Roken in de speeltuin

Discussie in 'De lounge' gestart door Huismuisie, 7 mei 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
?

Roken in de speeltuin

  1. Moet kunnen...

    35 stem(men)
    14,4%
  2. Kan absoluut niet

    141 stem(men)
    58,0%
  3. In een speciaal afgeschermd hokje/hoekje

    67 stem(men)
    27,6%
  1. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.227
    7.275
    113
    Vrouw
    Brabant
    Ik heb nog nooit speciale kinderterrassen gezien. Maar goed, ik vind het niet alleen voor mijn kinderen vies, ook voor mezelf.
     
  2. Spikkel19

    Spikkel19 VIP lid

    18 okt 2011
    8.460
    361
    83
    een beetje begrip? en waar is jou begrip dan? jij vind maar dat wij als rokers egoistisch zijn nouzeg.. Er is gestreden voor rookvrije binnen ruimtes die hebben jullie. zeur dan niet over buiten dat is immers in de openlucht kom op zeg.. Maak dan gebruik van je overwinning aan rookvrije binnenruimtes.
     
  3. Luuz

    Luuz VIP lid

    16 aug 2008
    23.842
    2.610
    113
    Hier
    Ik snap dit argument nooit zo goed. Het rookverbod is er in eerste instantie gekomen voor de werknemers in de horeca. Ik (als roker) snap nooit zo goed waarom er gezegd word dat het door niet-rokers is gekomen.

    In een speeltuin zie ik het liever niet, maar als het niet direct bij de kinderen in de buurt is en zolang ze er geen last van hebben maak ik er geen probleem van.
     
  4. Spikkel19

    Spikkel19 VIP lid

    18 okt 2011
    8.460
    361
    83
    het gaat mij niet zo zeer om het verbod voor binnen maar wel om het feit dat sommige niet rokers denken te kunnen bepalen waar rokers wel en niet mogen roken. wij moeten begrip hebben voor hun maar hun niet voor ons? dat is waar ik mij aan stoor..
     
  5. skiwi

    skiwi Fanatiek lid

    15 jun 2012
    4.270
    402
    83
    Vrouw
    Ik heb zelf echt veel last van iemands rook. Maar ik heb nergens gezegd dat het verboden moet worden. Ik zeg alleen dat je niet zo'n egoïstische houding hoeft te hebben als roker. Je kunt ook rekening houden met elkaar en iemand niet vol in de walm laten zitten. Er zijn genoeg nette rokers hoor. Daarvoor hoef ik niet binnen of in een speciale kinderruimte te van zitten.
     
  6. Noorie

    Noorie Niet meer actief

    Omdat het nog al vreemd is dat andere mensen onder jou verslaving moeten lijden.
    Het stinkt gewoon, buiten ook.

    Ik ben overigens niet tegen roken op het terras maar begrip kan ik er niet voor opbrengen nee
     
  7. skiwi

    skiwi Fanatiek lid

    15 jun 2012
    4.270
    402
    83
    Vrouw
    Volgens mij lees jij niet goed. Ik vind de reactie dat je maar binnen moet gaan zitten als je er last van hebt egoistisch. Ik zeg niet dat rokers egoistisch zijn. Iemand kan buiten prima de andere kant op blazen. Iemand kan zijn sigaret prima zo houden dat een ander er geen last van heeft. Ik heb jaren gerookt, en al die tijd heb ik ervoor gezorgd dat een ander geen last had van mijn rook. Gaat prima hoor. Gewoon even opletten. Daarom heb ik met veel mensen die op een terras roken weinig problemen. Ik heb er alleen problemen mee dat sommige mensen geen rekening houden met elkaar
     
  8. jessy77

    jessy77 VIP lid

    9 aug 2007
    8.640
    5.947
    113
    Dus wij hadden volgens jou maar ons boeltje moeten pakken en binnen moeten gaan zitten totdat mevrouw haar sigaret op had? Die is lekker..

    De andere kant opblazen zodat die rook niet in de kinderwagen terecht zou komen was al voldoende geweest. Als ze een beetje fatsoen in haar kont had gehad dan had ik haar er niet op hoeven wijzen. Rekening met elkaar houden kost niks, is helemaal gratis. Zij zorgt er voor dat wij de volle lading niet krijgen en ik miep er verder niet over. Win win situatie en we kunnen allemaal blijven zitten en van het zonnetje genieten.

    Ik zal de laatste zijn die een andere verbied zijn sigaretje te roken, heb er totaal geen problemen mee. Mag een ieder voor zich bepalen, lekker doen! Heb zelf ook gerookt..als een ketter. Maar wanneer je meerdere malen rook uitblaast naar mijn baby toe omdat je te beroerd bent om je hoofd even de andere op te draaien dan houdt mijn begrip wel een beetje op.
     
  9. xSNDY19x

    xSNDY19x Fanatiek lid

    2 dec 2009
    1.810
    686
    113
    Vrouw
    Volledig mee eens!!!
     
  10. Luuz

    Luuz VIP lid

    16 aug 2008
    23.842
    2.610
    113
    Hier
    Zoals jij het neerzet is het de 'schuld' van de niet rokers dat er binnen nergens meer gerookt mag worden. Het is geen 'overwinning' zoals jij het noemt.
    Hoe moeilijk is het om rekening te houden met elkaar. Zorg gewoon dat niemand last heeft van de rook en laat niet-rokers wat meer begrip hebben als iemand zn best doet om de overlast te beperken. Een beetje geven en nemen en we zijn er.
     
  11. Nummerzoveel

    Nummerzoveel Actief lid

    9 apr 2016
    289
    1
    18
    Ik denk trouwens dat wij het nog mee gaan maken dat er helemaal nergens meer mag worden gerookt, zoals in Amerika haast al het geval is. Dus ook niet buiten op terrassen, winkelcentra, pretparken. Dan echt alleen nog maar op aangewezen plaatsen. Volgens mij was er laatst toch al een item op het nieuws over terrassen die alleen nog maar rookvrij zijn. Gewoon omdat je nou eenmaal niet iedereen blij kunt maken, heb je een gescheiden rokers gedeelte op een terras, wil de serveerster er niet doorheen..dan maar helemaal niet roken. Ik snap het wel.
     
  12. skiwi

    skiwi Fanatiek lid

    15 jun 2012
    4.270
    402
    83
    Vrouw
    Eens!
     
  13. Luuz

    Luuz VIP lid

    16 aug 2008
    23.842
    2.610
    113
    Hier
    Als het ooit zover komt, denk ik dat er heel veel cafés en restaurants sluiten. Zeker de bedrijven met een (flink) terras. Je moet het al hebben van de zomermaanden en als er nergens meer gerookt mag worden op een terras kan je naar een heel groot deel van je omzet fluiten. In veel gevallen is een gescheiden terras ook niet mogelijk. Want wat als de wind verkeerd staat? Schermen ertussen plaatsen kan natuurlijk maar dat is een 'leuke' investering en het nodigt absoluut niet uit om ergens op een terras te gaan eten of drinken. Ik heb jaren als leidinggevende in een eetcafé gewerkt en je uiterlijk van je terras is ontzettend belangrijk.
     
  14. Noorie

    Noorie Niet meer actief

    Toch denk ik dat het qua omzet wel mee gaat vallen.
    Dat dachten ze namelijk ook toen er in restaurants niet meer gerookt mocht worden en uiteindelijk viel dat reuze mee.
     
  15. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.804
    5.941
    113
    Vrouw
    Mensen passen zich gewoon aan.
     
  16. Luuz

    Luuz VIP lid

    16 aug 2008
    23.842
    2.610
    113
    Hier
    In het begin was er een regeling voor de kleine ondernemers zonder personeel. Daar mocht gerookt worden omdat alleen de eigenaar er werkte. Daarna is die regeling er ook afgegaan. Helaas zijn er daarna veel bedrijven omgevallen. En in de omzet hebben we het toen absoluut gemerkt.
     
  17. Sleepless

    Sleepless Bekend lid

    1 jun 2013
    892
    173
    43
    Vrouw
    Brabant
    Mijn moeder heeft een longziekte gehad en kon daardoor ook niet tegen bv sigarettenrook. Wij hielden er rekening mee als we iets gingen doen en wij vroegen niet aan de hele wereld om zich aan te passen aan mijn moeder. Gewoonweg omdat dit nu eenmaal niet gaat. Roken in de buitenlucht is toegestaan en je kunt niet van rokers verwachten dat zij ook niet op bv een terras roken omdat ze binnen immers ook niet mogen roken. Dan zouden rokers nooit meer naar een cafe/terras kunnen want stel... dat anderen mensen er misschien last van zouden kunnen hebben. Zo werkt het gewoon niet. En ik ben het met je eens dat het fijn is als mensen rekening houden met elkaar maar je kunt niet verwachten dat mensen die buiten op een terras aan het roken zijn, wat legaal is, even achteraf in een steegje gaan roken omdat jouw man, of mijn moeder, daar last van hebben.
     
  18. Manque

    Manque Niet meer actief

    Je hebt natuurlijk helemaal gelijk, maar ze zouden best naar café kunnen zonder te roken. Doeldelzak spelen is mijn lust en mijn leven en ik voel ongeveer 20x per dag de behoefte om dit te doen, maar ondanks dat ik best tussen 8:00 en 20:00 geluid mag maken met mijn doedelzak ga ik dit ook niet zitten doen op een parkbankje, want de rest van de mensen vinden dit misschien niet zo fijn XD En het is niet eens schadelijk voor de gezondheid!

    Nee, ik speel geen doedelzak. Maar hoewel ik ervan op de hoogte ben dat men gewoon mag roken in de buitenlucht (en ik er ook nooit een roker op zou aanspreken), blijft het toch best wel raar om te doen op een terras of op een andere plek waar mensen het écht merken en zich eraan zouden kunnen storen. Gewoon raar en niet erg sociaal, maar hey... het mag he.
     
  19. Zonnebloem92

    Zonnebloem92 VIP lid

    4 dec 2012
    10.846
    4.213
    113
    Vrouw
    Zuid Holland
    Je vergeet dat roken een verslaving is van mensen en jouw doedelzak niet neem ik aan.
     
  20. Sleepless

    Sleepless Bekend lid

    1 jun 2013
    892
    173
    43
    Vrouw
    Brabant
    Persoonlijk vind ik het helemaal niet raar en niet sociaal. Roken bestaat al honderden jaren en wordt al die tijd ook al gedaan in onze samenleving. Inmiddels alleen buiten (goede beslissing) in de horeca maar iedereen weet dat buiten roken altijd heeft bestaan en mag. Op het terras zitten legio mensen die teveel drinken en daardoor bv wat luidruchtiger worden, misschien in hun verhaal scheldwoorden gebruiken, noem maar op. Vaak omdat ze dan wat meer drank op hebben. Daar kunnen andern ook last van hebben. Dat ook maar afschaffen? Want dat is in principe toch ook raar en niet sociaal?

    Ik vind het echt onzin; buiten mag je roken en als je er last van hebt dan spreek je iemand vriendelijk aan. Wil deze persoon geen rekening met je vraag houden, dan moet jij je aanpassen want jij hebt last van iemand die iets doet wat gewoon toegestaan is dus 'jouw probleem'.
     

Deel Deze Pagina