Ik geef alleen heel uitzonderlijk paracetamol bij erge pijn waar niets anders tegen helpt. Paracetamol is en blijft troep, een medicijn met bijwerkingen, waarbij te vaak of te veel geven schadelijk kan zijn. Er verschijnen nog steeds regelmatig onderzoeken over regelmatig en/of langdurig gebruik van paracetamol bij baby's en jonge kinderen en zo lang er nog niets zeker is over of het nu wel of geen kwaad kan geef ik het alleen bij uitzondering en probeer ik eerst andere manieren van pijnstilling. Dat was dus tot nu toe 1 keer, toen hij echt heel veel pijn had van een doorkomende tand, niet kon slapen, de hele tijd huilde en niets anders werkte om de pijn te verlichten. Toen heb ik hem wel paracetamol gegeven. Overigens geen zetpil maar gewoon een kauwtablet. Heb zelf trauma's van zetpillen vroeger dus doe dat echt liever niet bij hem. Toen hij in het ziekenhuis lag en koorts kreeg duwde de verpleegster er die nacht zonder overleg een zetpil in. Hij schreeuwen en ik was niet sterk genoeg om nee te zeggen. Voelt nog rot. Niet zozeer de paracetamol maar wel de wijze waarop het als zetpil is toegediend. Bij koorts geef ik het nooit. Ik ben overtuigd van de functie van koorts bij ziekte en de mogelijke risico's van het onderdrukken van die koorts (hogere kans op koortsstuipen en complicaties). Tenzij er ooit een moment komt dat de koorts gevaarlijk hoog oploopt, maar dan is er wel meer aan de hand en lost enkel paracetamol het niet op dus gaan we naar de dokter.
Typisch? wat bedoel je daar nou weer mee? Ik heb geen idee of het pijn is, kan het helaas niet aan hem vragen. Ik zou willen dat ik wist wat het was. Het gaat bijna altijd zo. Temperatuur schommelt en vooral 's avonds is het feest. Hij is nu weer aan het huilen terwijl die doodop is.
Als je er zelf trauma's aan hebt moet je daar toch juist bij je zoontje niet panisch over doen? Anders wordt hij er straks ook bang van terwijl dat onnodig is. Hoe de verpleegster de zetpil heeft toegediend is zeker niet juist en ze had het moeten overleggen met jou. Hier regelmatig koorts en denk dat ik niet zoveel keuze heb eigenlijk dan er zo nu en dan eentje te geven. Hij slaapt slecht als hij koorts heeft zoals nu heeft ie een half uur geslapen en is weer wakker.... Je kan hem bij je nemen, maar ik heb nachten lang 3 uur achtereen beneden gezeten vanwege koorts en weet ik het allemaal. Ik kan het niet meer, hij zit niet lekker in zijn vel en hij slaapt dan toch niet beneden. Enige optie is dan gewoon een zetpil of verrotte nachten terwijl ik gewoon moet werken, ja ik trek dat niet en hij ook niet als hij om 6:00 weer gewekt moet worden hij heeft 2 x een AB kuur gehad vanwege oorontstekingen en ik wil dit gewoonweg niet nog een keer vanwege complicaties, dan maar een zetpil.
Ik vind het vreemd als een kindje overdag vrolijk is en pijnloos lijkt, maar laat in de avond wel pijn heeft (?). (Ik had het immers over pijn) Meestal heeft een kindje de gehele dag ergens pijn. Bij oorontstekingen zie je vaak ook pijn of gedragsverandering overdag en anders vrij snel zodra ze liggen. Koorts kan ook komen door te warme kleding, huil- of driftbui. En misschien kan je proberen te achterhalen wat het is. Daarom had ik ook geadviseerd, bij twijfel bel de ha.
Ben wel benieuwd naar die andere manieren van pijnstilling? En algemeen naar verschillende mama's die aangeven geen PCM te geven bij koorts... Hebben jullie kinderen dan gewoon ook bijna nooit koorts? Want hier dus zoals gezegd bij allebei de kinderen minstens één keer per maand wel bijna 40 graden in de winter. Als mijn kinderen nooit boven de 38 zouden gaan, zoals mijn neefje en nichtje, zou ik waarschijnlijk ook luchtig zeggen dat ik niet aan pcm doe. Maar hier is dat toch echt geen prettige werkwijze, want dan slaapt dus niemand hier.
Tja, het is en blijft lastig bij zo een kleintje doordat hij niet kan zeggen wat er loos is. Ik ga morgen vroeg even de HA bellen, misschien hebben ze voor vrijdag nog een plekje. Ze zien me al aankomen, zoveelste keer....... En dan zul je zien dat hij donderdag avond weer uiteraard geen koorts heeft.
Hij heeft nu toch al 3 dagen/avonden koorts? Het advies is om dag 4 langs te komen. Wel of geen oorzaak, die regel hebben ze niet voor niets. Mijn jongste had altijd 5 dagen koorts als hij weer eens koorts had. En mijn ha bleef volhouden, ik wil je altijd op dag 4 zien. En als ik belde met hij heeft weer 4 dagen koorts, maar is vrolijk etc moest ik toch komen. Liever het zekere voor het onzekere gaven ze aan.
Jaa, ik heb al gebelt. Hij had zondag en maandag koorts en gister verhoging. Ik moet vrijdag naar de dokter, want mijn zoontje is nu op het kdv. Ik ben op internet informatie gaan zoeken over buisjes in de oren& aangezien mijn zoontje al 3 x oorontsteking heeft gehad en ik nu ook denk dat het ze oortjes zijn ga ik gelijk om een doorverwijzing vragen.
Hier geef ik een zetpil zodra ik merk dat ze zich beroerd voelt door pijn of koorts. Dus in principe wanneer ik denk dat ze het nodig heeft.
http://degezondemama.nl/kinderen/heeft-je-baby-lichte-verhoging-of-koorts-direct-grijpen-naar-paracetamol-is-niet-zonder-risico/ Zal dat onderzoek er eens bij zoeken. Er wordt steeds meer duidelijk over de gevolgen van veelvoudig gebruik van paracetamol bij jonge kinderen. Ik zou dus zeker opletten.
Ik geef het niet zo snel, soms zou ik het wel wat sneller mogen geven denk ik. Alleen bij hoge koorts en als hij echt niet kan slapen van de pijn. Hij heeft nu 2x oorontsteking gehad en toen wel een aantal gegeven. Bij doorkomende tandjes vooral zalfjes e.d.. hij had op ten duur een moment met 4 doorkomende kiezen tegelijk. Toen wel gegeven.
Ik geef geen paracetamol Vanwege het slechte slapen of iets dergelijks mijn dochter slaapt juist prima als ze koorts heeft eerder teveel dan te weinig natuurlijk wordt ze soms huilerig wakker maar ze is ook gewoon niet lekker dan dus mijn dochter krijgt af en toe zeker koorts Ik gok 4 keer in afgelopen twee jaar maar ik heb niet het idee dat de paracetamol de ziekteperiode kan verkorte ben dan ook niet echt een voorstander van middeltjes Ik geloof in de kracht van het lichaam en griep is heel vervelend maar daar kan haar lichaam zelf tegen vechten natuurlijk wanneer er ergere dingen zijn uiteraard twijfel ik niet om paracetamol te geven
Voor koorts alleen geef ik geen zetpil. Alleen als ze er beroerd door zijn, en zich echt ziek voelen.
Maar dat is natuurlijk een andere situatie dan bij mij. In jouw geval zou ik ook niet zo snel pcm geven. Maar die luxe heb ik dus niet, met vaak hoge koorts en ook slecht slapen erbij.
Ja uiteraard was ook totaal geen advies naar jou maar antwoord opje vragen hoe ik het deed en waarom. Veel sterkte !!
Ik bedoelde het ook niet slecht naar jou toe. Ik vraag me gewoon af of de mama's die hier antwoorden dat ze zelden pcm geven, niet gewoon de luxe hebben van kinderen die zelden koorts maken.