Ons huis uit de verkoop halen. Onze rechten?

Discussie in 'De lounge' gestart door Ctje1987, 7 mrt 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Ctje1987

    Ctje1987 Fanatiek lid

    29 mrt 2011
    2.822
    94
    48
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Hoi meiden,

    Ik ben benieuwd of iemand weet wat onze rechten zijn.
    In het kort de situatie:

    Enkele maanden geleden hebben mijn man en ik voorwaardelijk een huis gekocht. In de ontbindende voorwaarden is opgenomen dat ons huis 1 maart onvoorwaardelijk verkocht zou moeten zijn, als dit niet het geval was, konden wij kosteloos onder de koop uit. 1 maart is inmiddels geweest en er is weinig belangstelling voor ons huis. Aangezien er een kleine op komst is, willen we nu gaan voor zekerheid en zijn we ons eigen huis aan het aanpakken en opknappen.
    De koop van het andere huis is inmiddels ontbonden, geen probleem.

    Het probleem is onze makelaar. Hij maakt het ons bijna onmogelijk om ons huis uit de verkoop te halen. Dreigt met vergoedingen en zegt dat hij nu bezig is met een kandidaat voor ons huis. (Deze mensen zijn weken geleden komen kijken en hadden toen aangegeven geen tweede bezichtiging te willen. Volgens de makelaar hebben ze vandaag aangegeven tóch nog een keer te willen komen kijken.)
    Onze makelaar is een zeer opdringerig mannetje en probeert zijn zin op elk vlak continu door te drijven. Mijn man is hier nogal gevoelig voor, maar ik een stuk minder.

    Op de site van de consumentenbond heb ik gevonden dat wij het recht hebben om op elk moment om welke reden dan ook van de verkoop van ons huis af kunnen zien zonder dat we de makelaar extra kosten verschuldigd zijn (hij is al betaald voor de opdracht, de geplaatste advertenties etc.).

    Kunnen wij de knoop nu gewoon doorhakken en ons huis uit de verkoop halen?
    Ik krijg het ook behoorlijk benauwd als ik me bedenk wat er gebeurt als deze mensen opeens geïnteresseerd zijn en gaan bieden.. dan zouden wij opeens op zoek moeten gaan naar een ander huis? Het blijft toch ons huis en wij beslissen toch of het te koop staat of niet?
    De makelaar zei: "dan kun je de oplevering altijd wat later zetten, dan heb je alle tijd om een ander huis te zoeken" ;)

    Wat zijn onze rechten en plichten? Iemand hier verstand van of ervaring mee?
     
  2. frannie82

    frannie82 VIP lid

    28 nov 2010
    10.407
    2
    38
    Ik zou contact opnemen met de NVM of vereniging eigen huis. Het lijkt er nu meer op dat hij het niet kan verkroppen dat jullie er mee willen stoppen! Succes!
     
  3. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief

    #3 Loesje86, 7 mrt 2017
    Laatst bewerkt door een moderator: 7 mrt 2017
    Je mag me evt een pb sturen.
     
  4. Lief of Stoer

    Lief of Stoer VIP lid

    25 apr 2011
    6.028
    2.894
    113
    't Gezellige Brabant
    Jullie eigendom, dus jullie beslissing. De makelaar loopt nu zijn courtage mis, dus snap wel dat hij het probeert.
     
  5. Sophy

    Sophy VIP lid

    28 aug 2011
    5.875
    2.875
    113
    Noord-Holland
    het lijkt me iig zo dat je een bod kunt accepteren of weigeren. dus ook als deze mensen gaan bieden heb je geen verkoopverplichting of onderhandelverplichting.
     
  6. Sam01

    Sam01 Actief lid

    4 dec 2015
    423
    7
    18
    NULL
    NULL
    Wanneer het contract, meestal 6 maanden, niet is afgelopen kun je vrij weinig.
    Alleen geen onderhandelingen doen, dus geen cent zakken bij een bieding en inderdaad de termijn van oplevering extreem lang eisen. Vaak haken mensen vanzelf af. Bij afloop contract de makelaar meteen dumpen :D
     
  7. Ctje1987

    Ctje1987 Fanatiek lid

    29 mrt 2011
    2.822
    94
    48
    Vrouw
    Zuid-Holland
    In de algemene voorwaarden van onze makelaar staat dat we te allen tijde kosteloos de opdracht in kunnen trekken, tenzij hij bezig is met een partij.
    Nu komt hij dus weer met die kijkers en is hij dus bezig met een partij waardoor wij de opdracht niet kunnen intrekken.
    Ik krijg hier dus echt buikpijn van.. wat als ze de vraagprijs bieden..
     
  8. zonnestraal21

    zonnestraal21 Niet meer actief

    Als hij nu bezig is met een partij kunnen ze dus morgen komen kijken en gelijk een bod uitbrengen?
     
  9. Biny

    Biny VIP lid

    10 feb 2011
    17.556
    5.653
    113
    Vrouw
    Dan zeg je dat je besloten heb meer te willen en pas over 1,5 jaar te willen opleveren:)
     
  10. Miss Appletree

    Miss Appletree VIP lid

    21 mei 2013
    5.119
    193
    63
    Somewhere out there
    Staat er ook iets in de overeenkomst die jullie met de makelaar hebben gesloten over een vergoeding wanneer jullie het huis uit de verkoop halen? Dus een ontbindingsclausule of ontbindende voorwaarde bij intrekkingen van verkoop? Overigens hoef je niet op een bieding in te gaan. En een makelaar is slechts een bemiddelaar, hij kan jullie niet verplichten om jullie huis te verkopen.
     
  11. bloem82

    bloem82 VIP lid

    5 sep 2007
    11.197
    601
    113
    Ook al bieden ze de vraagprijs, je hoeft daar niet mee akkoord te gaan.

    Ik zou me er niet al te druk om maken en als hij kijkers wil laten kijken zeg je gewoon dat dat niet mogelijk is of zo :p
     
  12. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    precies, dan haken ze uiteraard af en kun jij onder dat contract uit ;)
     
  13. Annette1981

    11 nov 2016
    77
    0
    6
    Het is inderdaad wat staat er in je overeenkomst met de makelaar. Sommige makelaars rekenen intrekkingskosten dit staat dan ook in je overeenkomst.
     
  14. Droppie Drie

    Droppie Drie Fanatiek lid

    1 aug 2013
    1.735
    10
    38
    Heel duidelijk maken aan de makelaar dat je nu sowieso niet wil verkopen. Dat ben je namelijk ook niet verplicht. De makelaar kan dan zelf beslissen of ie er nog tijd en moeite in wil steken of jullie gewoon netjes uit zijn bestand haalt.
     
  15. Ctje1987

    Ctje1987 Fanatiek lid

    29 mrt 2011
    2.822
    94
    48
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Letterlijk uit zijn algemene voorwaarden:

    De opdracht is door beide partijen per direct en zonder kosten opzegbaar zolang er geen onderhandelingen met een gegadigde gaande zijn. In geval dat er onderhandelingen met een gegadigde gevoerd worden en opdrachtgever trekt de opdracht in of wenst niet meer voor de genoemde vraagprijs te verkopen, dan wordt geacht dat X (naam makelaarskantoor) aan haar opdracht heeft voldaan en is opdrachtgever aan X 1.3% excl BTW gerekend over de genoemde vraagprijs aan courtage verschuldigd.

    Ik vraag me nu vooral af wanneer een makelaar in onderhandeling is. Als er een bezichtiging gepland staat, ben je dan in onderhandeling?
    Onze makelaar wijkt wat de algemene voorwaarden betreft wel af van de consumentenvoorwaarden makelaardij. ;)
    En zoals je hierboven kunt lezen, zijn we hem een behoorlijk bedrag verschuldigd als we een bod dat gelijk is aan de vraagprijs niet accepteren.
     
  16. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Dat denk ik ook, zoals ik lees. Maar kom op: denk eens iets creatiever ;) Je kunt ook zorgen dat die mensen je huis niet willen kopen: ruim niet alles op bijv ;) wordt het al een stuk minder aantrekkelijk van.....Bedden niet strak opgemaakt, kopjes op tafel, was ophangen over de douchecabine...noem even wat simpele dingen op.
     
  17. Annette1981

    11 nov 2016
    77
    0
    6
    Hij wijkt inderdaad af van de standaard normen. Ik zou de NVM bellen en om raad vragen.
     
  18. Ctje1987

    Ctje1987 Fanatiek lid

    29 mrt 2011
    2.822
    94
    48
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Ik vind op onder andere de site van de NVM dat je pas in onderhandeling bent op het moment dat je als verkopende partij een tegenbod doet.
    Wij zijn nu dus niet in onderhandeling en dus zou ik, ook volgens zijn algemene voorwaarden, per direct de opdracht in kunnen trekken, toch?
     
  19. Biny

    Biny VIP lid

    10 feb 2011
    17.556
    5.653
    113
    Vrouw
    in mijn ogen ben je pas in onderhandeling nadat er een bod is gedaan...

    Een bezichtiging zegt niks en noem ik geen onderhandelen


    En dan zorgen dat als er wel bezichtigd word ( al kun je nu per direct zonder probleem opzeggen maar goed) dan zorg je gewoon dat je huis er niet uitziet... dan willen die mensen het wss niet eens hebben ;)
     
  20. Valerie

    Valerie Fanatiek lid

    22 jun 2007
    4.206
    1.041
    113
    Vrouw
    Leuke tip in combinatie met jouw onderschrift. :D

    Je bent pas in onderhandeling als je een tegenbod hebt gedaan op een bod. In jullie geval is dit dus helemaal niet van toepassing en zou je het contract dus per direct kunnen beeindigen.
     

Deel Deze Pagina