IVF ervaringen? Ben benieuwd!

Discussie in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' gestart door Elfi, 25 mei 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Silver27

    Silver27 Actief lid

    14 okt 2013
    276
    44
    28
    Uhm, diclofinac? Voor de punctie toch zeker niet? Volgens mij hadden ze het bij onze laatste iui over morfine.

    Wij hebben 6 juni de intake. Dus dan zal ik horen wat de planning is. Super spannend dus.

    Voor jou LVtje schiet het echt op. Laat je even weten hoe het gegaan is vrijdag?
     
  2. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    25 jan 2017
    4.873
    7.937
    113
    Die zetpil was standaard, bij mij ook in Utrecht, als je meer wil zoals morfine moet je er vantevoren om vragen. Maar dat raad ik je wel aan, ikzelf red t niet oo alleen een zetpil
     
  3. dame82

    dame82 Fanatiek lid

    29 sep 2014
    2.660
    957
    113
    Mij is het lichamelijke stuk meegevallen, maar vind ik het vooral emtioneel zwaarder.

    Het zijn veel spuiten die je moet zetten, maar ik heb nauwelijks last van bijwerkingen gehad. De punctie is me echt 100% meegevallen. Hier ook een zetpil en nog een plaatselijke verdoving voor de punctie. Die spuiten zijn even gemeen, maar van de punctie heb ik niets gevoeld!
    Emtioneel vind ik het een ander verhaal. Ik vond de punctieronde spannend. Ivf bestaat uit allemaal deelstappen die stuk voor stuk goed moeten gaan (groeien follikels, punctie, aantal eicellen, bevruchtingen en embryo's). Maar ik had toen ook nog frisse moed. Wie weet dat ivf onze oplossing zou zijn.
    Wij hopen deze maand terugplaatsing 5 te krijgen en dan zakt wel langzaam de moed in de schoenen. Weer lijkt er niets te gbeuren, terwijl letterlijk embryo's in je buik geplaatst worden! Bij iui was het altijd nog maar de vraag, maar bij ivf zijn het potentiële zwangerschappen. En als die keer op keer niet blijven zitten, doet dat wel wat met je emotie, althans bij mij. Ook de 2 weken wachten zijn veel spannender...je bent zo dichtbij met een embryo!
    Ik wil je zeker niet afschrikken, maar wel mijn ervaringmet je delen!

    Start met frisse moed en energie..en hopelijk levert ivf jullie snel een mooi wonder op! Succes!
     
  4. Dege

    Dege Bekend lid

    3 jul 2014
    853
    1
    18
    Hier IVF gedaan vorig jaar. 21 eicellen aangeprikt en daaruit is er 1 bevruchting ontstaan, ons dochtertje:) als je vragen hebt mag je altijd een berichtje sturen. Heb ook ons hele traject bijgehouden op IG.
     
  5. puppy28

    puppy28 Fanatiek lid

    20 jan 2014
    1.222
    604
    113
    Fijn om te lezen! Geeft mij ook weer moed! Gefeliciteerd en geniet lekker van je zwangerschap!
     
  6. Kiwietje85

    Kiwietje85 Bekend lid

    16 mei 2017
    500
    284
    63
    Vrouw
    Wij ook! Ben benieuwd!
     
  7. Silver27

    Silver27 Actief lid

    14 okt 2013
    276
    44
    28
    @Kiwietje85 wat spannend zeg! Hoelaat heb je de intake dinsdag?

    @dame82 dank je wel voor je bericht. Natuurlijk probeer ik er met frisse moet tegengaan te gaan. Voor ons is het een nieuwe stap en waarschijnlijk gaan we er nu achter komen waar het probleem ligt (tot nu toe onverklaarbaar). Toch is het soms lastig... ons 1e kindje is de 5e iui blijven zitten en dit is ook de enigste keer dat ik zwanger ben geweest. Nu hebben we inmiddels 9 iui's gehad die volgens het boekje gingen maar toch gaat er iets niet goed. Maar ik snap jou verhaal helemaal. Je gaat toch twijfelen aan je lichaam en je doet en laat er waarschijnlijk alles voor! Hopelijk kan ook jij weer positief de volgende poging in want het hoeft maar 1x goed te gaan en hopelijk is dat jullie 5e poging
     
  8. Kiwietje85

    Kiwietje85 Bekend lid

    16 mei 2017
    500
    284
    63
    Vrouw
    's Avonds pas om 19.00u. Dan ben jij vast al geweest!
     
  9. dame82

    dame82 Fanatiek lid

    29 sep 2014
    2.660
    957
    113
    Ja die stempel onverklaarbaar kan enorm frustrerend zijn: waar gaat het toch mis? Hier ook onverklaarbaar en met ivf alles volgens het boekje en een opbrengst van 8 embryo's! Toch blijft de een na de ander niet zitten en komt het volgens mijn ziekenhuis op de geluksfactor aan... ik hoop voor je dat bij ivf aan het licht komt wat de oorzaak is en dat het makkelijk te 'genezen' is... zo niet wens ik je alle geluk vd wereld toe, want blijkbaar heb je daar ook een flinke dosis van nodig! Succes meid!!!
     
  10. Silver27

    Silver27 Actief lid

    14 okt 2013
    276
    44
    28
    @Kiwietje85 Inderdaad wij hebben hem s'middags om 14:00. Alvast heel veel succes gewenst!

    @dame82 ja het is gewoon zo oneerlijk he. Vinden ze maar iets! Heb je al iets geprobeerd met extra vitamines b12, visolie en foliumzuur? Ik ben daar 3 maanden geleden mee begonnen via een natuurgeneeskundige. Ze vertelde mij dat het 3 maanden duurt voordat het echt gaat werken dus ben heel benieuwd
     
  11. JJ1980

    JJ1980 Niet meer actief

    Ik moet eerlijk zeggen dat het mij allemaal 100% is meegevallen. Je hoort veel negativiteit eromtrent, misschien dat ik daarom wat positief verrast was.
    Ik kreeg neusspray om mijn cyclus stil te leggen, dus dat scheelde de nodige spuiten. Ik heb 9x een spuit gonal moten zetten en 1x pregnyl. Dit leverse 13 eitjes op, 10 bevruchtingen, met daaruit 3 goede embryo's.
    1ste terugplaatsing niet zwanger
    2de terugplaatsing niet zwanger
    Laatste terugplaatsing blijvend zwanger

    Zo goed als geen bijwerkingen gehad van de medicatie, dus dik tevreden. Resultaat was een heerlijke zoon.
    Ik zeg niet dat alles pijnloos was en de gevoelens best af en toe zwaar waren, maar ik had erger verwacht ofzo.
     
  12. Theeleut77

    Theeleut77 Actief lid

    3 mrt 2016
    240
    3
    18
    NULL
    NULL
    Wat voor mij behulpzaam was, was om de folders van het ziekenhuis over IVF te downloaden en te printen. Alle vragen die ik had, heb ik opgeschreven, en zo het eerste gesprek in gegaan. Voelde goed. Qua hormonen merkte ik lijfelijk niet veel van de verandering. En ja, het hele traject is spannend en een punctie is niet prettig. Bij ons is de eerst IVF omgezet naar IUI omdat er maar 1 follikel was. Daarna omgezet naar hogere dosering, en IVF naar ICSI. En al een half jaar aan het genieten van een prachtdochter (en nog 3 cryos in de vriezer).

    Kijk vooral wat voor jou het lastigste was bij de IUI, dat zal waarschijnlijk bij IVF ook zo zijn. Een punctie voel je altijd wat, lees je goed in en maak goede afspraken met het ziekenhuis. Ik had volgens mij paracetamol en dormicum. Hierop heb ik het redelijk goed doorstaan (en ja,... wel blij dat het klaar was). zou het hele traject nogmaals doorlopen als het zou moeten! Het is het waard.
     
  13. Jeecee

    Jeecee Lid

    15 mrt 2015
    14
    0
    1
    Vrouw
    NULL
    NULL
    Goedemiddag dames,

    Een "groentje" hier.. Ik ben een paar dagen geleden begonnen met het gebruiken van medicatie voor de eerste IVF behandeling. Donderdag heb ik de eerste echo. Hopelijk zijn er dan voldoende follikels gegroeid. Ik moet zeggen dat ik geen last heb van bijwerkingen *klopt af* Ik gebruik Synarel en Gonal-f 225 EH Ik heb op diverse fora gelezen en moet eerlijk zeggen dat ik wel een beetje huiverig was voor het gebruik van de medicatie. Maar het doel heiligt de middelen :D
     
  14. Kiwietje85

    Kiwietje85 Bekend lid

    16 mei 2017
    500
    284
    63
    Vrouw
    @Silver27 ik las elders terug dat je niet blij was na je intake? Hoe is het nu dan? Ik kom er eigenlijk nu juist heel opgewekt vandaan merk ik. Ik was ook voor het eerst gewoon echt met mijn aandacht erbij tijdens een gesprek met de arts en kon veel alerter meedenken en vragen stellen dan normaal. Het was ook wel een stuk herhaling van informatie die we eerder al gehad hebben, maar nu meer gericht op de specifieke planning. 1e echo staat gepland op 27 juni!
     
  15. Silver27

    Silver27 Actief lid

    14 okt 2013
    276
    44
    28
    @Kiwietje85 wat fijn dat je zo'n goed gevoel hebt. En ook al zo snel

    Daar zit het hem bij mij in. Ik ben al 2,5 week aan de pil. Mag pas 24 juni beginnen met decapeptyl en dan 15 juli pas mijn eerste echo. Het valt me gewoon zo zwaar... altijd maar wachten. Mocht het niet lukken deze keer wordt ik ook 2 dagen voordat we op vakantie gaan ongesteld... ook niet waar je je vakantie mee wilt beginnen.
    Al moet ik natuurlijk gewoon denken dat ik heel fijn op vakantie ga want we worden gewoon meteen de eerste keer zwanger
     
  16. Kiwietje85

    Kiwietje85 Bekend lid

    16 mei 2017
    500
    284
    63
    Vrouw
    Ja dat is wel lang wachten @Silver27 Ik snap dat dat minder fijn voelt. Dat pilgebruik heeft geloof ik te maken met een onregelmatige cyclus of niet? Dat loopt bij mij weer precies op schema nu. Ik zei tijdens de afspraak dat ik verwachtte dat ik echt tegen mijn ovulatie aanzat en dat werd met echo ook bevestigd. Bij mij is in ieder geval nooit gesproken over pilgebruik, er wordt gewoon gepland op basis van een cyclus van 28 dagen. Wel apart dat er bij jou dan ook zoveel langer zit tussen de start met decapeptyl en de eerste echo. Vanwege de afbouw van de pil weer dan ofzo?
    Probeer echt afleiding te zoeken, misschien juist even een tijdje niet op dit forum zijn? En inderdaad gewoon supergoed op vakantie gaan, en als het geen goed nieuws is dan heb je in ieder geval de vakantie als alternatief om van te genieten!
     
  17. Silver27

    Silver27 Actief lid

    14 okt 2013
    276
    44
    28
    Nee dat is ook weer protocol @Kiwietje85 . Bij ons in het ziekenhuis is het standaard beginnen met de pil zodat ze zeker weten dat je toch niet per ongeluk zwanger bent voordat je met ivf begint. Mijn cyclus is altijd 26-28 dagen maar nu wordt dus alles overgenomen en is niets meer natuurlijk...

    Fijn dat het bij jou zo goed gaat. Moet je ook gonal-f gaan spuiten en hoeveel?
    Ben echt heel benieuwd hoe het jou vergaat. Ga je natuurlijk zeker blijven volgen
     
  18. Kiwietje85

    Kiwietje85 Bekend lid

    16 mei 2017
    500
    284
    63
    Vrouw
    O best gek eigenlijk! Bij ons ging het er toevallig even over omdat ik ernaar vroeg of het nu wel of niet verstandig was om nu nog voor deze ronde te gaan, maar ze heeft niet eens zo zeer doorgevraagd of we nog seks hadden gehad. Leek niet echt alsof ze daar zo bang voor was hoewel ze adviseerde om het niet te doen. We hebben wel bloed moeten prikken maar dat was meer vanwege het invriezen van cryo´s, dat ze zeker willen zijn dat we niets gevaarlijks besmettelijks hebben.

    Ik ga inderdaad Gonal-F spuiten maar ze bepalen pas bij de uitgangsecho hoeveel. Eerst kijken wat er klaarligt zeg maar :) Leuk om elkaar te volgen!
     
  19. Silver27

    Silver27 Actief lid

    14 okt 2013
    276
    44
    28
    @Kiwietje85 en @Jeecee hoe is het met jullie? Gaat het goed met de hormonen of toch wel last van?

    Ik mag zaterdag beginnen met deca dus ben nu wel blij dat ik eindelijk kan beginnen
     
  20. Kiwietje85

    Kiwietje85 Bekend lid

    16 mei 2017
    500
    284
    63
    Vrouw
    Ja fijn dat je kunt starten @Silver27 ! Het spuiten gaat wel goed, het is met deze spuiten soms wel even doorzetten, ik vind ze minder makkelijk dan de Gonal-F of puregon. Maar dat lukt wel, ik merk er de meeste dagen eigenlijk niks van. Ik vind het wel lang duren hoor, tijd voor die uitgangsecho en starten met stimulatie!
     

Deel Deze Pagina