oppas regelen maar nog geen werk.

Discussion in 'Zwangerschap en werk' started by CuppyCake, Apr 25, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. CuppyCake

    CuppyCake Lid

    Mar 3, 2017
    16
    1
    3
    Female
    Hallo allemaal,

    Ik ben nu 12 weken zwanger, en hoorde van mijn verloskundige dat ik alvast moest kijken naar opvang. Nu werk ik momenteel in de thuiszorg via een uitzendbureau, ik krijg soms in de ochtend een dienst aangeboden voor dezelfde avond. Dit is straks natuurlijk niet te combineren met een kleine en ik ben dus van plan om na de bevalling te gaan solliciteren op een baan met vaste dagen of in ieder geval een maand rooster. Mijn voorkeur gaat dan uit naar een gastouder maar ik heb nog geen idee welke dagen of uren ik straks ga werken. Nu ben ik een beetje aan het stressen of ik straks dan wel oppas geregeld krijg. heeft iemand tips wat ik nu het beste kan doen? Ik ben van plan om in het weekend voor het uitzendbureau te blijven werken, dan is mijn man thuis. als ik niet in mijn zwangerschapsverlof een nieuwe baan vind voor doordeweeks, is het dan mogelijk om hier een aanvulling van het UWV voor te krijgen? omdat voor het uitzendbureau werken gewoon niet mogelijk is met oppas. alvast bedankt!
     
  2. Pasta

    Pasta Fanatiek lid

    Feb 12, 2010
    1,015
    16
    38
    Noord Holland
    Ik lees twee vragen.
    Opvang; je zou je alvast kunnen orienteren op een gastouder. Kan sowieso geen kwaad.
    Geen baan vinden tijdens verlof en dan een aanvulling krijgen van het uwv lijkt me stug (maar ik ben er niet bekebd mee!).
    Zolang je niet onder bijstandsniveau verdient wordt er dacht ik niks aangevuld, zeker niet wanneer je partner ook inkomsten heeft. (Tenzij deze dan ook weer heel erg laag zijn)
     
  3. Pasta

    Pasta Fanatiek lid

    Feb 12, 2010
    1,015
    16
    38
    Noord Holland
    Aanvulling; hier op t forum is ook een onderdeel
    "Stel je vraag aan het UWV webcare team"
    Tip!

    Succes en een fijne zwangerschap!
     
  4. kleinebeer

    kleinebeer Bekend lid

    Feb 5, 2017
    623
    334
    63
    Als je recht hebt op een WW uitkering (omdat je gewerkt hebt dus) dan kan je een zwangerschaps/bevalingsverlof krijgen via het UWV. Dit is dan 100% je dagloon van je baan waaruit je recht op WW had.

    Maar je vraag kun je dan beter bij UWV webcare team stellen. Heb ik ook gedaan, haha.
     
  5. Hopsatee

    Hopsatee Niet meer actief

    Gefeliciteerd!

    Ik had ook geen baan (contract niet verlengd) tijdens mijn verlof. Geen probleem ik kon gewoon inschrijven bij het kinderdagverblijf en 2 weken voor start vond ik een baan en heb ik doorgegeven welke dagen.

    Daarnaast kun je ook wel opvang regelen als je flexibel werkt daar heb je flexibele opvang (gastouder of KDV voor) dan moet je alleen even kijken of dat bij jou in de buurt ook is. Het is vaak wel iets duurder omdat je flexibel afneemt.

    Of je (aanvullende)ww ontvangt hangt af van je situatie. Mogelijk krijg je wel aanvullende ww als je alleen in het weekend werkt maar zul je voor die uren nog sollicitatieplicht hebben en dus moeten solliciteren.


    Er is hier een subforum van het UWV overigens!
     

Share This Page