peuter drinkt NIET uit bekers of pakjes ed

Discussion in 'Peuter en kleuter' started by Emama, Apr 7, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Emama

    Emama Bekend lid

    Jun 13, 2016
    792
    118
    43
    hoi

    ik heb paar dagen terug ookal een topic geopend hierover en tips opgevolgd maar mijn kleine meid wil gewoon absoluut niet uit bekers of pakjes drinken ze wil alleen maar borstvoeding maar ik produceer nu na 2 jaar niet meer zoveel en maak me zorgen dat ze echt veelste weinig vocht binnenkrijgt doe al bij al t eten extra water maar ze wil ook niet meer eten als normaal zeg maar ik ben opzoek naar moeders die dit ook hebben meegemaakt ofzo want begin me nu na ruim 2 weken wel druk te maken want ze plast ook minder en als ze plast ruikt het heel sterk en poepen gaat erg moeizaam ik ga straks naar de dokter en bet er ook weer over hebben want ze wordt ook helemaal hysterisch als ze alleen maar een beker ziet of als ik er 1 pak ze begint dan te huilen helemaal overstuur rent naar de andere kant van de kamer als ik hem op tafel zet wil ze hem er van af slaan ik begin echt moedeloos te worden

    sorry voor het hele verhaal maar het zit me echt hoog
     
  2. Uuz

    Uuz VIP lid

    Dec 8, 2014
    6,241
    818
    113
    Vorige topic gemist, maar drinkt ze ook niet als jij weg bent? (weet niet of ze wel eens naar kdv/psz/oma etc gaat? Anders zou je dat eens kunnen proberen, dat iemand anders haar zegt dat ze uit een beker moet drinken)
     
  3. Emama

    Emama Bekend lid

    Jun 13, 2016
    792
    118
    43
    ze gaat idd nog niet naar opvang ed

    maar anderen hebben idd ook geprobeerd haar te lat3n drinken maar dan weigert ze ook
     
  4. Shakes

    Shakes VIP lid

    Apr 2, 2013
    14,132
    5,874
    113
    Female
    Vlaanderen
    Heb je het op jongere leeftijd nooit geïntroduceerd? Of wou ze toen ook al niet?
     
  5. Miss Appletree

    Miss Appletree VIP lid

    May 21, 2013
    5,119
    193
    63
    Somewhere out there
    Dat vroeg ik mij ook af. Heb je ook al eens een flesje of tuitbeker geprobeerd? (niet wenselijk ivm tandjes, maar ze moet wel drinken)
     
  6. Uuz

    Uuz VIP lid

    Dec 8, 2014
    6,241
    818
    113
    Kan je bv kolven en haar dat uit een beker geven?
    Anders zou ik toch even overleggen met kinderarts / voedingspoli oid hoe je dit aan moet pakken. Vermoedelijk gaat ze echt wel drinken als je stopt met de borst. Ze kunnen wel even met wat minder vocht (dl weigerde een tijdje te drinken als baby dus ook in ziekenhuis geweest toen). Succes!
     
  7. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,289
    10,260
    113
    Misschien domme vraag aangezien borstvoeding niet wou verder geen ervaring maar wat is doe je als je de borst weigert? Krijg ze meteen haar zin en krijgt ze dan als nog de borst of alleen op gezette tijden?

    Als je echt wil stoppen met borstvoeding zal ze wel moeten, misschien heeft de huisarts nog tips anders echt stoppen Rietjesbeker of met sportdop neerzetten en zelf de borst weigeren, extra smoothie of soep te geven als ze dat wel wil. Succes!
     
  8. Emama

    Emama Bekend lid

    Jun 13, 2016
    792
    118
    43
    ja heb het toen ze jonger was zeker geprobeerd maar ze wou het toen ookal niet heb bijvoeding kunnen geven tot ze 3 weken oud was en vanaf 5 maanden zachte tuit beker geprobeerd of miss al eerder later nog vaker geprobeerd andere bekers ed nu dronk ze sinds kort eindelijk uit harde tuit beker rietjesbeker normaal bekertje soms maar daar verslikte ze heel vaak maar het zijn altijd maar paar slokjes het meeste wat ze ooit op heeft is bijna 250 ml water ze wou ook niks anders als water
     
  9. Emama

    Emama Bekend lid

    Jun 13, 2016
    792
    118
    43
    heb idd weleens een hele dag geen bv gegeven maar dan dronk ze gewoon helemaal niks 0,0
    dan gaf ik voordat ze ging slapen wel
     
  10. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik denk dat cold turkey het beste is...zeker gezien ze al 2 geweest is. Helemaal stoppen met de bv. En ik zou zelf wat met een open beker in dr mond kiepen.
     
  11. Twinkle81

    Twinkle81 Fanatiek lid

    Jul 4, 2014
    4,945
    1,033
    113
    Voorschoten
    Ik heb mijn dochter uit een beker leren drinken door ermee in bad te laten spelen. Ik vulde een bekertje met koud water en dan mocht de daaruit drinken.
    Nu drinkt ze het beste als ook haar knuffels een 'slokje' mogen (rietjesbeker).
    Wil je zelf nog doorgaan met bv of niet? Die vraag moet je jezelf stellen. Het is wereldwijd normaal om tot 4 jaar bv te geven, maar zeker niet noodzakelijk, dus doe ook waar jij je goed bij voelt
     
  12. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    Jan 9, 2009
    6,300
    2,566
    113
    Borstvoeding tot 4 jaar is prima maar dan is het niet alleen bv maar ook andere dranken.

    Ik zou dus echt stoppen. Dan moet ze uiteindelijk wel uit een flesje of beker gaan drinken.
    Uitleggen dat ze baby meer is maar al een grote meid.
     
  13. Cato1981

    Cato1981 Actief lid

    Apr 23, 2013
    422
    3
    18
    Mijn oudste at en dronk niets anders dan bv bij mama tot een jaar, toen was mijn onbetaalde verlof over en moest ik wel stoppen. Ben cold turkey gestopt in samenspraak met een kinderarts (die konden we bellen etc., was toen 32 graden en ik was bang voor uitdroging) dat is echt wel pittig hoor, begon met 20cc, maar uiteindelijk wel gelukt, was ook de enige mogelijkheid heb we voor in het ziekenhuis eetlogopedie gevolgd alles maar niets ging erin. Uiteindelijk helemaal goed gekomen (was wel een jaar jonger). Hier hielp verse borstvoeding geven, dus geen ingevroren of uit de koelkast.
    Hier werd constant gezegd jij moet weg want jij bent de associatie met bv, dit bleek echt de grootste kolder uiteindelijk ging het bij mij beter dan bij mijn man, zelfde voor de jongste dus laat je niet gelijk "bang" maken dat je dagen weg moet bij je kindje.
     
  14. Emama

    Emama Bekend lid

    Jun 13, 2016
    792
    118
    43
    dank jullie voor de reacties

    de ha zei vandaag ook dat ik misschien het beste ook in een keer kan stoppen met bv dat ze dan wel normaa gaat drinken

    aan de ene kant wil ik dat ook wel maar aan de andere kant als ze gewoon weer normaal uit der beker gaat drinken dan vind ik bv nog eventjes geven geen probleem


    maar dat met der knuffels kan ik proberen bij der poppen trapt ze er niet in

    ga er nog een goed over nadenken wat ik nu het beste kan doen
     
  15. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    Aug 6, 2013
    5,495
    2,948
    113
    Lastig zeg.
    Ik zou sowieso de borstvoeding wel gaan beperken. 'S ochtends bij het wakker worden en 's avonds bij het slapengaan bijvoorbeeld.
    Is er iets wat ze heel leuk vind? Zoals woezel en pip oid? Dat je daar een bekertje van kan kopen.
     
  16. Emama

    Emama Bekend lid

    Jun 13, 2016
    792
    118
    43

    ja daar zat ik zelf ook aan te denken van s ochtends en s avonds en smiddag s niet meer want dan wil ze altijd drinken om in slaap te vallen dus dat wordt dan nog wel lastig maar zat er idd over.na te denken om af te gaan bouwen met bv ja ze houd wel van teletubbies en boederijdieren heb met veel pijn en moeite een teletubbie beker gevonden maar daar heeft ze ook nog nooit uit willen drinken en ook een boedrijbeker daar heeft ze wel eens uit gedronken de beker waar ze ooit echt goed uit heeft gedronken is de difrax rietjesbeker van 250ml ik heb der van de week stickers op laten plakken maar dat was ook geen succes ik denk dat ik er nu ook maar niet meer over ga praten er geen aandacht zeg maar aan besteden want zodra ik er aandacht aan besteed raakt ze helemaal overstuur ik begin te denken omdat ze zich weleens heeft verslikt ofzo
     
  17. Sandana

    Sandana VIP lid

    Jan 9, 2012
    5,682
    5
    38
    Female
    Verpleegkundige
    Onder Eindhoven
    Ik zou ook eens in bad bekers in het water leggen. Kun je spelend voordoen om water in de mond te doen en uit te spugen. Dan heeft ze het al in de mond en dan zal ze vanzelf ook wat gaan slikken verwacht ik. Ze leert zo ook dat bekers leuk zijn.

    Zet ook eens als ze niet in de ruimte is lege bekers alvast neer. Dan komt ze ermee in aanraking zonder dat er aandacht aan wordt besteed. Ze staan er gewoon zeg maar, je zegt er niets over. Ook geen aandacht aan besteden als ze ze van de tafel gooit. Je ziet het gewoon niet ;)
     
  18. Zohra

    Zohra Fanatiek lid

    May 20, 2015
    2,005
    322
    83
    En als je eens met haar op een terrasje gaat zitten om iets te drinken, flesje/glaasje appelsap of zo met een rietje. Dat Is een heel andere setting, dan ziet ze het ook andere kinderen doen dat helpt misschien ook.
     
  19. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    Ze wil het ook niet als ze andere kinderen ziet die wel uit een beker drinken, bijvoorbeeld op verjaardagsfeestjes, op de opvang of op de PSZ?

    En anders wellicht spelenderwijs proberen? Jij een slokje, zij een slokje? Of belonen met stickers plakken (samen stickers uitkiezen en kopen) wat anderen voor zindelijkheidstraining gebruiken? Goed drinkgedrag dus belonen?

    Heb je ook al eens een oefendrinkbeker gebruikt? Zal zo even voor je Googlen. Had het zelf via AliExpress gekocht. Finley was ook vrij laat met uit bekers drinken, maar met zo'n oefenbeker ging het als een tierelier!
     
  20. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

Share This Page