitten prettig en beschut tegen regen (heb zo'n huif erop) en je gooit alle boodschappen ed erin. ik kan hem dus echt aanraden!
    o ja, die van ons staat wel in de garage en dat is denk ik wel beter voor de staat.
    succes!
     
  7. Pepijnn

    Pepijnn Fanatiek lid

    8 jul 2015
    1.835
    368
    83
    Vrouw
    Ik heb er een! Wij zijn er heel blij mee.

    Voordelen: ik kan alledrie de kinderen vervoeren en ook nog een tas of boodschappen meenemen.

    Nadelen: ze worden nogal eens gestolen. Wij kochten 1,5 jaar geleden de eerste en hebben nu al de tweede.

    We doen er eigenlijk alles mee. Naar school en de opvang. Oudste ophalen bij een vriendje, naar een afspraak, we fietsen ermee naar het station en stallen hem daar als we de trein pakken. Ook dagjes weg of een uitje doen we met de bakfiets. Gaat prima.
    Wij wonen wel in het centrum van een grote stad en ik durf oudste dus nog niet zo ver te laten fietsen en ook niet op elk moment van de dag. Vandaar de keuze voor de bakfiets. Over een jaar of 2 hoop ik dat de oudste wat meer zelf kan fietsen.
     
  8. Pepijnn

    Pepijnn Fanatiek lid

    8 jul 2015
    1.835
    368
    83
    Vrouw
    Wij hebben overigens een tweewieler. Niet elektrisch.
     

Deel Deze Pagina