Tristan.. 2 Noa's in de klas bij dochter. Meiden dus. En ik hou sowieso niet zo van uniseks namen, ook al is het voor jongens en meiden anders geschreven.
Tristan. Ik ken zowel meerdere Tristan's als Noah's en heb daardoor bij beide geen negatieve associatie. Jammer dat mensen een naam niet los kunnen zien van een gebeurtenis. De naam gaat vanzelf bij een kind passen en de persoonlijkheid van een kind zit niet vast aan een naam. Als je er echt niet uitkomt, kun je altijd een muntje opgooien of wachten tot het kindje wordt geboren en kijken wat je het beste vindt passen
Ik vind het beide mooie namen. Tristan een stuk origineler! Ik woon in de plaatswaar de Tristan heeft geschoten waar sommigen op doelen, ik zou hem hier dan ook niet zo snel geven Verder vind ik het gewoon kunnen, jullie kindje maakt er gewoon een mooie associatie van
Gestemd op Noa, ondanks dat ik 'm iets te populair vind. Maar persoonlijk heb ik niet zoveel met Tristan (al vind ik het geen lelijke naam).
Ik vind Tristan mooier en origineler dan Noah. Ik blijf Noa zien als meisjesnaam (ivm het parfum) en dat je de h niet hoort. En ik vind de naam tegenwoordig erg populair.
Noah Als je er echt niet uitkomt dan zou ik na de geboorte kijken welke naam er bij hem past. Dat hebben wij ook gedaan, wij hadden ook nog 2 namen over en hebben na de geboorte besloten welke naam.
Ik ben heel blij met de reacties en de poll-antwoorden. Doe gerust verder als jullie nog opmerkingen hebben. Ik laat het weten wanneer we de knoop doorhakken
Absoluut Tristan. Een krachtige, maar ook meer diepgaand klinkende naam. Noah klinkt voor mij te vrouwelijk. Associaties met namen verdwijnen direct als jouw kindje de associatie is, en voor anderen ook als ze jouw zoon leren kennen. En daarbij zijn er voldoende negatieve en positieve associaties met beide namen.
+1 Dat heb ik dus ook.. Ik woon ook nog eens in die woonplaats dus ik zou het echt nooit doen en willen.. Vind hem overigens ook erg 'hard'.. Noah daar zou ik dan eerder voor gaan (hoewel ik die erg bijbels vind) maar als ik dan toch een keus moet maken dan Noah (ook zachtere klank)
Het is Tristan geworden! We vonden de naam Noah enkele jaren geleden een topper, maar hadden er nu het 'wow-gevoel' niet meer bij. Wat het event in Nederland betreft met de schutter Tristan, is er bij ons in België geen enkele figuurlijke frank die valt en de link legt met deze gebeurtenis. Het is inderdaad zo dat de klanken wat harder zijn, maar de naam en het verhaal met Isolde erbij zijn bijzonder, er is geen verwarring rond geslacht en we zijn er ondertussen echt fan van. Hopelijk onze zoon later ook! Heel erg bedankt voor de reacties!