Nee, ik zou geen kaart sturen aan zulke kinderachtige, kleinzielige personen. Zijn ze nou helemaal betoeterd. 😠Geen haar op mijn hoofd die daar aan zou denken. Ik denk dat je man in deze een beter beeld heeft van wat er is voorgevallen, dan je vriendinnen. Zij zijn er niet bij geweest. Prima wanneer zij het anders zouden doen, maar jij bent hun niet en zij zijn jou niet.
Nee, want als je zo zeker weet dat je geen kaartje wilt sturen en je doet het toch vanwege andere. Dan krijg je gegarandeerd spijt! En dat is het niet waard.
Beslist geen kaart sturen. Je gaf zelf al aan dat het de keuze van jou en je man is. Je wil geen contact meer, ga dit dan ook niet aanmoedigen door iets van je te laten horen. Het gaat om de rust van jou en je gezin. Contact is niet voor niets verbroken. Dit soort dingen niet meer overleggen met je vrienden of bekenden. Zij redeneren waarschijnlijk vanuit zichzelf en hun eigen situatie.
Moet zeggen dat er nu behoorlijk veel rust is en dat we dat voor de kinderen en onszelf ook vooral zo willen houden. Alleen is het zo tegenstrijdig, wanneer mijn ouders een kaartje/mailtje/appje krijgen dat het geboren is krijgen we daar hoogstwaarschijnlijk lelijke opmerkingen over, maar gaan ze ondertussen wel pronken met de kleine. Wanneer wij helemaal niets doen krijgen we daar weer gezeik mee, want dan zullen ze het schandalig vinden dat ze geen kaart hebben gehad en hebben ze nog een reden om negatief over ons te praten. Weet dat je de negatieve opmerkingen het ene oor in moet laten gaan en het andere weer uit, maar dat is lastig en zeker in net na de geboorte vanwege de hormonen, je trekt het je dan toch meer aan.
Zelf zou ik als ik met familie zou breken geen kaartje sturen. Je hebt voor jou reden niet zomaar gebroken. Ik heb van mijn kant gebroken met mijn 'schoon'familie. Ik wil dat mijn vriend nog wel contact heeft met ze, zodat ik er niet later de schuld van krijg dat hij door mij ze niet meer heeft gezien. Een kaartje krijgen ze maar ik zie het niet gebeuren van mijn kant dat ze hier over de vloer komen (denk ook niet dat ze dat durven). Hij kan als de kleine wat ouder is hem meenemen naar ze. Zo gebeurd het nu ook met onze oudste. Een optie is om een apart kaartje te maken. Alleen de namen, verder geen informatie wie ze kunnen bellen of welk adres ze lang kunnen komen. Maar het is jouw keuze. Als je gevoel zegt niet doen....dan niet doen.
Goh, best wel een moeilijke situatie. Gewoon doen waar jullie je het beste bij voelen. Voelt het goed aan om geen kaartje te sturen, dan gewoon niet doen. Maakt niet uit wat anderen er van denken. Je hebt het contact verbroken met een reden. En als iemand een mail stuurt met 'gecondoleerd' zegt volgens mij genoeg. Zo iemand zou nooit of te nooit nog iets van mij horen.
Oke, maar als je een kaart stuurt spreekt men slecht over jullie en als je geen kaart stuurt ook. Dus ze doen het sowieso al? Het is heel lastig, dat snap ik. Zeker als je in de situatie zit.
Dan zouden ze bij mij echt geen kaartje of bericht krijgen. Hoe halen ze het in hun hoofd om gecondoleerd te zeggen?! Echt belachelijk. Als kind zijnde is het enorm moeilijk om zo'n beslissing te nemen, daar denk je echt wel ff over na. (been there) Ze zullen het ongetwijfeld viavia horen. Zou er dus geen energie meer instoppen. Geniet van je zwangerschap en denk er niet te lang over na
Oké je ouders hebben je gecondoleerd met je zwangerschap en nu is er een serieuze vraag of je ze een kaartje moet sturen? Ik zeg maar even niks denk ik....
Helaas kun je het nooit goed doen. Dat schrijf je zelf al. Of je nu wel of niet een kaartje stuurt ze reageren er waarschijnlijk vervelend op, dat kun jij als beste inschatten. Dan zou ik dus bij mijn eigen gevoel blijven en geen kaartje sturen. Want dat gaf je in de eerste post aan, jij en je man willen geen kaartje sturen. Ook al zeggen je vriendinnen van wel. Op grond waarvan vinden ze dat? Dat het zo hoort? Zij staan niet in jouw schoenen en voelen niet wat jij/jullie voelen. Wij hebben ook het contact met schoonouders verbroken en dat geeft zoveel rust. En wij hebben ook wel eens (omdat het zo hoorde) dingen laten weten via een appje en dan kregen we wederom verwijten of het werd weer opgevat als zijnde een contact poging van ons uit (wat niet zo was) Ik zou dus proberen om zo dicht mogelijk bij je gevoel te blijven. Jullie kennen hun en kunnen inschatten hoe ze gaan reageren. Doen wat voor jullie goed voelt!
Nee hoor, jullie zijn klaar met ze om hele legitieme redenen. Je zit niet op een nieuwe confrontatie met ze te wachten, dus dan maar volledige radiostilte. Hoe triest ook.
Precies, hier zijn wij ook bang voor. Dat we de deur op een kier zetten terwijl dat niet de intentie is. Terwijl als je dan niets stuurt krijg je verwijten dat je helemaal niets hebt gestuurd. Dus je had achteraf wel spijt dat je dingen hebt laten weten omdat het "zo hoorde"? Mijn vriendinnen hebben allemaal een prima dochter-ouder relatie, ze weten niet hoe het is om geen contact te hebben en dat is misschien maar goed ook. Waarschijnlijk zullen ze het met de beste bedoelingen zeggen, op een dag zijn ze er niet meer en dan kun je spijt hebben dat je het niet gedaan hebt. Anderzijds horen ouders zich ook niet zo te gedragen, het zijn geen pubers meer.
Nee natuurlijk stuur je ze geen kaart. Gecondoleerd? Zijn ze nou helemaal van de pot gerukt? En nou en dat ze eventueel slecht over jullie zouden kunnen praten als je geen kaart stuurt. Je hebt geen contact meer met ze, je wil ook geen contact meer met ze, je wil absoluut de deur niet op een kier zetten, je kind begint te gillen als je het over ze hebt? Nou en dat zij het er niet mee eens zijn dat jij geen kaart stuurt. Ik zou me helemaal geen fluit aantrekken wat zij belangrijk vinden. Blijkbaar hebben ze jou en je gezin erg gekwetst. Dan moeten ze ook niet gaan zeuren dat ze geen kaart krijgen. En iedereen die jij lief hebt, zal dat (uiteindelijk) vast wel begrijpen! Geniet van je gezin en je zwangerschap, delete die nare nare email, knuffel je kinderen, geef je man een zoen en drink een lekkere koppe thee!
Als de situatie al zo erg is dat je oudste gilt als de naam van oma over de lippen komt zou ik héél ver wegblijven van hen en al zeker geen kaartje sturen.
Toen ik je eerste bericht las dacht ik nog '' Hou de eer aan jezelf en stuur alleen een kaartje zodat ze je nooit kunnen verwijten dat je dat niet hebt gedaan '' maar toen ik las dat ze je een email hebben gestuurd waarin ze je condoleren zou ik er niet eens meer over peinzen en geen kaartje, geen telefoontje, geen foto, geen mail, helemaal niks meer laten horen. Kijk wij weten niet exact wat er is gebeurd tussen jullie en de familie maar dan nog, zulke dingen stuur je niet.