Yolanthe en Wesley en andere bekende Nederlanders die in Turkije wonen en werken worden nu ook via social media bedreigd door de aldaar wonende Turken.... Loopt wel een beetje uit de hand. Dankzij Erdogan met zijn zeer kwalijke opmerkingen. Maar hoogmoed komt voor de val (van hem). Hoop ik.
Dat snap ik wel en ik denk dat velen dit zo voelen, maar het is zonde van de energie. Ik ben blij dat nu die hele loyaliteitsdiscussie goed op gang komt en dat mensen zoals Fidan Ekiz zich steeds meer beginnen uit te spreken. De bom moest een keer barsten.
En dit is ook echt iets wat Rutte alleen doet. Dit doet het hele kabinet iedereen die er iets mee te maken heeft. Rutte mag alleen met zijn kop op de tv omdat hij premier is en dus aanspreekpunt. Ook minister van buitenlandse zaken werkt hier aan mee en waarschijnlijk ook nog anderen. On topic de situatie wordt wel steeds zorgelijker. Net nog een filmpje gezien waarin Turken in Turkije de "Nederlandse" vlag proberen te verbranden. ( Ze hebben alleen wel een Franse vlag te pakken maar goed het idee). Hopelijk kan het allemaal de-escaleren maar als Erdogan meer macht zou krijgen denk ik dat we ons op veel erger kunnen gaan voorbereiden.
Dat is heel normaal - ik woon al 20 jaar niet meer in NL maar kan als Nederlandse bij landelijke verkiezingen nog steeds alleen maar in NL stemmen. Ik vind het eigenlijk veel krommer dat je jarenlang in een ander land kunt wonen en werken en daar niet mag stemmen omdat je de nationaliteit niet hebt aangenomen.
Tjee zeg, met zijn kop op de tv.. wat een taal! Het incident met de vlag was gisteren al. Ik hoop dat de zwijgende turken waar Fidan Ekiz overspreekt, snel op gaan staan. Ik heb erg benieuwd hoe de internationale gemeenschap hierover denkt, wat een man zeg! In en intriest! Het liefste zeg ik, Turkije boycotten en cancel alle vakanties die kant op, maar dat is gewoon niet reeel maar een gevoel!
Ik hoop dat dit uiteindelijk verbroederd. Daar bedoel ik mee dat ik hoop dat de Nederlandse Turken publiekelijk afstand nemen van de uitspraken van Erdogan en dat we dan uiteindelijk weer dichter bij elkaar komen. (of denk ik in sprookjes??)
Wat een cynisme zeg. Natuurlijk is dit niet alleen Rutte. Toen het hele gebeuren op ontploffen stond, was hij diep in overleg met Asscher, Koenders en Aboutaleb (voor de laatste ook lof voor zijn daadkrachtig optreden). Ik zeg: laat het maar aan Rutte over omdat hij als premier inderdaad 'het gezicht' is van het Nederlandse beleid. Dat betekent niet dat ik de anderen niet 'meetel', neem alleen al de diplomaten, bijv. een Frans Timmermans, die achter de schermen keihard werken om dit op te lossen.
Nee, je denkt niet in sprookjes. Ik geloof en hoop dit ook. Ik denk dat nu de tijd is gekomen dat de zwijgende meerderheid zijn stem gaat laten horen. En dat kunnen we alleen maar toejuichen.
Duitse deelstaat Saarland verbiedt buitenlandse politieke campagnes Duitse deelstaat verbiedt Turkse campagnes | NOS
Nou zoals ik mijn omgeving hoor praten.. iedere turk die ik ken is pro turkije. Niet zo extreem zoals je op fb voorbij ziet komen, maar ze zien turkije wel door een roze bril en turkije doet uiteraard niks verkeerd.
In rtl late night was een bekende correspondent die nu in Istanbul woont met zn gezin. Die vertelt nergens dat hij Nederlander is. Toen hij ergens koffie dronk vroeg de uitbater welke taal hij en de cameraman spraken, waar ze vandaan kwamen. Hij zei toen dat hij een Nederlander was maar vroeg de uitbater het stil te houden. Die zei op zijn beurt dat hij absoluut niet achter Erdogan staat, maar dat dus nooit uit durft te spreken. De correspondent vertelde nog dat hij zegt dat hij uit België komt als onbekenden er naar vragen en als het echt dreigend lijkt te worden hebben ze een turkse vlag in hun spullen zitten waar ze mee gaan zwaaien. Zijn gezin is voorlopig weg uit Turkije. Idioot toch?
Bij Pauw en Jinek zat een Turkse Nederlander die uitlegde dat wanneer hij in zn "turkse" kringen was duidelijk werd dat heel veel mensen niet achter Erdogan staan, maar dat diezelfde mensen dat nooit hardop zeggen omdat er dan vanuit Turkije represailles komen als dat bekend wordt.
Klopt hier ook. Ik ken wel wat Turken en kan best goed met hun overweg maar ze zijn echt heel erg pro Erdogan. Voor mij is de andere kant echt een sprookje. In je hart kies je zo goed als altijd voor het land waar je wortels liggen.
Ik vraag me weleens af waar dat vandaan komt. Heb het er gister nog met mijn man over gehad, maar kwam weinig zinnigs uit. Alles wat daar gebeurd wordt altijd goedgepraat. Vraag me ook af waarom al die mensen die nl zo verschrikkelijk vinden hier blijven wonen, als het in tr zoveel leuker en beter is waarom gaan mensen daar dan niet heen? Als ik dat vraag dan krijg je ook eigenlijk geen antwoord. En wat mij opvalt, op fb en andere social media zijn het vrijwel altijd turken met kritiek op nl, van marokkanen en andere islamitische afkomsten zie ik dat veel minder.
Het zal me niks verbazen als het van een groot deel van de Turken grootspraak is. Zolang je pro-Erdogan bent, zit je goed. Ik kan me best voorstellen dat je liever roept dat je achter hem staan dan dat je zegt dat je tegen hem bent.
Erdogan zegt nu dat Europeanen niet meer veilig over straat kunnen als ze zo door gaan? Ben benieuwd waar alle Erdogan aanhangers van dit forum nu zijn....
Ik verpleeg dus een Erdogan aanhanger. De hele dag staat die idioot aan het zijn echt hele zieke filmpjes. Ik heb even staan te kijken toen ik op de kamer was. Erdogan die bij witte kruisen staat, huilende vrouwen en soldaten die met met hun geweren in beeld komen. Constant filmpjes met die schreeuwende vent. De familie probeerde een discussie met een collega aan te gaan over het gedoe in Rotterdam. Mijn collega heeft het afgekapt. Ik vind het best lastig. Elke keer als ik daar moet zijn dan wordt ik daarmee geconfronteerd.