Hoi hoi, Ik kamp sinds drie weken met enorme buikpijn aanvallen. Ben al bij de dokter geweest, bloed geprikt (leverwaarden waren goed gelukkig) en morgen krijg ik een echo, maar ben toch benieuwd of iemand dit herkent? Sinds een week of drie krijg ik 2a3 uur na het eten van heel veel dingen (en drinken van koffie) enorme buikpijn in mijn bovenbuik. beetje midden-rechts en voel het soms ook als een soort van zeurende spierpijn onder /tussen mijn schouderbladen. Ik ben echt totaal uitgeschakeld dan en kan alleen nog maar ineen gekrompen op de bank of grond liggen. kots misselijk daarbij (nog net niet overgeven). Het is volgens mij niet echt koliek pijn, dat heb ik nog nooit gehad, maar het is een soort doffe pijn alsof iemand keihard in je maag heeft geschopt. Daarbij heb ik dus ook rare ontlasting. Soms heel licht van kleur (geel/oranje achtig) en soms normaal met echt ontkleurde ontlasting erdoor (sorry voor de details). Ik heb geen koorts en uit het lab kwam niks bijzonders. Maar ik heb echt nooit problemen met mijn buik. Dus er moet toch iets aan de hand zijn ? Vanmorgen paar happen yoghurt gegeten en een kopje koffie en ik lig dus weer twee uur lang dubbel van de pijn. Dokter vond mijn buik erg stil qua geluiden. Echter na zo'n buikpijnaanval hoor ik wel soms ineens een hoop gootsteengeluiden rechtsboven in, net onder mijn ribben. Morgen dus echo, dus ik vraag niet of jullie voor doktertje willen spelen, maar ik ben benieuwd of iemand soortgelijke klachten heeft gehad. Liefs Muis
Ja ik ken je klachten en die hadden bij mij toch echt met de galblaas te maken. Morgen bij de echo zul je meteen zien of je gruis/stenen hebt. Succes ermee, het kan heel naar zijn.
Dank je...... pfff hoop het niet.... maar ik word hier ook echt gek van.. lig paar keer per dag te kronkelen van de pijn
Klinkt idd als galstenen, ik had ook vooral pijn in mijn rug rechts en een beetje pijn rechtsboven in mijn buik. Overigens klinkt het wel als koliekpijn hoe je het beschrijft.
Ja maar dacht dat koliek pijn altijd hele scherpe stekende pijn was. Ik heb echt een soort van doffe pijn. Heel lastig uit te leggen. dof klinkt weer alsof het geen pijn doet. Maar het maakt wel dat ik gewoon niks meer kan van de pijn. alleen voorover gebogen zitten of een foetus houding is te doen. Maar ik gil het niet uit van de pijn. Word alleen kots kots misselijk , ga zweten, krijg koude rillingen en overal kippenvel.... en ben gewoon uitgeschakeld
hier ook galstenen gehad godzijdank ben ik er van af wat een verschikking was dat daarbij had ik ook last van misselijkheid, overgeven, zweten, rillingen, niet stil kunnen zitten mijn eerste aanval heeft 3 uren geduurd en ik dacht echt dat ik doodging maar niet iedere keer had ik dezelfde klachten maar hoe dichterbij de operatie kwam hoe vaker de aanvallen ook kwamen.
Hier ook gehad en het klinkt toch echt wel zoals jij het beschrijft. Ik kon op het laatst echt niks meer eten en voelde het ook echt opkomen na bijv. het eten van een boterham met pindakaas. Dan zei ik al tegen mijn man van ga maar weer bellen naar de Hap. Zat er op het laatst 3x per week om een morfinespuit te halen want niks hielp meer. Ook verschrikkelijk misselijk daarbij. Succes morgen bij de echo!
Ik vind het eerlijk gezegd ook wel op galstenen of gruis lijken. Zo ging het namelijk ook bij mij zoals jij het omschrijft. Uiteindelijk een grote steen die vervelend deed steeds
Klinkt als galstenen. Verschrikkelijk doe liever een bevalling dan dat dacht echt dat ik dood ging. Probeer vet eten te vermijden en koolsoorten.
Ik heb een jaar rond gelopen met een enorme galsteen. Ben blij dat ik er van verlost ben. De operatie viel heel erg mee! Ze maken 4 (bij mij 1 grotere, want het was een flinke steen) sneetjes. En halen je galblaas eruit, paar uur later ging ik alweer naar huis. Mijn klachten waren echt aanvallen van een uur of 8(!!!) En bij mij voelde het alsof mijn galsteen omhoog kroop naar mijn maag ofzo. (Heb trouwens ook nog een maagonderzoek gehad toen, aangezien ze eerst niet konden geloven dat het mijn gal(steen) was) Ik was 23. Dus blijkbaar erg jong ofzo! Maar echt, je kan er maar vanaf wezen.
Klinkt mij ook erg naar galstenen. Ik kon niet stil liggen/zitten bij een aanval. Ging dan vaak rondjes lopen. Wat een verschrikking. Liever bevallen dan zo een aanval. Ook uiteindelijk een echo gehad en had galstenen. Operatie gepland, voor de tijd er tussen zware pijnstilling mee als er een aanval kwam. Wat heb ik staan juichen toen ik eindelijk aan de beurt was. Na de operatie nooit meer last gehad.
Mochten het idd galstenen zijn, een operatie om je galblaas te verwijderen stelt niks voor in vergelijking met een aanval. Mijn eerste "echte" koliek duurde van 23.00 tot 11.00. Echt een hel, midden in de nacht naar de hap, diclofenac gekregen wat niet werkte, in de ochtend naar de huisarts, daarna door naar de seh. Gedurende enkele maanden meerdere aanvallen gehad, die iets minder heftig en langdurig waren. Operatie gehad, 2 uur na de ok liep ik over de afdeling, nergens last van gehad. Wat een verademing! Inmiddels 2,5 jaar geleden en nooit meer pijn gehad.
Echo heeft niks uitgewezen. Alles zag er goed uit. Hij heeft mijn hele buik goed bekeken. Dus sta nu voor een raadsel Mocht iemand nog ideeën hebben dan hoor ik het graag.
hmm.. ik dacht ook gelijk aan galstenen. Misschien een maagonderzoek laten doen? Bij mij waren er galstenen te zien op de echo, maar hebben ze alsnog eerst een maagonderzoek gedaan voor de galblaas eruit werd gehaald. Omdat mijn klachten niet perse op galblaas klachten leken.
Ik zou ook meteen aan galstenen denken als ik dit hoor. Ik had precies hetzelfde zo'n aanval duurde bij mij 8 uur!!! Wat een hel was dat. Toen mijn dochtertje 6 weken oud was hebben ze met spoed mijn galblaas verwijderd ik kon op het laatst niks meer eten vreselijk. Na de operatie nooit meer last gehad godzijdank.
Bijzonder... ik vind dit ook klinken als een galblaasprobleem volgens het boekje.... apart dat ze niks kunnen vinden.
Het kan ook nog vanuit je middenrif komen. Ik heb zelf een middenrifbreukje. Mijn maagklepje sluit niet goed. Dit geeft een soortgelijke pijn als koliekaanvallen. Nadat mijn galblaas verwijderd was bleef ik met grote regelmaat die doffe pijn voelen rond mijn maag en schouderbladen. Ik heb toen een maagonderzoek gehad. Nu kan ik het aardig onder controle door bepaalde voedingsmiddelen te schrappen (alcohol, vet, kruidig) en niet met een volle maag te gaan liggen. Maagzuurremmers kunnen ook helpen.