Oh heel herkenbaar, ik hoopte tijdens m'n derde en zeker m'n vierde zwangerschap zó op een jongen.. Uiteindelijk nu net zo blij met m'n meiden gezin, maar snap je gevoel wel!
Hier ook afscheid moeten nemen van het feit dat ik nooit een zoon zal krijgen en nooit zal weten hoe hij eruit zal zien. Maar ondanks dat ook heel blij met mijn meidengezin straks.
Geen herkenning maar wil wel even zeggen dat ik het stoer vind dat je je hart lucht. Want ook jij mag dit gevoel hebben, ook al zullen sommige denken maar gezond, zwanger worden, etc. En daarom net zo blij dat je herkenning krijgt en geen bak ellende over je heen. Sterkte met het rouwproces, want denk dat je het zo wel mag zien. Liefs!
Heel herkenbaar. Al is het hier andersom. Ik heb 2 meiden en ik hoop heel erg dat de 3e een jongen is. Nog een maand en dan weten we het. Tuurlijk is het belangrijkste dat het gezond is, maar na 2 meiden zou ik er graag een jongen bij willen.
Ik wilde graag ook meemaken hoe het is om moeder te zijn van een dochter. Nu hebben wij 2 zoontjes. En is er wel gedachte over misschien een derde ooit (komende 5 jaar nog niet). Maar ik ben er niet zeker van of die er gaat komen. Dat gaat veel van externe factoren afhangen en de vraag of ik er klaar voor zal gaan zijn met de tijd. Bij de eerste was eerst gezegd dat ze dacht dat het een meisje zou worden met de 20 weken echo, maar ze was niet helemaal zeker. Was even schakelen toen wij wisten dat het een jongen zou worden weken later. Bij de 2e had ik het wel even moeilijk omdat ik toen nog nooit aan een derde gedacht had. Ik weet dat het op dit moment heel goed kan zijn dat ik nooit een dochter/derde kind zal krijgen. En nu heeft een vriendin net een dochter gekregen met de naam die ik in gedachte had... Ik kan voor mijzelf niet helemaal plaatsen hoe ik mij daarbij voel. 2 jongens vlak achter elkaar is top, om heel veel redenen. Maar ergens knaagt het wel een beetje.
Aaaawh mmd! Doe niet zo mal! Natuurlijk mag jij je getreurd voelen. Ja je hebt gezonde kinderen, maar wil niet zeggen dat je geen voorkeur mag hebben? Wat je zegt je moet afscheid nemen van een dochter. Hier heb lichte voorkeur naar een zoon en dat dacht ik al die tijd ook, maar de nub zegt min of meer al een meisje. Dit zal mijn laatste kind zijn. Helaas hebben wij bij beide 2,5jr moeten wachten. Ik had nog een wens voor een derde, maar ben blij dat ik nog een tweede mag krijgen. Je kent dit gevoel alleen als je het zelf heb mee moeten maken. Dus jouw gevoel stoot mij niet voor mijn been. Hopelijk wen je straks een beetje aan het idee.
Ik begrijp je! Wij hebben een zoontje (super blij mee) en deze zwangerschap begon zo anders... ik dacht zou het dan mu een meisje zijn? Ik hoopte het zo.. staartjes, speldjes, jurkjes, rokjes.... Toch had ik al snel weer het gevoel van, nee het wordt weer een jongen! Ik was zo bang toen we naar de geslachtsbepalings echo reden. Ik dacht, wat nou als ze zegt het wordt een jongen, en ik ben niet blij! Ik voelde me zo schuldig. Maar ik.zag het eerder dan de echoscopiste.. het was wederom een jongen! De meisjes droom was opeens helemaal weg... ik werd een jongens moeder.. Af en toe steekt het nog wel als ik baby meisjes zie, mijn vriendin is ook zwanger en ik zou jaloers zijn als ze een meisje zou krijgen.. althans dat denk k nu.. raar he! Ik ga geen meisjes moeder worden.. vindt het erg jammer, en dat gevoel zal ook nog wel even zo blijven.. Daarnaast ben ik dankbaar en blij dat we een gezonde zoon hebben.. en zoals het nu lijkt is ook onze tweede zoon gezond.. dat is alles wat telt.. Gefeliciteerd met je zwangerschap!
Jeetje ik durf dit bijna niet op te schrijven, maar ik heb 2 dochters en ben zwanger van mijn derde kindje. Ik hoopte heel erg op weer een meid, en bij de nub theorie kwam er uit dat het waarschijnlijk een jongetje is. Ik was lichtelijk teleurgesteld en voelde me ook heel erg rot dat ik deze gevoelens had. Nu ik er aan 'gewend' ben dat het jongetje word ben ik heel erg blij om te mogen meemaken hoe het is om een zoontje te hebben. Waarschijnlijk klinkt dit heel erg ondankbaar, vooral omdat ik al 2 gezonde meiden heb, maar het was mijn gevoel en ben daar heel eerlijk in, maar is toch nog een taboe..
Ik vond het vooral heel vervelend dat iedereen een mening erover had. Als moeder mag je geen voorkeur hebben voor het geslacht maar de rest van de wereld had dat duidelijk wel. Zelfs de gynaecoloog en de schoonmaakster op m'n werk. Bij de echo was ik vooral bang voor mijn eigen reactie. Maar toen ik hoorde dat er een derde jongen kwam, werd ik heel rustig en voelde ik dat het goed was. Ik wist ook meteen zijn naam (en meestal weet ik dat pas een week voor de bevalling). Tja ik had graag een dochter gehad, maar ik heb hier vrede mee en ben intens gelukkig zo met 3 zonen. En ergens geloof ik ook dat het ook leuker is om met 3 jongens te zijn dan als enige meisje (of jongen) in een gezin te zijn. Dan mis je toch de relatie die broers en zussen van hetzelfde geslacht onderling hebben. Tenminste bij de gezinnen die ik ken Ie ik dat wel.
Wat ben ik blij met al deze lieve reacties !! En herkenbaarheid en dat we gewoon mogen zeggen wat we voelen! En inderdaad, de druk van de omgeving! ''Nu hopen op een meid'' 'Ga je door tot een meid?' 'Oh krijg je allemaal schoondochters' 'jongens raak je kwijt aan de schoonfamilie' Bla bla.. ga zo maar door!
Ik snap je heel goed en ik heb een tweeling; 2 meiden enorm blij mee <3 en toch...hoe zal een jongetje zijn? die gedachten blijven in me hoofd zitten en om nou weer zwanger te worden omdat ik een jongen wil? Ik durf dus niet weer zwanger te worden omdat ik bang ben een beetje teleurgesteld te zijn als het weer een meisje word, terwijl ik het niet erg zou vinden als het wel een meisje zou zijn maar een jongen of mijn droom: een jongens tweeling zou te gek zijn. En natuurlijk maakt het niet uit in the end en als het maar gezond is, maar een voorkeur is niet erg, betekend niet dat je ondankbaar bent ik heb zelf pcos en was helemaal niet zeker of ik wel zwanger zou kunnen worden en toch had ik een voorkeur wou heel graag als eerste kind een meisje en kreeg er 2...nu wil ik weer een jongen, hoewel een van mijn tweeling is bijna net een jongen haha
Waarom was je teleurgesteld dan? De voorstelling van een meidengezin? Want diw je hier veel leest is het besef dat er nooit een meisje zal komen, niet zozeer het feit dat er een jongen komt. Dus als je al twee meiden hebt, waarom dan nog die voorkeur?
Voorkeur is voorkeur.. kan natuurlijk ook als je alleen maar jongens of alleen maar meiden wil! Maar goed.. iedereen z'n eigen issues denk ik dan maar..
Ik heb maar 1 kindje (jongen) maar die opmerkingen krijg ik nu. En vind de laatste ook eigenlijk erg kwetsend.. Ik zou bij n evt 2e lichte voorkeur voor n meisje hebben, maar als ik nog een jongen zou krijgen ga ik daar net zoveel van houden als van mijn eerste!
ken je gevoel!! Hier 2e op komst. Een meisje. En we hebben al een dochter, ruim 3 jaar oud. Ik hoopte ook op een jongen, het is toch een soort ideaalbeeld ofzo. Ook was/ben ik bang voor een replica van onze 1e. Ze heeft temperament, is een echt meid, vanaf haar geboorte al mijn handen vol gehad aan haar, en nu nog steeds. Ik hoopte dat een jongen goed voor haar zou zijn in de omgang, ben zo bang dat 2 meiden oorlog word!! Maarja, je kan er niets over zeggen, mss is deze baby wel heel erg rustig, tegenovergestelde van onze 1e. Mss worden het wel hele dikke vriendinnen! Ik hoop het zo! en ach, ik vind het nu ook heel erg leuk hoor, straks een meidengezin, hoef me niet in te lezen over hoe een jongen in elkaar zit, aangezien we dus al een meid hebben, hahaha! En wat kan ik mijn man er lekker mee pesten; schat, straks mag je wachten op 3 dames die lopen te tutten in de badkamer!! Of; leuk lieverd, straks 3 vrouwen die ongesteld zijn!! En op zijn beurt zegt ie; kan nog een bezem aanschaffen, straks 3 heksen in huis. Hahahahaha!!! Het is even wennen aan het idee. En bedenk je dat er heel veel moeders met deze gevoelens lopen! alleen het is een taboe, dat ga je toch niet zeggen dat je nu een keer een kind vh andere geslacht wil? Pfff, ik denk dat elk ouder een soort perfect plaatje in zijn/haar hoofd heeft vh gezin. Voel je niet schuldig naar je kindje, dat je überhaupt hier voor uit durft te komen betekend dat je een hele toegewijde moeder bent!!
mensen kunnen heel erg lompe opmerkingen maken, dan denk ik; hoe haal je het in je hoofd?! Ik krijg onze 2e meid(zie verhaal hierboven), moest ook mijn plaatje bijstellen, maar ach, die "zoon" komt mss ook nog wel, over tig jaar, als schoonzoon! Dat bedenk ik me dan maar.
Je moet er gewoon mama-boys van maken. Dan blijven ze -tot wellicht grote ergernis van toekomstig schoondochter- wel plakken
Ik weet het zelf ook niet zo goed.. Ik ben een echte meisjes moeder en had zelf ook het gevoel dat het weer een meisje zou worden. Was denk ik even omschakelen dat ik nu een jongen zou krijgen. Maar ik was en ben super gelukkig dat ik weer zwanger mag zijn en vind het nu geweldig dat ik een zoontje krijg.. En ik hoop dat ik hiermee niemand heb gekwetst, maar ik herkende het gevoel om heel even die teleurstelling te voelen. En het klinkt misschien heel gek, omdat ik al 2 meisjes heb. Maar mijn voorkeur was toch weer een meisje.
Het is in andere landen echt doodnormaal om een geslachtskeuze te maken. Xander en Sophie de Buisonje hebben ook heel bewust voor een meisje gekozen. Ik denk serieus wel dat er heel veel mensen zijn die het ECHT niks uitmaakt of ze een zoon of een dochter krijgen maar er zijn ook genoeg die wel een voorkeur hebben.
Ik herken het ook wel hoor. Ik heb altijd gedacht dat ik meiden zou krijgen en kreeg , waar ik elke dag nog steeds heel blij mee ben twee jongens. De wens voor een derde is groot. Die zou er hopelijk ook met de tijd wel komen. Maar ik weet bijna zeker dat ik dan ook een jongen krijg , gewoon een gevoel. Heb wel een tijd terug goed nagedacht wil ik echt nog een kindje? Of wil ik een dochter? Antwoord hierop is dat ook een jongen goed is. Toch weet ik , dat ik echt wel "teleurgesteld" zou zijn. lijkt mij gewoon zo leuk , strikjes , staartjes , jurkjes , rokjes haha. Ik ben zelf ook echt wel een meisje meisje. Maar wie weet ooit 😜 Toch ben ik heel blij met mijn mannen het beste wat mij ooit is overkomen in iedergeval!