Hoe vaak heb jij tijd voor jezelf?

Discussie in 'De lounge' gestart door Zara123, 31 mrt 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Dat is natuurlijk een keuze. Ik werk wel en ik doe eigenlijk hetzelfde. 's avonds is relaxtijd!
     
  2. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Goh. Huishouden doe ik ook niet. Maar ik moet toch echt wel even de keuken opruimen na het eten, flesjes voor de kleinste uitwassen en zelf douchen zodat ik dat de volgende ochtend al niet hoef te doen.
     
  3. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Eeeehm veel.
    Als ze naar school gaan, als ik ga werken s avonds, als ik 10 km met de hond ga lopen.
    Overdag ook wel gewoon, ik heb gelukkig al grotere jongens 😅
     
  4. PenF

    PenF VIP lid

    20 aug 2009
    8.387
    2.241
    113
    Vrouw
    Coach
    Dordrecht
    Ik werk 4 dagen ik doe een voltijdstudie en geef in de avonden nog bijles. Heb weinig me-time. Maar als bijvoorbeeld zoon aan het sporten is (10 uur per week) Mijn dochter dan rustig aan het spelen is. Dan voelt dat wel als me time.
     
  5. Denise001

    Denise001 Bekend lid

    9 feb 2015
    503
    4
    18
    Vrouw
    NULL
    NULL
    Als ze slaapt.
    Maar nu is ze bijvoorbeeld met de blokken aan het spelen en kan ik ook fijn doen wat ik wil.
    Ik heb tijd voor mezelf maar maak er weinig gebruik van. M'n vriend word er regelmatig boos om en dwingt me af en toe het huis uit te gaan ipv te poetsen en op te ruimen :p
     
  6. tuc

    tuc Niet meer actief

    ik denk dat het heel persoonlijk is wat iemand daaronder verstaat.
    Sowieso is mijn ervaring en mening dat je met hele kleintjes niet zoveel eigen tijd hoeft te hebben of hebt. De jaren voordat ze naar school gaan zijn gewoon drukke tijden.
    Toen mijn kinderen 2 weken oud waren had ik gerust naar de kapper kunnen gaan oid, maar mijn prioriteiten lagen toen anders.

    Nu heb ik elke vrijdagochtend tijd voor mezelf omdat ze dan beiden op school zitten en ik niet werk.
    En heel af en toe als al mijn flexkindjes tegelijk op dezelfde dagen komen ben ik wel eens een di of do vrij. Mijn eigen kindjes blijven dan over en dat is dan echt wel relaxed.

    In het weekend ga ik regelmatig iets met vriendinnen ofzo doen maar meestal gewoon met ons vieren.
     
  7. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Uit jouw vorige bericht leek het alsof je nog heel veel deed in de avond (je zegt zelf dat het nog veel werk is). Afwasmachine inruimen en opruimen enzo doen we hier ook (althans vriend is van de afwas), maar dat is toch niet zo veel werk?
     
  8. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Alles bij elkaar toch een uurtje nadat de kinderen in bed steken, denk ik. Doe ik het niet, dan wordt de ochtendspits des te zwaarder :)
     
  9. Zara123

    Zara123 Bekend lid

    25 sep 2015
    654
    26
    28
    Ik moet het misschien ook wat meer loslaten en minder perfect willen doen. Als ik een dag vrij ben (zonder kinderen) begin ik op zolder en ga dan het hele huis af naar beneden. Badkamer soppen, tussendoor wassen draaien, bedden verschonen en het liefst ook nog klusjes die zijn blijven liggen zoals verven of dingen ophangen. Ik kom soms gewoon tijd tekort. Loslaten is waarschijnlijk de sleutel tot meer tijd voor jezelf.
    Het boek perfecte moeders bestaan niet ligt hier al een tijdje klaar om gelezen te worden. Vanavond begin ik eraan :p
     
  10. Roose79

    Roose79 Bekend lid

    9 sep 2016
    511
    1
    16
    Het loopt n beetje door elkaar meestal. De dagen met drie kinderen zijn best druk. Maar soms neem ik dan even echt tijd voor mezelf; bv even lekker de krant lezen met n koffietje. Dan spelen de kindjes even zelf dat kunnen ze prima. Of ik leg de meisjes tegelijk op bed s middags zodat het even rustig id. Verder wandel ik veel, maar dan met de kleinste erbij in de wagen.
    Als ik echt iets wil gaan doen zonder kinderen moet ik dat wel afstemmen met mijn man. Zijn vrije tijd is ook maar beperkt dus dat verdelen we dan.
    Ik denk altijd: je moet zo weinig tijd verdelen over zoveel dingen. Je tijd met de kinderen, tijd met familie, tijd voor jezelf, tijd met je partner, tijd voor je werk, je huishouden etc. De ene keer komt het ene meer aan bod, de volgende keer iets anders.
     
  11. Logan

    Logan Niet meer actief

    Twee sportavonden ben ik echt van huis en de rest van de avonden na bedtijd heb ik lekker voor mezelf op de bank. De ochtend dat onze zoon bij de go is heb ik nog, dan sport ik en doe ik dingen waar ik met kind niet aan toe kom. Verder niet zo maar dat hoort er bij ;).
     
  12. Lenaroos

    Lenaroos Niet meer actief

    Ik houd vooral de woonkamer goed bij. 2x stofzuigen en bijna elke dag even een doekje over alles heen. Ik doe dat als de jongste nog wakker is. Die krijgt dan ook een doekje. En ik doe mijn muziek op. Dat vind ik al tijd voor mezelf. Daarna zoontje op bed en ga ik luieren.
    Maar ik heb ook wel eens dagen dat ik de hele dag bezig ben, huishouden, dochter brengen en halen en dan avonddienst.

    Als ik overdag werk heb ik de avond. Heerlijk als ze op bed liggen toch. Dan zit ik voor de tv of ga ik hardlopen.

    Oh en de dagen dat ik vrij ben (ik heb een wisselend rooster) en zoontje op de psz zit ga ik of sporten of even afspreken met een vriendin of gewoon voor me uit staren.

    Die 3 uurtjes weiger ik om wat aan het huishouden te doen.
     
  13. X11

    X11 Fanatiek lid

    8 jul 2015
    1.768
    1
    0
    Ik heb 4 kinderen. Need I say more? ;)

    Nee, maar zonder gekkigheid: er zijn wel periodes dat ik echt niet aan mezelf toekwam. Dat de zorg voor de kinderen zo intensief was dat het simpelweg doorbuffelen was.
    Inmiddels, met de jongste op school en geen fulltime dienstverband, heb ik dus wel weer tijd voor mezelf. Dat is soms gevuld met huishouden, (maar dat is niet erg: ook dat kan heerlijk zijn in je eentje). Maar regelmatig trek ik dan ook echt even tijd uit voor m'n hobby's, een goed boek, op de koffie bij een vriendin.... en dat is heerlijk :)
     
  14. mapepejo

    mapepejo Fanatiek lid

    27 aug 2014
    1.593
    541
    113
    Na 19.00u wanneer de kinderen slapen. Hooguit nog een wasje vouwen maar verder tijd voor mezelf (in huis). Scheelt wel dat wij een poetshulp hebben ;)
    Dus tv kijken, boek lezen, internetten etc. Soms ook naar een vriendin of komt er een vriendin bij ons thuis. Ik sport ook 2 avonden.

    Vrijdagavond ga ik er vrijwel altijd ff uit. Naar een vriendin, naar de stad, wandelen, kapper etc. Heb dat moment in de week even nodig om tot mezelf te komen.. Mijn man vaak "game-avond" dan. Dus hebben we allebei even tijd voor ons zelf.

    Tijd voor samen moeten we nog wat meer zien te maken... toevallig vanavond samen uit eten en bios.
     
  15. Hotsiflots

    Hotsiflots Fanatiek lid

    31 aug 2015
    1.539
    170
    63
    Full time mom
    Ik ben bewust alleenstaande van een tweeling en heb vrije tijd wanneer ze slapen, dus om de 2/3 uur.

    Huishouden doe ik tussendoor, tijd voor mezelf is voor mij echt niks doen gewoon op je reet zitten; internetten, boek lezen , series kijken, warme koffie drinken etc
     
  16. Nora1983

    Nora1983 Fanatiek lid

    21 dec 2011
    2.624
    4
    38
    NULL
    NULL
    Weinig. Al ben ik thuisblijfmama. We hebben een bedrijf aan huis(boerderij) waar mijn man drie-dubbele uren werkt. Ik ben er voor onze dochter(3,5) en het huishouden. Tuurlijk helpt hij hier en daar mee, of onze dochter mag met hem mee op de trekker of koeien melken. Maar dit kan niet altijd natuurlijk, gevaarlijk en onhandig met werken.
    Ik probeer me-time te pakken als ze savonds in bed ligt of ze gaat naar 1 vd opa's en oma's. Maar betrap me er op dat ik die "vrije" uren toch weer invul met huishoudelijke dingen ofzo. Want tja, dan kan je toch echt ff doorwerken zonder gestoord te worden. Ik kijk uit naar de tijd dat ze naar school gaat(direct na de zomervakantie). Dan heb ik wel weer een baby(word in Mei verwacht), maar ik vind het dan ook wel fijn dat ik dan tijd kan besteden aan hem/haar. Kon ik ook met onze dochter toen omdat ze onze 1e was, en dat vind ik toch ook wel heel erg fijn die 1e jaren.
    Mijn tijd komt wel weer als de jongste ook "zelfstandiger" word en naar school gaat. Of de kids vermaken elkaar straks, want dochter hangt nu soms nog erg aan mij/ons omdat ze alleen is.

    Al kijk ik soms stiekem uit naar de tijd dat ze groot zijn, ik zou het ook zo jammer vinden als deze bijzondere 1e jaren voorbij zijn. Ze worden zo snel groot....
     
  17. Nora1983

    Nora1983 Fanatiek lid

    21 dec 2011
    2.624
    4
    38
    NULL
    NULL
    Oja, waar ik me trouwens dood aan erger; mensen(die ik persoonlijk ken nota bene!), die beweren dat ik áltijd vrij ben omdat ik thuisblijfmama ben...Ze begrijpen niet dat het voor mij ook weleens prettig is om géén kind om me heen te hebben. Dat je gewoon eens ongestoord dat boek kan lezen, tv kan kijken voor volwassenen(hahaha!), of ongegeneerd kan zitten you-tuben/facebooken.
    In hun ogen doe je blijkbaar als thuisblijfmoeder de hele dag geen zak. Nou, ga dr maar eens aan staan denk ik dan, vanaf het moment dat je peuter wakker is tot het naar bed gaat constant in de weer zijn en alsmaar schakelen tussen huishouden, kind en jezelf.
     
  18. iMoeder

    iMoeder VIP lid

    30 okt 2015
    5.943
    6.290
    113
    Nou, niet zo heel veel. Fulltime werken. Na mn werk ga ik de kinderen ophalen. Op werkdagen ben ik rond half 6 thuis. Dan kook ik, eten, afruimen, kinderen douchen en in bed. Dan ben ik meestal nog even wat tijd kwijt met opruimen. Rond half 9 plof ik op de bank, vouw wat was weg en rond half 10 ben ik bek af en ga slapen. Volgende dag repeat.
    Vrijdag middag ben ik vrij. Maar dan zijn de kinderen ook thuis en meestal moe (en dus vervelend).
    Dus meestal relax ik in het weekend. En soms neem ik een dag vrij gewoon om thuis even wat extra te doen of te niksen.
     
  19. tjejfromsverige

    tjejfromsverige Actief lid

    6 jul 2015
    295
    0
    16
    NULL
    NULL
    Op dit moment kom ik ondanks twee kleine kinderen om me-time.
    Ik ervaar het echt als luxe. Ik werk op het moment niet, beide kinderen gaan nu 4 dgn van 9 tot 14.00 uur naar pre school.
    Het eerste wat ik doe als ik ze heb weggebracht is direct naar de sportschool. Daarna rustig thuis ontbijten, douchen, wat huishoudelijke taken. En dan ontspanning, chill op de bank met een boek/serie kijken, de stad in en doen whatever ik wil.

    En na 19.00/1930 again me-time, maar die breng ik meestal samen met mijn man door.

    Vrijdag tot zondag doe ik op wat kleine wasjes niets in het huishouden zodat ik alle tijd voor de kinderen heb en er samen op uit kunnen.

    Ik geniet er nu ook dubbel en dwars van, ondanks dat ik mijn baan ben kwijtgeraakt. Twee kinderen baren in 1 jaar was enorm zwaar en pittig. Nu is de oudste bijna 2,5 en jongste 1,5 jaar en gaat het allemaal een stuk soepeler.
     
  20. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    6 aug 2013
    5.495
    2.948
    113
    Elke avond nadat de oudste op bed ligt. Dan ga ik lekker douchen. Behalve de avonden dat ik moet werken dan heb ik geen tijd voor mezelf 😭
     

Deel Deze Pagina