Ik zit me er al een poosje over te verbazen dat de namen die we voor onze kinderen hebben gekozen zo goed bij ze passen! Ook al zijn ze al voor de geboorte uitgekozen, het lijkt wel alsof de betekenissen van de namen van mijn kinderen een soort karakteromschrijving van ze zijn. Mijn oudste heet M.ick J.onas T.ijmen M.ick is afkomstig van Michael, de aartsengel, J.onas betekent vredebrenger en T.ijmen betekent vriend van de mensen. Dat is hij ook echt! Niet dapper en snel, wel slim en vreselijk sociaal. Iedereen houdt van hem en hij heeft in een oogwenk vrienden gemaakt, zelf met kinderen van 10 jaar ouder. De jongste heet E.bbe O.livier E.bbe heeft een Germaanse oorsprong en betekent zoveel als dappere beer. O.livier betekent olijfboom. Wat dat over zijn karakter zou moeten zeggen weet ik ook niet, maar een dappere beer is hij in elk geval! Hij is sterk en 'fearless' en gaat geen uitdaging uit de weg. Hoe is dat bij jullie? Zijn jullie kinderen ook wat hun naam over ze zegt?
Ja, eigenlijk wel. De oudste heet S.ophia, 'wijsheid' in het Grieks. En wijs is ze wel, verbaal en sociaal heel vaardig. Ze kan ook heel 'redelijk' omgaan met veranderingen en proberen een ruzie te sussen tussen twee anderen. De jongste heet E.lina, afgeleid van Helena, het zou een Spaanse of Finse naam zijn. In Finland komt het zo vaak voor als Daan en Emma hier Het betekent 'fakkel', de stralende, schitterende. Buiten dat ze stralende ogen heeft, zie ik wel iets 'wegwijzerigs' in haar. Niet op een dwingende manier, maar ze bekijkt alles heel aandachtig en rustig voor ze een 'conclusie' trekt. Leuk he, dat je op zo'n jonge leeftijd al dit soort kleine dingen kan zien.
Bij onze beide zoons is het niet zo. Maar we vinden de namen wel gewoon mooi en op die manier passen ze bij onze kinderen.
Oh man ja...onze zoon heet Kane wat strijder betekent... nou hij is 1,5 en ik ga dagelijks een strijd met hem aan over het een of ander 😅
Leuk om te lezen! Tupp, wat jij zegt is het allerbelangrijkste natuurlijk. De namen passen dan bij je kinderen gewoon omdat je ze zo genoemd hebt. Bovendien zijn er veel 'hippe' namen zo afgeleid van iets anders dat de betekenis bijna niet meer te herleiden is of niet eens meer bestaat. Bijvoorbeeld: voor het kleine meisje dat we nu verwachten overwegen we o.a. de naam Fieve. Afleiding van... ja wat? Vive, wat Frans is voor leven? Verbastering van Sophie, wijsheid? Ik kan het niet met zekerheid zeggen, maar t maakt de naam niet minder mooi voor ons.
hier wel de naam van onze zoon heeft twee betekenissen (schijnbaar zijn ze daar nog niet uit) Man van de kerk = zoon houdt heel erg van duidelijke regels en Oorlog = als hij de wereld even niet meer snapt is dit precies wat er in zijn hoofd uitbreekt. de naam van onze dochter betekend fair haired viking (vrij vertaald blonde viking) En dat is ze
Damiën betekent 'kalm' of 'tam'. Nou eh.. Nee Zijn tweede naam zou 'Hij die geneest' betekenen.. Ninthe zou 'rein' of 'zuiver' betekenen.. Zijn ook niet echt twee dingen die ik direct aan haar karakter zou linken Haar tweede en derde naam betekenen 'Adem van leven' en 'Glorie', wat absoluut van toepassing is ♥
De betekenissen van de namen van onze kinderen zijn licht en eeuwige. Licht vind ik zeker van toepassing op de oudste. Eeuwige, dat is misschien nog een beetje vroeg om te zeggen, maar sereen is ze zeker niet. Een naam die 'woeste beer' betekent was misschien passender geweest. 😂
Zoon 1: Licht. Hij is zeker een zonnetje. Heel lief, behulpzaam en beleefd kindje. Zoon 2: Gezonde, sterke en veroveraar. Nou de betekenis klopt mij iets te goed Zijn wil is echt wet. Natuurlijk geef ik hem echt niet altijd zijn zin. Maar hij heeft een hele sterke drive. Sterke wil en ontwikkeld als een speer.
Onze zoon heet Jonas, ik lees nu net dat het vredebrenger betekent... nou... daar heeft ie het geduld niet voor hoor . Dus nee, daar herken ik hem (nog) niet in .
De naam van onze zoon komt van naam uit de Bijbel. Die persoon stond bekend om vredelievendheid en altruïsme. Kan niet zeggen dat ik dat al herken in hem (1,5 jaar). Hij is vooral heeeeeel wild beter Tarzan kunnen doen als naam 🙈
Ik vind het wel passen. Wolf komt van Wolfgang en betekent iets als "als een Wolf ten strijde trekken". Leonard betekent "dapper/moedig als een leeuw". Dat klopt wel. Hij is een echte drukteschopper, ondernemend, actief... Hij gaat op alles af, kruipt bij me vandaan en als ik hem roep draait hij zich even om, glimlacht ondeugend en kruipt dan weer verder. Hij durft alles (behalve in bad, haha). Daarnaast hoor ik wel eens dat men de naam Wolf niet vindt passen bij een klein iel ventje. Maar met zijn shirtmaat 92 met net 1 jaar zit dat ook wel goed
zoon 1; Levende man van God, wat wel klopt, want hij is erg levend (ADHD, dus enorm aanwezig) en ook gelovig. dochter: genadige schoonheid gegeven door God: Hmmmm, een schoonheid is ze wel, maar genadig? eerder moordlustig bij tijd en wijlen..... zoon 2: jeugdige bloem...tja, jeugdig wel, maar een bloem?
Mmmm, eerste keer dat ik de betekenis van hun namen opzoek... Oudste: toegewijd aan God. Nou nee, niet echt. Ze gaat wel naar een christelijke school, maar zijn zelf niet gelovig jongste: volk van Julus;jeugdig. Jeugdig klopt wel met 5 jaar , maar ze is idd wel heel speels. Dus in dat opzicht klopt het weer wel
Emma: groot en geweldig. Nou dat is ze zeker . Ze is toevallig ook nog eens groot voor haar leeftijd Livia: olijfboom. Ik weet niet hoe dat bij haar zou moeten passen. Rosa: roos. Dat past wel! Ons mooie roosje, een lachende baby
Zoon1: westelijke wijde. Ik zag het al voor me hoe we samen zouden dartelen door die wijde. Vredig, mooi, climb every mountain zingend. Nope! Zoon2: lawaaiige arbeider. Check! Al arbeid hij weinig. Tenzij je apekooien door de huiskamer arbeiden vindt!
Zoon 1 zijn naam betekend 'zoon', dus dat klopt Zoon 2 zijn naam betekend 'voortvarend', dat hoop ik voor hem.
Zoon 1. Geschenk van de heer...(we zijn ongelovig ) Zoon 2. kan wederom geschenk van god betekenen Tja we hebben gewoon 2 totaal verschillende namen gekozen, lijken net als de kinderen totaal niet op elkaar, zonder naar de betekenis te kijken. Toevallig kun je beide de betekenis godsgeschenk erbij plaatsen.
S.am : zijn naam is god... hmm oke ik denk dat hij wek eens zou willen om voor god te spelen maar verder kan ik niet zo veel met de betekenis. J.olie: vrolijk, knap dit klopt zeker! Onze kleine troeta (Haar naam spreken we overgens in het nl uit dus gewoon met een J en niet met Zj of Dj)