Mijn moeder had een te snel werkende schildklier welke d.m.v. radioactieve straling is vertraagd en heeft heel veel last van haar ogen, heeft er ook speciale druppels voor. Het klopt dus wat je zegt. @TS: Wat vervelend zeg, ik heb ook de ziekte van Hashimoto, dit is ontdekt op mijn 12e toen ik net op de middelbare school zat en ik continue moe was. Omdat in de puberteit de hele hormoonhuishouding nogal schommelt duurde het een poos voordat ik op een juiste hoeveelheid medicatie zat en moest er dan ook voortdurend worden bloed geprikt. Vanaf mijn 19e zat ik eigenlijk goed ingesteld en heb ik, op wat vermoeidheidsklachten na, weinig last. Hopelijk krijg jij snel medicatie en voel je je beter!
Ook ik heb Hashimoto. Ontstaan na de bevalling van mijn dochter. Je moet inderdaad snel aan de medicijnen als ik je waardes zo zien. De antistoffen wijzen erop dat het Hashimoto is. De ontsteking van je schildklier is daar het gevolg van. Hashimoto houdt in dat je lichaam antistoffen maakt tegen je schildklier. Daardoor wordt je schildklier beetje bij beetje vernietigd en zal je de rest van je leven medicijnen nodig hebben. Normaalwaarden TSH is tussen de 0,4-4,0. Normaalwaarden FT4 is tussen de 13 en 25. De meeste patiënten voelen zich het prettigste met een waarde rond de 1,0. Sommige huisartsen kunnen prima behandelen, maar zo niet kun je een doorverwijzing vragen naar een endocrinoloog. Ik ben zelf lang bezig geweest met instellen. Maar nu ben ik goed ingesteld en voel ik me ook goed en heb ik eigenlijk weinig klachten. Hoop voor jou dat je je snel goed voelt!
Bedankt voor de reakties! Ik ben zojuist bij de dokter geweest, heb medicijnen gekregen (Levothyrox, is blijkbaar de Franse versie van Euthyrox - zelfde fabrikant). Eerst 25 mg en dan opbouwen. Over 5 weken weer bloed prikken. Ben benieuwd. Was wel weer typisch Frans blasé van de dokter: 'Oh, da's helemaal niet erg hoor, gewoon medicijnen nemen. Niets aan de hand'. Gaf aan dat ik ook t.z.t. zelf de dosis wel kan ophogen aan de hand van de bloedwaardes... Gelukkig ben ik wel redelijk zelfstandig en eigenwijs, dus ik vind het niet zo erg. Maar mocht e.e.a. niet op korte termijn verbeteren ga ik toch maar om een verwijzing vragen denk ik.
Nou lijkt me een goede start. Ik zou alleen na een week wel verder ophogen naar 2 pilletjes. Die ga je echt nodig hebben. 5 weken na je laatste verhoging bloedprikken is prima. Je voelt na een week wel of de pillen iets doen. Dan is het nog niet perfect, maar je voelt vermindering van je klachten. De mensen zijn idd supervriendelijk daar! Ik sprak geen perfect Frans maar we konden prima praten haha. Vriendelijke relaxte mensen allemaal. Ik zat in le petit massé. Oh ik mis het!!! Ken je dat hele grote aquaduct(naam kwijt, ergens tussen Nevers en Tamnay)? Supermooi en het is er uitgestorven... Zo hadden we wel meer mooie plekjes...
Ik heb Graves en ook TPO antistoffen. Mijn schildklier gaat nu ook te traag dus ik slik ook Thyroxine 100mg. Ik kreeg juist van Euthyrox hele erge hoofdpijn, nu die van Teva en dan heb ik er geen last van gelukkig. Ik ben ook lang bezig geweest met instellen maar dan ook 2x zwanger geweest tussendoor 😁.
Bedoel je deze? Ik heb hem bij mijn weten nog niet gezien, maar wel een goede tip! Is denk ik een klein uur hier vandaan. Zoonlief is helemaal treingek inclusief bruggen etc, dus die vindt dat ongetwijfeld prachtig. Op weg naar de Dordogne rijden we ook langs een dergelijke, ik wist niet eens dat we er hier in de buurt ook een hadden! https://en.m.wikipedia.org/wiki/Montreuillon#/media/File%3AMontreuillon.jpg Qua opbouwen van de medicijnen: ik had het wel aangekaart bij de dokter, maar hij raadde me aan te wachten op de bloeduitslagen. Daar kan ik mee leven die paar weken, dus ik wacht het even af. Daarna neem ik me voor wel wat mondiger te zijn als het niet het gewenste effect heeft.
ja! Dat aquaduct! Kan wel foto's zoeken van hoe het er boven uitziet (je kan aan 1 kant door het bos de berg oplopen om boven te komen). Ik weet niet hoe oud je zoontje is maar hij moet wel goed kunnen luisteren als je het aquaduct oversteekt (hekje is niet al te stevig). Maar geen trein te bekennen daar hoor! Als je daar dantoch bent kan je misschien ook naar de stuwdam van Lac Panneciere. Wel leuk om een x te zien vond ik. Qua pillen; ik had bij tsh 8 al 75mcgr nodig uiteindelijk om me een beetje ok te voelen ( en inmiddels zit ik op 150 maar dat is wel veel). Maar iedereen is anders dus wie weet.
Nog even een update voor wie het interesseert: de dokter had vrijdag laat toch nog even gebeld (niet thuis dus ontving voicemail bericht): hij had een endocrinoloog geraadpleegd, en mag tóch na 7 dagen ophogen naar 50. Helemaal goed wat mij betreft, dit past precies in het advies wat ik hier al had gekregen. Nu na 5 dagen merk ik al zeker wel dat de medicijnen 'iets doen'. Niet persé alleen in goede zin (ook wat bijwerkingen opgemerkt), maar ik neem aan dat ik eerst even moet doorbijten totdat mijn waarden de goede kant opgaan.
Hé, thanks! Lief van je het gaat op zich oké hoor, ik voel me alleen ineens het oude wijf die ik al jaren ontken te zijn...
Na zeven dagen al naar 50 ophogen vind ik wel heel snel... Ik weet niet welke bijwerkingen je hebt, maar afhankelijk daarvan zou ik langzamer ophogen (of langer wachten of bv. met een half ipv met meteen nog een heel pilletje).
Gelukkig mag je verder ophogen. Afhankelijk idd van welke bijwerkingen zou ik iets langzamer ophogen. Heb je hoofdpijn, knallen je ogen uit je kop of een soort onrust/gehaast gevoel in je lijf, dan zou ik langzamer ophogen. Wat hierboven staat
Ook ik heb Hashimoto, na vijf miskramen en overstappen naar UZGent kreeg ik daar te horen dat ik Hashimoto heb. Ben nu alweer jaren goed ingesteld.
Hier ook hashimoto. Zit helaas nog aan de thyrax... Had gehamsterd zodat ik hopelijk de leveringsproblemen periode kon overbruggen maar ik zal volgende week alsnog moeten overstappen want ik heb nog voor ongeveer een week in huis. Ben benieuwd of ik last ga krijgen van het overstappen. Ik vind trouwens na een week overstappen op 50 niet heel raar. Mocht je wel van die 25 al last hebben dan kun je misschien wat langer wachten met overstappen en dan niet van 25 naar 50 gaan maar misschien eerst dan ff op 37.5 gaan zitten?
Ik heb voornamelijk last van mijn maag/diarree. Dat wordt wel wat beter nu dus ik vermoed dat het gewoon een kwestie van wennen is. Daarnaast inderdaad wel gejaagd en stress/nervositeit, maar dat had ik voor ik de medicijnen ook al. Vandaag is dat ook weer minder dan gisteren. Ik weet dus niet of de bijwerkingen van de medicijnen komen of juist vanwege het feit dat mijn waarden nog niet goed zijn. Ik ga in elk geval wel gewoon ophogen naar 50 donderdag. Kan altijd weer iets minderen als het niet goed gaat. We gaan mid april op vakantie dus wil in elk geval voor diet tijd bloed kunnen prikken en nog even naar de dokter voor evaluatie.
Het probleem is dat ik al een tijd heel erg nerveus en gestresst was. Daarom ben ik ook naar de dokter gegaan. Ik dacht dat het werkgerelateerd was (dat was het deels ook wel, maar soms ook gewoon uit het niets). Daar kwam na routine bloedonderzoek dus puur bij toeval die TSH waarde uit, en daarna dus de andere uitslagen. Dus het lijkt me niet dat ik het nu aan de medicijnen kan wijten. Zéker niet aangezien ik nog niet eens op een hoge dosering zit..
Met 7 dagen ophogen kan best denk ik.. maar je kunt de tabletjes goed halveren, dan hoog je iets langzamer op. Je merkt inderdaad wel dat er wat veranderd
Enige tip die ik wil geven is niet te veel wisselen. Ze zeggen normaal dat je 6 weken nodig hebt om ingesteld te raken, het is een soort golfbeweging omhoog als je meer gaat slikken. Zo snel naar 50 kan vast geen kwaad, maar ik zag dat je schreef dat je altijd wat minder kan slikken. Niet doen zonder dat de dokter het zegt, of dat je bloedwaardes het aangeven dat het nodig is, het heeft namelijk ook best effect om je gemoedstoestand en je kan van slag raken als je teveel wisselt. Dus alsjeblieft niet zelf minderen. Ik was makkelijk in te stellen, maar een vriendin van mij niet en zij heeft echt veel last van de wisselingen in dosering. Ik startte in het begin van de hashimoto ook met 50. Na een aantal maanden voelde ik me weer slechter en na bloedprikken moest ik ophogen, dit is een aantal keer zo gegaan en nu zit ik op 112 en doet m'n schildklier het niet meer.
Ter geruststelling. Ik heb echt helemaal nergens last van gehad. Geeft natuurlijk geen garanties, maar het kan reuze meevallen. Ik ben ook ooit begonnen met 25 en na een week naar 50 op advies van de endocrinoloog. Ik was overigens wel makkelijk in te stellen. Wat iemand al eerder aangaf, ga niet teveel wisselen met doseringen en geef je lijf ook de tijd om te wennen.