Is een geslachtsbepaling als je 13 weken zwanger bent betrouwbaar?

Discussie in 'Onderzoeken en echo's' gestart door Marielle1993, 30 mei 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Ctje1987

    Ctje1987 Fanatiek lid

    29 mrt 2011
    2.822
    94
    48
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Voor mij is het ook zo'n 40 minuten rijden, maar echt de moeite waard! :)
     
    Marielle1993 vindt dit leuk.
  2. Marielle1993

    Marielle1993 Bekend lid

    7 sep 2014
    681
    95
    28
    Vrouw
    Morgen heb ik mijn eerste afspraak bij de verloskundige staan..

    Toen ik 9 weken was, ben ik in het ziekenhuis geweest ivm clomid gebruik om zwanger te worden. Vervolgens ben ik doorverwezen naar de verloskundige, aangezien er niets bijzonders was. Ze hebben een echo gedaan inwendig, maar ze konden de juiste doorsnee van het kindje niet krijgen. De echo werd ook nog eens door een co assistent gedaan. Dus naar een andere kamer gestuurd om vervolgens door iemand anders de echo te laten maken.

    Toen was het nog niet goed duidelijk omdat het kindje gebogen lag. Ze hebben er toen maar een meting gedaan maar die kan niet kloppen.. zeer waarschijnlijk. Nu weet ik dus nog niet precies wanneer ik uitgerekend ben. Al kan het altijd wel steeds verschillen ivm de groei.

    Kan ik morgen aan de verloskundige vragen of ze een echo wil doen ?
    Telefonisch heeft ze al eerder gezegd dat de termijnecho niet nodig was , omdat ik die in het ziekenhuis al kreeg.

    Stiekem hoop ik op een echo morgen !
     
  3. Oceanna

    Oceanna Fanatiek lid

    12 okt 2015
    3.438
    1.423
    113
    Vrouw
    Een van de gynaecoloog bij mij in het zkh wilde nog niet eens naar het geslacht kijken met 15 weken want de kans was groot dat ze het verkeerd zag. Ik zou het zeker nog niet met 13weken laten bepalen.
     
    Sado en Marielle1993 vinden dit leuk.
  4. Issie

    Issie Actief lid

    16 mrt 2015
    324
    93
    28
    Een goede termijn echo lijkt mij wel belangrijk. Hier kon ze het vorige week ook niet goed zien, en ze bleven echt doorzoeken tot ze een goede meting hadden. Dus zou het zeker even vragen.
     
  5. Marielle1993

    Marielle1993 Bekend lid

    7 sep 2014
    681
    95
    28
    Vrouw
    Bedankt voor je antwoord :)
    Ik ga het zeker vragen!
     
    Issie vindt dit leuk.
  6. Faithh

    Faithh Lid

    10 apr 2017
    27
    5
    3
    NULL
    NULL
    Er zijn een aantal echo bureaus die dit aanbieden omdat zij beter apparatuur hebben. Ik ga morgen ook voor geslactsbepaling met 14.3, maar dat is omdat ik niet eerder terecht kon.

    Ik zou btw even aangeven dat je liever door een ervaren echoscopiste geholpen wil worden. Een paar weken later terugkomen heb je niks aan, want je blijft in onzekerheid.
    Misschien is het een idee dat de ervaren echoscopist er bij staat zodat zij haar deskundige mening kan geven
     
    Marielle1993 vindt dit leuk.
  7. Maagd

    Maagd Fanatiek lid

    8 jan 2014
    3.683
    10
    38
    Noorden/ drenthe
    Bij de 1e had ik op 13,6 een echo en daar werd 80% zeker een meisje gezegd. Dat was ook mijn wens dus ik was in de wolken. Bij de 20 weken echo bleek het toch een jongen te zijn. Ik vond het van mzelf heel stom dat ik dit vertrouwde en er vanuit ging dat het echt een meisje was. Ik was dus wel teleurgesteld (in mezelf vooral) dat ik geen meisje kreeg. Dus echt veel te vroeg!
     
    Marielle1993 vindt dit leuk.
  8. Faithh

    Faithh Lid

    10 apr 2017
    27
    5
    3
    NULL
    NULL
    Bij 80% zou ik om eerlijk te zijn nergens vanuit gaan. Meestal mag je dan een tweede x langs komen
     
    Marielle1993 vindt dit leuk.
  9. Marielle1993

    Marielle1993 Bekend lid

    7 sep 2014
    681
    95
    28
    Vrouw
    Ik mag een nieuwe termijnecho plannen ;)
     
  10. Issie

    Issie Actief lid

    16 mrt 2015
    324
    93
    28
    Fijn!! Hopelijk heb je hem snel, toch wel fijn om een echte uitgerekende datum te hebben he!
     
    Marielle1993 vindt dit leuk.
  11. Bloem2310

    Bloem2310 Fanatiek lid

    6 aug 2016
    2.768
    2.184
    113
    Nee, de uitslag is niet zeker.
    Ik heb met 12 weken een (gewone) echo gehad en de echoscopist was er redelijk van overtuigd dat het een jongetje zou zijn.
    Met de pretecho op 16 weken was het toch, heel overduidelijk, een meisje!
     
    Marielle1993 vindt dit leuk.
  12. Marielle1993

    Marielle1993 Bekend lid

    7 sep 2014
    681
    95
    28
    Vrouw
    Ik heb de echo nu gepland staan voor 13 juni . Vroeger kon helaas niet. Ben dan tussen de 12 en 13 weken..

    Ik ga de geslachtsbepaling echo daarom afzeggen. Zonde een week erna weer echo. Nu ik tussendoor de nieuwe termijnecho heb lukt het mij wel te wachten tot sowieso 16 weken :)
     
  13. JoyNoa

    JoyNoa Bekend lid

    7 mei 2017
    938
    317
    63
    Vrouw
    Het is echt onzin dat je dan nog geen geslachtsdelen ziet. Ik ben 4 keer zwanger geweest, bij de eerste pas bij 16 weken gedaan omdat we niet beter wisten. Bij de andere 3 allemaal bij 13 weken. Bij de 2 laatste kon ik zelf al zeggen wat het geslacht was toen zij de echo erop hielt en ze bevestigde dan ook gewoon dat ik het goed had gezien ;) Het klopte dus elke keer. Maar goed, aangezien dit een nieuwe echoscopiste is weet ik niet of ik het zou vertrouwen. Waar ik ben geweest in Lommel, zij doet dit al jaaaaren zo vroeg. Ze heeft het nooit fout gehad.
     
  14. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    15 apr 2011
    54.913
    15.584
    113
    Nabij Utrecht
    Daar ga ik je tegenspreken!!
    Vorig jaar liet iemand hier een echo zien gemaakt in Lommel met exact 13 weken.
    Ze had een pottyshot en nub echo gemaakt.
    Volgens Lommel duidelijk een jongen... (op beide een uitsteeksel te zien)... de nub stond echter in meiden stand dus ik ging er tegenin.
    Bleek het idd bij de 20 wkn een meid te zijn.
    De ts had dit op de fb pagina van lommel gezet.. wat denk je... bericht werd gewoon verwijderd door lommel... tot 4x aan toe!!
    Ze zal het best zeer regelmatig goed hebben. Maar ze heeft het dus ook zeker wel fout gehad. Alleen tja .. omdat ze die berichten verwijderd, komt het over alsof ze het alleen maar goed heeft. ;);)
     
    Oceanna vindt dit leuk.
  15. JoyNoa

    JoyNoa Bekend lid

    7 mei 2017
    938
    317
    63
    Vrouw
    Echt waar joh? Vandaar dat ze nu ook op haar website heeft staan dat ze het doet vanaf 13 weken en 2 dagen. Andere keren was dat gewoon vanaf 13 weken. Ik ben er altijd met 13 weken en 4 of 5 dagen geweest. Gelukkig heeft ze het bij ons elke keer wel goed gehad. Ik vond het bij de laatste 2 ook overduidelijk dat was echt geen nub meer en de termijn klopte precies.
     

Deel Deze Pagina