Zoals ik al meerdere keren heb aangegeven ben ik me ervan bewust dat er ook werkende mensen zijn die toeslagen ontvangen. Maar als jij werkt en daarnaast een aanvullende toeslag ontvangt omdat je anders te weinig verdient, maar er dan wel 800 Pm aan overhoudt dan heb je een toeslag niet nodig. Of ieder geval in mindere mate. Echt. Lezen is ook een vak apart.
Dat kan behoorlijk uitmaken voor je spaarbedrag, het gaat namelijk niet om je spaarbedrag maar om je uitgavenpatroon. En iemand die 2000 netto verdient heeft geen recht op huur- of zorgtoeslag en betaald daar dus de volle mep voor. Die persoon krijgt geen kindgebondenbudget (bovenop ev kot of kinderbijslag). En krijgt ook geen korting op de gemeentelijke lasten. Haal dat eerst allemaal van je netto bedrag, en wat er dan overblijft kun je sparen en kijk dan hoeveel dat scheelt met wat iemand spaart die extra toeslagen krijgt.
Maar zo werkt het dus niet... Want als een buurvouw van Insomiac dezelfde uren als haar werkt en hetzelfde salaris heeft krijgt ze ook dezelfde toeslagen, maar het kan best dat die buurvouw maar 200 overhoud. Omdat haar huis duurder is, haar auto, haar abonnement, haar weet ik veel, noem het op... Insomniac zal waarschijnlijk gewoon iets heeeeel goed doen waardoor ze zoveel overhoud. En om dan weer even terug te komen op de KOT dat is precies hetzelfde ondanks dat jij roept van niet. als iemand per maand 2000 overhoud om van te sparen, dan kan je ook best je KOT terug geven aan de belastingdienst en de opvang lekker zelf betalen.. maar nee, tuurlijk doen ze dat niet want dan kunnen ze niet op wintersport EN zomervakantie en niet die nieuwe auto kopen, of niet het hele huis voorzien van kunststof kozijn oid. Een toeslag is een toeslag hoor en die is niet anders omdat de ene hem krijgt omdat ie te weinig verdient en de ander hem krijgt voor de kinderen omdat diegene werkt.
Knap dat jij dat ook kunt neemt niet weg dat wat je schreef wel de waarheid is: het loont financieel beter om minder te werken en toeslagen te ontvangen dan volledig te werken.
Beste Kusho dan maak je hier een enorme rekenfout. Iemand die 1200 euro verdient en 800 euro aan toeslagen krijgt heeft een inkomen van 1200 euro en dus geen 2000 euro. Dit wordt aangevuld tot met de toeslagen. Iemand die 2000 euro ontvangt heeft dus hetzelfde besteedbare bedrag als iemand die 1200+800 aan toeslagen krijgt. het kindgebonden budget loopt heel lang door, daar waar je vroeger een teruggave had als alleenstaande ouder op je belastingopgaven is dat nu het deel alleenstaandeouder kop in het KGB geworden. Ook grensgevallen krijgen niet ineens honderden euro's minder op het moment dat zij een euro meer verdienen, hier zit een afloop in. Sterker nog toeslagpartners met of zonder kinderen met een gezamenlijk inkomen van 26000 euro krijgen beduidend meer zorgtoeslag dan een alleenstaande met dat inkomen. En terecht natuurlijk twee volwassen samen zijn een stuk duurder in hun behoeftes. Eerste twee kolommen zijn alleenstaande 2017 en 2016 tweede twee kolommen zijn toeslagpartners 2017 en 2016 Toeslagen zijn dus 'flink' omhoog. https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/prive/toeslagen/zorgtoeslag/zorgtoeslag-2017/voorwaarden-2017/inkomen/bedragen-per-maand
Ja, het zijn beide toeslagen. De insteek en gedachte erachter is alleen compleet anders zoals ik al eerder schreef. Daarbij heeft elke werkende ouder die een kind naar de opvang brengt recht op KOT, en zijn de andere toeslagen die alleen bedoeld zijn voor mensen die weinig verdienen (en naast die toeslagen/kortingen ook recht op kot kunnen hebben). Ondanks, naar blijkt, mensen dus goed honderden euro's maandelijks appart kunnen zetten met die extra toeslagen. Waar zijn die toeslagen dan voor nodig?
Straks met nr 4 word ik helemaal rijk van de kbs denk ik. Helemaal met de vvd plannen Nee alle gekheid op een stokje. Ik vind voor allebei de partijen wat te zeggen. Ik vind het een mooi systeem wat we hier hebben en ik vind ook dat als je toeslagen terecht (volgens de Nederlandse wet) ontvangt, je er alles mee mag doen (dus ook sparen) wat je wil. Kennelijk heb je het dan gewoon goed geregeld. Maar ik ben het ook met kusho eens dat werken moet blijven lonen. En eerlijk verdeeld is het nooit, maar in mijn ogen is dat prima. Ik ben niet jaloers op de mensen in de bijstand, alleenstaande moeders met veel toeslagen of mensen die hun 3e vakantiehuis kopen (want ja, je moet toch wat met dat geld he). Ik ben gewoon blij met wat ik nu heb
Feit blijft als je de toeslag kan missen kan je het missen, OOK de KOT. Maar wederom het is een keuze, de mensen die het zouden kunnen missen willen het niet missen.
Huismussie, ik reageerde alleen en puur op iemand die schreef dat er geen spaarverschil zit in iemand die 2000 netto ontvangt en iemand die 1200 verdient en 800 uit toeslagen krijgt. Dat is waar ik op reageerde.
Dat is dus ook precies wat ik bedoeld. De insteek achter de toeslag maakt toch niks uit?? Het zijn allemaal toeslagen en ook de KOT. Je zult je verbazen hoeveel mensen de opvang gewoon kunnen betalen zonder KOT en dan ook nog gewoon kunnen eten en kleding kopen. Alleen de echte luxe misschien niet meer nee, maar moeten wij daaraan mee betalen
Die toeslagen zijn bedoeld om je te voorzien in een bepaalde levensstandaard die wij in Nederland de mensen toebedelen. We leven in een heel rijk land waarin we ooit hebben afgesproken dat iedereen naar ratio wat afstaat in de de pot die belastingdienst heet. En niet alleen ons inkomen maar ook 21% en 6% btw op alles wat we kopen. Daarvan wordt heel veel betaald. De grootste kostenpost is de zorg en dan de sociale zekerheid. Een vergelijkbare discussie die je dan kan krijgen is mensen die roken, moeten die dan maar zelf hun nieuwe longen betalen, of als je ivm nodig hebt moet dat dan van mijn belastinggeld. Jij wil toch kinderen? De wegen waar we op rijden, de dijken die ons beschermen tegen het water, defensie, het speeltuintje in de buurt voor de kinderen enz. enz. Vergeet niet dat we net uit een hele dikke crisis komen en dat we eindelijk weer opkrabbelen met het land. Mensen doen hun best en soms heb je wat extra nodig om op dat inkomen te komen dat wij in Nederland als minimaal beschouwen. Is je zelf in staat bent dat te verdienen dan heb je die hulp dus niet nodig naar de maatstaven die we hier hanteren. Als jij er voor kiest onder de maatstaaf te leven door een klein goedkoop huisje en heel erg op je geld te passen is dat een eigen keus. Maar die kan je net zo goed hanteren op het moment dat je op eigen kracht dat inkomen verdient.
Er is geen spaarverschil want onder aan de streep komt er exact hetzelfde binnen en wanneer de uitgaven hetzelfde zijn blijft er precies hetzelfde over.
Ik kan er ook echt niet wakker van liggen hoor... Denk ik dat insomniac alle complete toeslagen NODIG heeft omdat ze anders geen eten heeft oid. Nee dat denk ik niet, met 200 minder red ze het vast ook wel(sorry insomniac ), maar feit blijft dat ze er recht op heeft en ik vind ook niet dat ze afgepakt moeten worden oid. Overigens denk ik dat er meer mensen zijn die geen 800 overhouden dan mensen die wel 800 overhouden. Er zijn nu eenmaal bepaalde regels opgesteld over deze dingen en er zal vast goed over nagedacht zijn. Ik vind het goed dat ze er zijn zodat het in ieder geval voor iedereen mogelijk is om een dak boven hun hoofd te hebben en eten. Overigens denk ik niet dat toeslagen/bijstand of whatever allemaal maar omlaag geschroefd moeten worden, ik denk dat juist werken beter beloond moet worden. En niet zoals op 99 van de 100 werkplekken het minimum aanbieden e.d.
Oh guttegut daar gaan we weer. *pakt vast popcorn* Dat bedrag is nog groter dan je zegt bij sommigen TS. Ik ben alleenstaande ouder & fulltime student. Ik ontvang 1960 euro per maand aan toeslag. Daarnaast krijg ik studiefinanciering En nu niet denken ' wauw wat oneerlijk, wat een luilekkerleven' Ik betaal alleen aan de kinderopvang al 1600 elke maand. Reken daar 680 huur bij en 240 euro collegegeld en alle andere vaste lasten. Er is voor mij een officiele berekening gedaan door een financieel hulppunt, mijn vaste lasten zijn maandelijks 3080 euro Toen ik samenwoonde met mijn ex hadden wij het véle malen royaler! Maar ik ben er enorm dankbaar voor dat de toeslagen bestaan, anders zou ik nooit een diploma kunnen halen.
Wij betalen 10 uur opvang (2 ochtenden) helemaal zelf...Man verdient goed, ik probeer een freelance-bestaan op te bouwen. Het aanvragen van toeslag is ons de rompslomp niet waard, we zouden toch maar weinig terug krijgen... Wij doen dit bewust, hij geniet er volop, is pas van 1 naar 2 ochtenden gegaan en dat icm de tijd die het mij oplevert is het ons meer dan waard. Als ik het uitreken tot zijn 4e verjaardag zullen we een 7700 euro betalen (verdeeld over 2 jaar/9 maanden). Gelukkig kunnen we ook nog gewoon eten en andere leuke dingen doen Bewaren
Zonder toeslagen kan ik idd niet. Kan het minder? Vast. Maar gestraft worden omdat je zuinig leeft en bewust niet met geld smijt, vind ik raar: Ik lees vaak bedragen van mensen die 200 in de week boodschappen doen. Ik 50, en dan eten mijn honden daar 20 van. Ik heb een budget boodschappen van 80 per week. Hou ongeveer 30 per week over en dat leg ik apart voor voorraad, cadeautjes, verjaardagen frietjes en zinloze uitgaven. In totaal 320 per maand. Ik rook, maar kies er bewust voor om zelf sigaretten te schieten zodat het me 40 per maand kost ipv 200 aan pakjes. Ik koop voor dochter kleding en schoenen etc puur van de kbs, en red het daar echt makkelijk mee omdat ik dat slim koop. Mijn auto rijd 1:30, waardoor ik veel kms afleg en weinig brandstof nodig heb en zodoende mijn reiskosten laag hou. Ik verbruik amper gas en stroom, ik betaal 90 per maand en krijg nog elk jaar 500 terug. Ik werk bij een telecom bedrijf waardoor mijn mobiel en Internet/tv thuis een schijntje kosten. En zo is er nog een hele lijst waardoor mijn vaste lasten vrij primitief zijn. Ik vind dat leuk, voor mij is het een hobby om zoveel mogelijk te kopen/hebben voor zo min mogelijk geld en kan oprecht blij worden als dat lukt. Als iemand me daarom af wil branden, be my guest. Ik moet er alleen maar om lachen.
Zo deed ik het thuis ook toen ik nog alleen was. Weinig kwijt aan boodschappen. Stookte met de houtkachel, en kreeg het hout gratis. Maar had wel mijn voorschot op 125, leuk spaarpotje aan het einde van het jaar. Water het zelfde, douchen deden we bij de sport maar betaalde wel een hoog voorschot. Als je het wat slim doet kun je op zo veel dingen besparen. Ik haal geregeld merk kleding bij de kringloop winkel. En dan geen oud spul, nee nieuwe g star broek voor 3,50. En haal heel veel spul wat in de aanbieding is. Het is maar net waar je prioriteiten liggen