Wie houdt een bullet journal bij? Ik was wat zoekende naar een nieuwe hobby.. Ik ben met handletteren begonnen, maar daar miste ik iets. Een kennis van me wees me op de wereld van het bullet journaling en dat is precies wat ik miste! Ik ben echt van schrijven, het tekenen, lijstjes bijhouden etc
Ik vind het geweldig. Ik ben niet van het mooie en handlettering. Maar de lijstjes. Korte en lange termijn helpen mij enorm met het dagelijkse leven. En het is echt heel fijn om terug te kunnen bladeren met alles wat ik gedaan heb en wat mijn lange termijn doelen zijn.
Oh en met de habittracker doe ik vervelende huishoudelijke klusjes vaker. Leuker als je het ergens af kan strepen.
Wat super leuk, heb net even wat zitten googelen. Is ook echt wat voor mij! Doen jullie dit in een speciaal daarvoor aangeschaft boekje?
Voor iMoeder : "Een bullet journal is een geweldig systeem om al jouw afspraken, to do lijstjes, taken, inspiratie, lijstjes en zoveel meer te verzamelen op een plek. Alles bij elkaar in één boek, lekker georganiseerd en overzichtelijk." Ik ben nu nog in een kladschriftje aan het prutsen, ik heb nog geen boekje gekocht (ik heb nog geen mogelijkheid gehad om de stad in te gaan). Ik ben van plan een gebonden notitieboekje met ruitjes in A5 formaat te kopen.
Sinds januari hou ik er een bij. Maar die van mij is puur formeel en simpel, anders vind ik het teveel afleiden. Ik ben er dan ook alleen om praktische reden mee begonnen, zodat ik 1 boekje heb die ik geheel zelf kan invullen. Agenda's heb ik altijd al ontzettend beperkt gevonden en lijstjes raak ik altijd kwijt.
Ik heb in de loop van de tijd al vele pogingen ondernomen met schrijfboekjes, lijstjes, tabbladen, To do appjes, agenda's, schema's etc. Ik kan er alleen nooit een helder systeem in krijgen voor lange termijn, korte termijn, dingen door elkaar, ideeen etc. Dus ik ga me hier zeker verder in verdiepen. En ik heb boekjes genoeg liggen.
Ik kende het niet maar mij lijkt het ontzettend handig! Nu een weekje vakantie dus ga me er eens in verdiepen
Ik heb even wat gelezen en zo erover. Het ziet er vrij tijdrovend uit? Hoe is jullie ervaring daarmee? Also, ik heb niet echt een mooi handschrift en ik hou niet van tekenen. Dus die van mij zou vrij saai worden denk ik. Maar goed, dat is t mooie van het systeem natuurlijk.
Helemaal niet tijdrovend. Ik pak hem op.rustige dagen bijna niet en als ik er meer behoefte aan heb leg ik hem in zicht en werk hem gedurende de dag bij. Mijne is ook saai en chaotisch. Maar als ik een week of maand hem niet gebruik en hem dan oppak dan is het wel leuk om te zien wat je allemaal nog wilde doen. En hoe goed het mij hielp met meer structuur brengen in de dingen die ik doe.
Ik doe blijkbaar ook zoiets, heb de app color note en heb daar allerlei lijstjes in staan. Maar dat is niet zoals jullie het doen
Ik heb even een oud (verwaarloosd) taken / lijstjes boekje erbij gepakt. Het lijkt eigenlijk wel aardig op een bullet journal. Ik had alleen alles in tabjes gedaan (zo een notebook met tabjes). En geen agenda erin geschreven. Maar wel bladzijdes met projecten, doelen, to do lijsten en maand overzichten. De gedachte was dan om vanuit daaruit steeds m'n week te plannen in m'n agenda. Die in mijn telefoon en op m'n tablet staat. Dus dat vind ik wel een beetje dubben. Ik gebruik een agenda app op m'n telefoon voor afspraken en reminders. Die geeft dan echt een alarm, anders vergeet ik het gewoon. Werkt ook fijn met terugkeer patronen en zo. Hoe doen jullie dat? Neem je dit boekje overal mee naartoe als agenda? Of meer thuis voor de grotere dingen?
Hier ook de leuchtturm1917 (dotted). Ik moet nog beginnen, maar vind het een beetje spannend (perfectionist in mij komt weer naar boven). Ik ga denk ik morgen de maand maart opzetten en alle dingen die ik er van te voren al in wil hebben staan!
Ik ben ook begonnen, een poging dan tenminste. In een oud schrift/boek wat ik nog had liggen. Blanco pagina's, dat tekent wel lastig, maar goed, als blijkt dat ik het bijhoud, dan koop ik wel een mooi en beter geschikt iets.
Moest even googelen. Maar wat een leuk idee. OK bewaar nu zakelijk gezien alles in mn telefoon en op losse blaadjes. Heb vanmorgen dus een boekje gekocht en wat ideeen opgedaan op pinterest. Ziet er nu al vrolijk uit haha
Die van mij is simpel of zoals jij zegt 'saai'. De maker van de bullet journal houdt zijn journal ook gewoon simpel, zonder kleurtjes en tekeningen. Dat hoeft nl helemaal niet, maar als je het leuk vindt, waarom niet? Ik vind het voornamelijk super handig dat je bepaalde dagen zelf kunt uitvergoten -mocht dat nodig zijn en sommige dagen juist geheel kan overslaan. Dat geeft veel meer overzicht dan de agenda's uit de winkel.