misschien koemelkallergie

Discussion in 'Flesvoeding' started by sassie1980, Feb 11, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sassie1980

    sassie1980 Fanatiek lid

    Dec 30, 2006
    2,292
    0
    0
    Vandaag zijn we weer naar het CB geweest. De vorige keer moesten we het nog even aankijken met zijn eczeem, maar het lijkt nu wat erger te worden. Het zat eerst alleen in zijn gezicht, maar nu krijgt hij ook plekjes op zijn armen en benen. En hij heeft ook nog wat andere klachten erbij gekregen, zoals dunne ontlasting, iets meer spugen en ook hoesten. Het is wel een erg vrolijk mannetje wat bijna nooit huilt, dus dat is het enige wat een beetje tegenspreekt.

    In overleg met de cb-arts moeten we nu even 2 weken Pepti gaan gebruiken, even kijken of de klachten dan een stuk minder worden.

    Nu vraag ik me wat af. Normaal gebruiken we Nutriton door zijn flesvoeding, maar kan dit gewoon in combinatie met Pepti? Of is het misschien handiger om dit eruit te laten, omdat het spugen ook minder kan worden door de Pepti?

    Groetjes Saskia
     
  2. ikke1981

    ikke1981 VIP lid

    Apr 14, 2006
    13,689
    0
    0
    Den Haag
    Nutriton kan je gewoon gebruiken mocht je willen natuurlijk.
    JE zou kunnen kijken hoe hij reageerd als hij het niet krijgt.
    ALs hij toch spuugt kan je het gewoon gebruiken dus en misschien worden dan wel de eczeem klachten minder en als zijn maagje en lichaam weer rustiger is dat jet het dan kan afbouwen
     
  3. susan28

    susan28 Bekend lid

    Jan 17, 2008
    933
    0
    0
    ziekenverzorgende
    wat zijn zon beetje de kenmerken dan van koemelkallergie? k loop ook al tijden te rommelen met amy. ze hebook rare plekken en uitslag, maar volgens de dokter lijkt t niet op koemlkallergie. maar wanneer begint dat dan
     
  4. Merel69

    Merel69 Fanatiek lid

    Feb 16, 2007
    1,852
    0
    0
    Kenmerken die Merel had:

    * veel huilen
    * rode bultjes op wangen
    * droge wangen (echt "scheuren" in de huid).
    * soms spugen
    * dunne luiers met veel onverteerde melkvlokken erin
    * niet willen drinken

    We zijn over gegaan op de pepti en het was met 2 dagen helemaal weg!
     
  5. sassie1980

    sassie1980 Fanatiek lid

    Dec 30, 2006
    2,292
    0
    0
    Hoi,

    Kenmerken die Pete nu heeft, maar ik weet nog niet 100% zeker dat hij dus koemelkallergie heeft...
    - pukkeltjes / vochtblaasjes op gezicht en benen
    - eczeem op gezicht, armen en bovenbenen
    - dunne ontlasting
    - spugen, zelfs met 5 schepjes Nutriton nog af en toe meer dan een mondje

    Pete huilt vrijwel nooit, alleen als hij honger heeft of als hij wilt gaan slapen. Het is wel een druk kindje, altijd erg actief in de wipstoel en box.

    In mijn buik was hij altijd erg veel aan het hikken. Nu heb ik ergens gelezen dat dit al een teken kon zijn dat hij KMA had, omdat hij dan reageerde op stoffen die ik gegeten had en in het vruchtwater was gekomen. Herkenning voor anderen?

    Merel69, die onverteerde melkvlokken, hoe zien die eruit? Pete heeft namelijk wel eens een soort van zaadjes in zijn ontlasting?
     
  6. Manuela79

    Manuela79 VIP lid

    Aug 7, 2006
    10,145
    0
    0
    Hilversum
    Dat hikken herken ik wel, apart ik wist niet dat dat een teken kon zijn. Ze deed het in mijn buik ook al vaak... Louise heeft waarschijnlijk ook een koemelkallergie en wij zijn sinds een week met pepti bezig. Als ik je een advies mag geven, als je gaat beginnen met pepti, gebruik het dan minimaal 4 weken, het schijnt (vooral met eczeem) tussen de 2 en 4 weken nodig te hebben om echt verbetering te kunnen zien.

    Overigens beginnen de plekjes nu ineens een stuk minder te worden dus hopelijk blijft het dan weg.
     
  7. ikke1981

    ikke1981 VIP lid

    Apr 14, 2006
    13,689
    0
    0
    Den Haag
  8. Line

    Line Fanatiek lid

    Jan 7, 2007
    2,694
    266
    83
     
  9. susan28

    susan28 Bekend lid

    Jan 17, 2008
    933
    0
    0
    ziekenverzorgende
    net na huisarts geweest, die zegt dat t nie lijkt op kma. dus doorverwezen naar dermatoloog. zielig hoor, twas zon mooi babytje haha
     
  10. Manuela79

    Manuela79 VIP lid

    Aug 7, 2006
    10,145
    0
    0
    Hilversum
    Dat zei mijn huisarts eerst ook, maar waarschijnlijk is dat het dus toch wel.
     
  11. susan28

    susan28 Bekend lid

    Jan 17, 2008
    933
    0
    0
    ziekenverzorgende
    ja ma t cb zegt ook van niet, maar toch zegt mijn gevoel van wel. nou ja afwachten maar.
     
  12. 26Lotte26

    26Lotte26 Actief lid

    Jan 2, 2007
    149
    0
    0
    Onze zoon heeft waarschijnlijk ook KMA. Ik gaf tot nu toe bv. Heeft veel alst van krampjes, winden, diunne poep, moet soms ook echt persen om de poep eruit te krijgen. Poept wel 3 keer op een dag. Ik wilde BV afbouwen. Eerste fles hypo allergeen, ontzettende uitslag. ook de 2e en 3e keer veel uitslag. Ik ga nu beginnen met Pepti. Wel naast BV dus hoop dan ook resultaat te merken
     
  13. sassie1980

    sassie1980 Fanatiek lid

    Dec 30, 2006
    2,292
    0
    0
    Hoi,

    Gisteren zijn we zijn vanaf zijn 4e flesje met Pepti begonnen, hij krijgt 5 flessen van 180+6 per dag.

    Vanaf de geboorte heeft hij al dunne ontlasting, qua dikte meestal vla. De laatste periode ook dunnere ontlasting.

    Nu had hij vanmorgen en vanmiddag ineens ontlasting wat qua dikte op pindakaas lijkt.
    Is dit een teken dat hij inderdaad koemelkallergie heeft en de Pepti dus werkt?

    Groetjes Saskia
     
  14. sassie1980

    sassie1980 Fanatiek lid

    Dec 30, 2006
    2,292
    0
    0
    26Lotte26, moet je zelf nu ook een koemelkvrij dieet gaan volgen?

    Ik heb het idee dat Pepti bij ons werkt.
    Zijn ontlasting is dus nu pindakaas-dikte.
    Zijn eczeem lijkt een stuk minder fel/heftig.
    Ook al huilde hij al niet veel, alleen rond flestijd, dat is nu nog minder geworden.
    Ook heb ik het idee dat hij minder (snel) honger heeft als voorheen, hij lijkt meer voldaan na een flesje.
     
  15. 26Lotte26

    26Lotte26 Actief lid

    Jan 2, 2007
    149
    0
    0
    hoi sassie,
    ze hebben niet echt gezegd dat ik ook een dieet meot volgen, maar ik let nu wel degelijk op wat ik drink/eet. Volgende week wil ik 1 fles pepti gaan proberen en als dat goed gaat rustig mijn bv gaan afbouwen.
     
  16. Ise

    Ise VIP lid

    Oct 28, 2007
    5,163
    436
    83
    herkenbaar verhaal, bij mijn zoon had ik het vermoeden van reflux. het was verder zo'n vrolijk jongetje, dus kma vond ik niet echt voor de hand liggend (als je de verhalen moet geloven). maar na overleg met ha en cb toch maar friso intensief HA gaan gebruiken (net als pepti). vorige week gaan provoceren met als resultaat: kma (eczeem, diarree, spugen etc.)
    ik heb juist geen nutriton meer door de ha voeding gedaan om zo te kunnen zien of het spugen ook daadwerkelijk afnam. ik zou dus de nutriton eruit laten. ik zag na een aantal dagen al verschil, zelfs spugen was vele malen minder of zelfs weg.
    verder kan je alleen maar afwachten wat de voeding gaat doen met je kindje.
    succes!
     
  17. wendy1611

    wendy1611 Fanatiek lid

    May 14, 2006
    2,463
    0
    0
    Wist helemaal niet dat de hik een kenmerk kon zijn, grappig want Fiene hikte enorm in mijn buik.

    Fiene's klachten

    - Heel hard krijsen
    - Overstrekken
    - Veel darmkrampen
    - Eczeem in gezicht
    - Winderigheid
    - Veel niezen

    Ze heeft 5 weken lang alleen maar gehuild/gekrijst..niemand kon vertellen waar het aan lag. Ben toen op eigen houtje over gestapt op Pepti..na een dag merkten we verschil en na 2 dagen een compleet ander meisje! Eczeem verdween geleidelijk aan..

    We krijgen de Pepti vergoed en hebben eind februari/begin maart een dubbelblinde provocatietest in het ziekenhuis..hoewel het haast zo lijkt willen we wel zeker weten of het inderdaad een koemelkallergie is..
     
  18. 26Lotte26

    26Lotte26 Actief lid

    Jan 2, 2007
    149
    0
    0
    wat houdt die provocatietest precies in?
     
  19. Manuela79

    Manuela79 VIP lid

    Aug 7, 2006
    10,145
    0
    0
    Hilversum
    Provocatie betekent eigenlijk uitlokken, dus als je andere voeding hebt gebruikt en de klachten zijn verdwenen ga je weer de normale voeding geven om een reactie "uit te lokken". Als het kindje dan weer de klachten krijgt als voorheen dan is het een duidelijk teken dat hij of zij toch kma heeft.
     
  20. susan28

    susan28 Bekend lid

    Jan 17, 2008
    933
    0
    0
    ziekenverzorgende
    goh toch wel herkenbare kenmerken. spugen, winderigheid, verstopping, niezen en vooral de hik heeft ze heel vaak. overal plekken en uitslag. maar zou ze dat dan niet al bij de geboorte moeten hebben gehad, uitslag enzo? dat is pas sinds een paar weken.
     

Share This Page