Verse frambozen, wassen of toch niet?

Discussie in 'Gezondheid' gestart door Plusje, 10 mei 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Je mening is goed en wel, maar als mijn arts zegt dat het wassen van groente en fruit toch echt wel heel belangrijk is, is dat dus niet overdreven.
     
  2. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Precies!
    En je zet die frambozen toch niet onder een hogedrukspuit :D
     
  3. Do1981

    Do1981 VIP lid

    9 dec 2016
    5.483
    3.341
    113
    Ik was dat soort fruit ook altijd. Ik leg ze na het wassen altijd op een keuken papiertje en daar trekt het water dan weer in. Maakt het minder waterig.

    De kans dat, dat soort fruit in aanraking komt met besmetting toxoplasmose lijkt me ook veel groter dan bijv een appel (want die hangen ver van de grond natuurlijk). Is mijn eigen logica en totaal niet onderbouwd, maar zou eerder een appel 'durven' eten zonder te wassen dan bijv. Aardbeien of frambozen qua kans op besmetting.
     
  4. Oceanna

    Oceanna Fanatiek lid

    12 okt 2015
    3.438
    1.423
    113
    Vrouw
    Eventueel als tip kan je ook frambozen zo in een theeglas/beker doen gekookt water erop en thee ervan trekken.
    Al dan niet even afgespoeld.
    Ik spoel zelf ook al het fruit en groenten af.
     
  5. Naatje-Boonanza

    24 apr 2017
    16
    2
    3
    Vrouw
    Ik spoel altijd mijn fruit ook frambozen en bramen (gewoon wat water overheen laten lopen). Met uitzondering van fruit wat ik geschild of gepeld eet (banaan, meloen, avocado enz). Heb ik altijd al gedaan en verander ik niet speciaal voor mijn zwangerschap. Voel jij je er goed bij om het te wassen vooral wassen. Hoeft het niet van jezelf, vooral niet doen. Doe wat goed voelt.
     
  6. gemini020

    gemini020 Actief lid

    28 sep 2014
    444
    57
    28
    Ik spoel ze inderdaad ook af, blijft prima veel smaak over. Gaat inderdaad onder andere om toxoplasmose en daar verandert biologisch helemaal niks aan. Sterker nog, eerder meer kans op bacterien ed lijkt mij.
    Afhankelijk van waar je vandaan komt, of vooral de frambozen, moet je ook oppassen voor vossenlintworm. Maar dat is volgens mij wel alleen als je ze zelf wild plukt.
     
  7. Nina Sanders

    Nina Sanders VIP lid

    1 aug 2016
    38.191
    45.331
    113
    Frambozen was ik niet nee. Net zoals aardbeien..
     
  8. Bronwater

    Bronwater Lid

    23 apr 2017
    27
    2
    3
    Vrouw
    Je hoort inderdaad al het fruit en groente te wassen. Het lijkt misschien overdreven omdat de kans klein is dat je er ziek van word. Maar de kans bestaat. En het laaste wat je wilt is dat je kindje ziek word of erger. De zogeheten regels zijn er niet voor niks.
     

Deel Deze Pagina