Toch gek dat je dat uit mijn stuk haalt. Ik heb mijn stukje 5x opnieuw gelezen en nergens gelezen: ts dat kun je zo afleren. Ik zeg dat zij moet doen waar zij tevreden mee is (omdat ze commentaar van anderen krijgt) daarna dat ik (wij) dat persoonlijk veel te vroeg vinden en dat wij dat onze kinderen afgeleerd hebben.
Maar als jij zegt dat je het je kinderen afgeleerd hebt, impliceert dat toch dat zo'n gedrag afgeleerd kan worden? Op mij kwam jouw oorspronkelijke reactie toch ook over als: als je het wil veranderen, kan dat. En dat is dus niet zo.
Nee hoor...soms is het wel moeilijk wat je hier nu kunt zeggen of niet. Alles wordt zo beredeneerd. Ik schrijf alleen over mij persoonlijk...wat iedereen doet moet hij/zij zelf weten. Ik heb mijn opvoeding en ideeën, over mijn kinderen, niet over die van jullie.
Hoe zou je dat af kunnen leren dan? Hier ook vroege vogels hoor. Vooral de oudste. Die werd altijd om 6 uur wakker. Nu gelukkig vaak iets later. De jongste is ook vaak tussen 6 en 630 wakker. Ik vind het geen rare tijden hoor. Wel vroeg maar we hebben hier ook fases dat hij om 530 al wakker is. Pfffff dat is echt te vroeg..... Maar ja wat doe je eraan....
Maar hoe hebben jullie dat gedaan dan? Echt interesse hoor, want vanochtend was het 6.10 en ik baal er wel van.
Nou vooral van begin af aan, met 2 jaar lijkt mij dat een stuk lastiger omdat het gewoonte is. Wij hebben dit meteen aangepakt bij het doorslapen. Op een gegeven moment krijgt elke baby toch zo'n periode dat die door kan s!apen en dat ze soms rond 3.00/4.00 wakker worden. Nou wij hebben onze kinderen op dat tijdstip altijd teruggelegd ( wat denk ik veel ouders om 3.00 uur doen) en met elkaar afgesproken dat 6.00 uur voor ons hetzelfde is als 3.00 uur. Dus terugleggen. Maar goed ik heb gemerkt dat ik in dat soort dingen anders sta dan sommigen hier. Ik lees ook heel vaak wanneer een kindje van 10/11 maanden of zelfs ouder dan 1 wakker wordt er heel gemakkelijk een fles wordt gegeven. Dat hebben wij bewust niet gedaan. En als wij met 1,5 of 2 jaar pas waren gaan proberen om ze langer te laten slapen dan was dat ws ook niet meer gelukt. Maar ik vind het moeilijk om uit te leggen, het komt hier altijd over alsof ik een betweter ben en zo bedoel ik het dus helemaal niet. Ik wil alleen aangeven hoe wij dingen met onze kinderen aanpakken, ongeacht hoe iemand anders dat doet.
Persoonlijk vind ik 6u ook te vroeg, wij hebben het net zoals tuc "afgeleerd". Alles voor half 8 is hier nacht, vanaf de babytijd hebben we dan ook alle voedingen voor half 8 als nachtvoeding gezien, en daarna weer naar bed gebracht tot half 8.
Maar dat hebben wij toen ook gedaan, fles erin en weer terug. Maar dan ging ze dus niet meer slapen. Tja, je kan ze niet dwingen te slapen denk ik dan. Ik zie je niet als betweter trouwens hoor Ik heb vaak wat gehad aan wat anderen hier op het forum zeggen. En ben zelf niet te beroerd een mening die ik had te wijzigen. Daar is imo een forum voor.
Hier ook gedaan. Stonden echt niet om 6 uur te juichen om met dochter naar beneden te gaan. Ook altijd en nu nog beschouwd als nacht. Het nadeel hier is altijd geweest dat ze door de weeks om half 7 ( nu kan hooguit 7 uur want dan eet ze broodje op de opvang ) eruit moest. Dus 6 uur fles geven en terug leggen wou nooit. Dan lieten we haar liggen tot half 7 en dan aankleden en fles. Op de dagen dat wij vrij waren altijd terug gelegd en nu ze ouder is halen wij haar er niet om 6 uur uit maar laten haar liggen tot 7. Ook in de hoop dat ze verder slaapt. Toen ze nog kleiner was sliep ze sporadisch door tot bv half 8. Dit was vaak een eenmalig iets. Afleren in hoeverre het kon ivm werk hebben we echt wel gedaan. Ik baal er ook stevig van dat ze niet langer slaapt soms. Gelukkig zit ik op werkdagen zelf al beneden om kwart voor 6 en ligt ze nog op bed. Maar op vrije dagen en weekenden is het gewoon stevig balen bij tijden.
Hier net hetzelfde gedaan hoor tuc, van jongs af aan. Maar ze is dus echt uitgeslapen om 6u. Later naar bed helpt niet. Dan kan je wel blijven proberen, maar als je kind gewoon wakker is om 6u, dan is ze wakker. En als ze dan het hele huis wakker roept of zingt, dan sta je liever op dan ruzie te maken.
Dit inderdaad. Dat het voor sommige kinderen werkt dat je ze terug legt lijkt mij heerlijk. Ik ben een ochtendmens en mijn oudste zoon ook, als ik wakker ben ben ik wakker, voor ons is 6 uur gewoon ochtend, half 8 vind ik persoonlijk echt te gek om pas als ochtend te zien. Onze oudste werd een jaar of 3 's ochtends vroeg wakker en kan sinds een jaar 'uitslapen' tot half 8/8 uur/half 9. (Hij is 4) Het komt echt wel goed hoor!
Tja. Ik weet niet beter dan dat kinderen om 6:00-6:30 uur wakker worden ... (en ben ik allang blij dat de fase van 5:00 uur voorbij is!) En eerlijk gezegd, op een doordeweekse dag gaat mijn wekker ook om 6:15 uur, dus kan het mijn kinderen niet direct kwalijk nemen dat ze dan ook wakker worden. Of boos worden dat ze dit in het weekend ook doen. We hebben niet allemaal dezelfde inwendige klok, he... Heel soms moet ik mijn kinderen in ochtend wakker maken voor school (7:00 uur), maar ik moet zeggen dat ik daar een hekel aan heb. Dan worden ze moeilijk wakker, zijn chagrijnig en duurt lang voordat ze daadwerkelijk naast hun bed staan. Liever dus dat ze uit zichzelf wakker worden. Gemiddeld genomen veranderd dit slaapgedrag in de pubertijd heb ik begrepen ...
Zooo herkenbaar... heb even gemist hoe oud jouw kindje is... maar mijn zoon van 8 maand doet precies zo.. rond 8/half 9 naar bed en 6 uur wakker... daarbij slaapt hij overdag ook nauwelijks .. sochtends een half uur en smiddags eigenlijk alleen bij ons of heeel soms effe in de kinderwagen... Mensen die zeggen "als je er tevreden mee bent..." begrijp ik niet. Ik ben er niet tevreden mee..maar wat moet ik er aan doen?
Ze slaapt 13,5 uur per dag dat is eigenlijk prima. Als je zelf er geen probleem bij hebt dat ze om 6 uur al wakker is waarom veranderen. Als je toch liever hebt dat ze wat uitslaapt kan je proberen haar overdag een uurtje eerder uit bed te halen of een uurtje later erin en hopen dat ze dan s morgens wat langer slaapt. Ik heb wel een mega slaapkop die leg ik er om 18.30 in en slaapt vaak tot 7.30-8.00 en soms ook nog wat langer. En dan overdag ook nog 2 uur dat hen ik nu aan het terug brengen naar 1,5 uur.
Nee, ik ben er zelf nou niet echt tevreden over, slaap ook liever tot half 8, haha. Maar alle tips die ik voorbij zie komen al gedaan en niks helpt. Sommige kindjes zijn nou eenmaal niet zulke slaapkoppen, dus dan heb ik dat maar te accepteren
Mn dochter (3 jr) sliep meestal tot 8.00. Sinds een ong maand komt ze zelf uit bed omdat ze moet plassen, meestal om 7.00. Mn zoon... de keren dat hij doorslaapt hij hij vaak 6.00 wakker. Ik vind 6.00 te vroeg, maar verder slapen doet hij niet meer en bovendien moeten ze er 2x per week om 6.15 uit als ze naar de opvang gaan. Ik vind wel raar als mensen zeggen dat 6.00 te vroeg is. Te vroeg...voor wie voor jezelf misschien. Ik hoor wel vaker dat kinderen zo vroeg wakker zijn en ook kinderen die uitslapen. Tja...ze zijn allemaal anders Ik denk dat het per kind verschilt of die uitslaapt of niet.