Onze zoon is 3 maanden en krijgt flesvoeding op verzoek. Sinds een paar weken gaat hij uit zichzelf langer doorslapen, er zit dan wel 5 uur of zelfs langer tussen de avond- en de nachtfles. Alleen drinkt hij dan niet veel, meestal 100 cc. Overdag komt hij wel vaak maar drinkt hij ook niet veel. Soms gilt hij moord en brand om een fles, denken wij "goh die heeft honger zeg" en valt ie na zon 50-70 cc weer in slaap. Of hij gaat zitten lachen en bewegen en praten en vindt alles boeiender dan zijn fles. Het is een heerlijk beweeglijk ventje dat graag bij me wil zijn, dus heb ik m vaak in de draagdoek. In de doek ligt ie echter echt uuuuuuuuren te pitten, waardoor ik dan bang ben dat ie niet aan zijn beweging komt- die spiertjes moeten toch getraind worden? Doe ik m in de wipper of onder de babygym dan beweegt ie prima, in zijn bedje en in de wandelwagen gaat ie huilen en wil ie opgetild worden. Geen probleem ik draag m graag bij me, maar hij drinkt nu zon 700 cc op een dag en soms zelfs nog minder en daarover maak ik mij bezorgd. Hij weegt 5625 gram en is 60.5 cm. Ik ben zelf ook geen grote eter/drinker en kan echt aan het einde van de dag denken "oh wacht ik heb pas 1 boterham op" maar bij mijn zoon ben ik bang dat ie uitdroogt. Ik kan m echter niet dwingen te drinken, want hij duwt met zijn tong de speen eruit en klemt daarna zijn kaakjes op elkaar. Wel duwt hij soms de speen naar links of rechts en lijkt ie er echt op te bijten, hij bijt ook op zn handjes, zou hij al tandjes krijgen? Zou hij meer/beter moeten drinken en zo ja, hoe dan? Een paar weken geleden dronk ie meer, hij is wel verkouden overigens dus we stomen, hebben zoutoplossing en er ligt een ui naast zijn bed. Hij zit niet potdicht gelukkig.
Je geeft flesvoeding op verzoek, dus hij geeft zelf aan hoeveel en vaak hij wilt drinken. Bij mijn zoontje heb ik me ook zorgen gemaakt omdat hij steeds maar kleine beetjes dronk. Hij was met 3 mnd 58 cm en 5.1 kilo. We maakten 6 flessen van 120cc maar die dronk hij niet altijd leeg. Van de 1 op de andere dag wilde hij ineens meer. Als je zoon voldoende plasluiers op een dag heeft zou ik me niet al te veel zorgen maken. De maagjes zijn maar klein van baby's. Persoonlijk vond ik het fijn ( achteraf) dat hij liever kleine beetjes dronk, ivm spugen/ kramp. Er is trouwens een rekensom voor de hoeveelheid vocht dat ze binnen moeten krijgen namelijk gewicht x 150 ml. Heb je al eens een andere fles / speen geprobeerd?
Heb je al eens bijgehouden hoeveel hij over de 24 uur drinkt? En hoeveel is dat dan? Zolang hij groeit, poept, plast en tevreden is mag je ervanuit gaan dat hij voldoende binnen krijgt.
Plasluiers zijn het belangrijkste! Zolang die voldoende zijn is het geen teken van uitdroging. Als hij verder ook goed groeit is het goed. Als je bv op verzoek zou geven zou je ook niet weten hoeveel hij zou drinken dus maak je geen zorgen Hij drinkt wat hij nodig heeft en idd kleine hoeveelheden zijn juist beter voor het kleine maagje.
Als je je kindje volgt en hij plast dan is het toch gewoon goed. Wanneer hij echt maar heel weinig binnen krijgt en je bang bent dat hij uitdroogt kun je O.R.S. geven. Wanneer hij in de draagdoek wel goed slaapt en in bed niet, heb je dan al eens geprobeerd om hem in te bakenen (of gewoon de puckababy)?
Mijn dochters dronken eigenlijk nooit meer dan 80cc, een enkele keer 90. Ze dronken gewoon vaker en kwamen zo dus aan voldoende voeding.
700ml is echt wel genoeg hoor. Mijn jongste kreeg met 8 maanden 800 ml borstvoeding, ze woog toen 9 kilo. Dan is met 3 maanden 700ml ook prima, als hij verder ook goed plast en aankomt.
Dank jullie wel voor de geruststelling! Vandaag heeft 'ie het ineens op z'n heupen geloof ik, we zitten nu al rond de 600 cc en de dag is nog lang niet voorbij. Hij ligt momenteel diep in slaap in de draagdoek en lust straks vast wel een flesje.