huis kopen - bemoeizuchtige mensen

Discussie in 'De lounge' gestart door mama en zoon, 30 mrt 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mama en zoon

    mama en zoon Bekend lid

    27 jan 2017
    740
    209
    43
    Wij willen een huis kopen. Ons huis is net verkocht en we hebben een half jaar om ietsnieuws te vinden. Helaas liggen de huizen niet voor het oprapen en mijn man wil in ons dorp blijven wonen.

    nou krijg ik elke dag belangstelling van verschillende mensen of we al wat anders op het oog hebben. Heel lief, maar langzamerhand wordt dat heel irritant. Ik heb het gevoel dat ik elke dag minstens 3 keer moet uitleggen waarom we niks op het oog hebben. Het zijn ook steeds dezelfde mensen die het vragen.
    Verder krijg ik zo'n 5 keer per week apps en tags op fb met huizen en of dit niks voor ons is. Buiten het feit dat het bijna altijd (veel) te duur is, heb ik de huizen allang gezien op funda. We zijn ook aangemeld bij de makelaar dus we zien alle huizen.

    zo langzamerhand begint het frustrerend te worden dat mensen zich ermee bemoeien
    ik wil niet steeds uitleggen dat ik zelf wel kan kijken voor een huis of dat hun aangeprezen huis gewoon niet is wat we zoeken. En ik wil al helemaal niet uitleggen dat het te duur is.

    maar hoe reageer ik het beste zonder dat ik ondankbaar lijk?
     
  2. Meisje93

    Meisje93 VIP lid

    21 mrt 2015
    32.071
    14.402
    113
    Wat lief dat je voor ons meekijkt.
    Maar Funda is een dagtaak geworden waardoor geen 1 huis mij voorbij gaat.
    Helaas zit ons droomhuis er nog steeds niet tussen
    Je hoort vanzelf als we iets gevonden hebben.
    Nogmaals dank dat je voor ons gekeken heb. Maar dat hoeft dus niet. ;)

    Zoiet
     
  3. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    Ik vindt het huist heel lief dat ze zo mee denken met jullie 😂
    Als het vervelend begint te worden gewoon uitleggen wat je hier ook hebt neergezet.. dat je staat ingeschreven bij de makelaar en dat je dus alle woningen te zien krijgt 😊
     
  4. fee90

    fee90 Fanatiek lid

    21 mei 2015
    1.679
    39
    48
    Tja.. ik denk dathet juist oprechte betrokkenheid is enkel wel degelijk eens je droomhuis zou kunnen tegenkomen omdat iemand het via Facebook deelt. Niet alles staat op Funda.

    En hoezo zou je niet kunnen zeggen dat een doorgestuurd huis te duur is? Je kan toch aangeven dat je tot bedrag x zoekt. Zegt niksover je financiële situatie, wat je kan en wil betalen zijn twee verschillende dingen.

    Gewoon kort reageren , desnoods steeds met:zodra we iets weten hoor je het. Dan wordt het misschien vanzelf wat minder.

    Succes, rare tijd voor de huizenmarkt weer, zoek je in de Randstad?
     
  5. Chelsey88

    Chelsey88 Bekend lid

    5 okt 2014
    505
    589
    93
    Sjongejonge.. Als ze geen interesse tonen is het toch oik wat.
    Hoop dat je frustratie vooral komt uit t feit dat jullie nog nikd hebben. En daar word je steeds aan herinnerd op deze manier, hoort er gewoon bij.
     
  6. Syane

    Syane VIP lid

    21 aug 2013
    12.238
    11.816
    113
    Op deze manier hebben wij ons huis gevonden.
     
  7. cactusje

    cactusje VIP lid

    12 feb 2015
    6.752
    1.993
    113
    Dit
     
  8. Meiske2015

    Meiske2015 VIP lid

    4 sep 2016
    7.734
    3.516
    113
    Ik zou zoiets zeggen.

    Maar vergeet niet dat lang niet alle huizen bij Funda staan.
    En dat de makelaar ook niet alles weet.
     
  9. Miss Appletree

    Miss Appletree VIP lid

    21 mei 2013
    5.119
    193
    63
    Somewhere out there
    Dit. Desnoods met een toevoeging dat mochten ze in hun omgeving iets horen dat mensen van plan zijn om hun huis in de verkoop te zetten, dat je het dan graag hoort. Ook aangeven dat jullie niet meer dan bedrag x er aan uit willen geven.

    Overigens hebben wij wel via via een huis tijdelijk kunnen huren, dus contacten zijn altijd handig.:)
     
  10. LiveLifeLovely

    LiveLifeLovely Niet meer actief

    Het kijkt alsof je meer gefrustreerd bent dat je nog geen geschikte woning gevonden hebt. Ik vind het juist super lief dat mensen mee denken.

    Probeer de rollen om eens om te draaien. Hoe fijn zou het zijn als je met een kleine moeite, ofwel doorsturen, iemand aan een woning kán helpen, toch? En dan ben je toch ook niet teleurgesteld als iemand toch verder kijkt?
     
  11. Ballon

    Ballon Niet meer actief

    " Bemoeizuchtige mensen " ? Ik las je topic titel en dacht er is heel iets aan de hand, maar ik vind het nogal overdreven, sorry. Dat je het vervelend vindt kan.. maar ook jij kunt iets over het hoofd zien en dan is het maar wat fijn wanneer iemand je op een huis wijst, lijkt mij. Zeg gewoon dank je wel en laat het je andere oor weer uit gaan wanneer je het niks vindt. Mensen denken aan je en steken energie erin, dat zou je juist een heel warm gevoel moeten geven ipv het te zien als bemoeizucht.
     
  12. tresje

    tresje Fanatiek lid

    13 jun 2011
    2.414
    0
    36
    Nou ja...het is toch juist hardstikke lief. Zijn er behulpzame mensen is het weer niet goed.
    Ik zie het niet als bemoeizuchtig.
    Juist deze tijd word er via mond op mond reclame en via facebook veel verkocht. Je moet er nu snel bij zijn.
     
  13. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Ik vind ook dat je overdrijft. Het is vooral lief. En nuttig. Toen wij wanhopig op zoek waren naar een huis, was ik er ook echt van overtuigd dat geen huis aan mijn aandacht ontsnapte. En toch wonen we nu in een huis dat al maanden te koop stond, ik nooit tegengekomen was, en waar ik op gewezen was door zo'n 'bemoeial'.
     
  14. Aries

    Aries Niet meer actief

    Ik vind het juist heel attent. Ik kan me voorstellen dat je soms tips of adviezen krijgt waar je niks mee kunt, maar volgens mij is het alleen maar uit belangstelling. Ik zou wel aangeven dat je het heel attent vindt dat ze er steeds naar vragen, maar dat het onoverzichtelijk wordt als je steeds dingen doorgestuurd krijgt die je zelf al op Funda hebt gezien. Vooral om te voorkomen dat je irritatie blijft opbouwen en je een keer uitvalt tegen deze mensen, want dat lijkt me heel vervelend terwijl zij zo hun best doen.
     
  15. Nummerzoveel

    Nummerzoveel Actief lid

    9 apr 2016
    289
    1
    18
    Draai het eens om:

    Als zoveel mensen weten dat jullie een huis zoeken, is de kans ook groot dat er op een gegeven moment een huis vrij komt en dat jullie het al weten voordat het op Funda komt. Dan ben je dus de eerste die erbij is en dan heb je altijd een voorsprong op andere potentiele kopers. Ik ken veel mensen hier in de buurt die op zo'n manier aan hun droomhuis proberen te komen. Het is even doorbijten, maar ik zou op dat vlak niet alleen vertrouwen op een makelaar..maar proberen meerdere kanalen te gebruiken.
     
  16. Bailey07

    Bailey07 Fanatiek lid

    8 okt 2010
    3.187
    1.749
    113
    Ik snap je wel, wij hebben hetzelfde gehad. Persoonlijk vond ik het dubbel; het was lief dat men meedacht, maar tegelijk dacht ik - bedankt voor de link maar ik ken heel Funda uit mijn hoofd inmiddels. Wij hebben op ten duur wel aangegeven (met name aan schoonouders) van goh, lief dat je links stuurt maar het is niet wat we zoeken, en alle huizen op funda kennen we. Toen stopte het redelijk vlot. Kort erna vonden we gelukkig onze woning, maar kregen we echt elke dag de vraag; ben je al aan het inpakken? Uh, nee. De financiering is nog niet eens rond. Maar op ten duur laat je het links liggen. Je kan je energie wel beter gebruiken joh ;)
     
  17. Sjaanbanaan

    Sjaanbanaan Actief lid

    2 jan 2017
    423
    26
    28
    Wat overdreven, vooral je topictitel.
    Ik vind het juist erg attend dat mensen met jullie mee denken en interesse tonen.
    Ik vind je erg negatief.
     
  18. Onje

    Onje Niet meer actief


    Dit. Buitendat zijn er zat huizen die onder de pet gehouden worden en of niet of veel later pas op bijvoorbeeld funda komen.
     
  19. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    ik vind het ook juist alleen maar heel lief dat ze met jullie meedenken.....
     
  20. mama en zoon

    mama en zoon Bekend lid

    27 jan 2017
    740
    209
    43
    erg fijn dat zoveel mensen het 'zo lief' vinden, maar als je al 5 keer tegen je schoonfam hebt gezegd in welke prijsklasse je zoekt en je keer op keer droomhuizen krijgt toegestuurd met 30.000 erbovenop, is bij mij de maat vol.

    en ik vroeg tips over hoe te reageren op deze mensen. bedankt diegenen die de tips hebben gegeven.
     

Deel Deze Pagina