Sterrenkijker

Discussie in 'De bevalling' gestart door Mama13, 16 jun 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mama13

    Mama13 Actief lid

    12 dec 2012
    148
    4
    18
    hallo allemaal,

    Ben nu in het ziekenhuis voor een CTG omdat ik de baby erg weinig voelde. Verloskundige vind hem ook niet erg beweeglijk. Ook al even een echo gehad om te kijken hoe het er Daar uitzag. Blijkt meneer ineens een sterrenkijker te zijn?

    Zijn er vrouwen wie daar ervaring mee hebben? en heeft dit verder gevolgen voor de baby? Kan ik ook ingeleid worden? Ben nu 39 weken precies.
     
  2. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Weinig leven voelen is meestal wel een indicatie voor ingrijpen.

    Ik heb zelf geen ervaring met sterrenkijkers, maar ik dacht dat baby's tijdens de bevalling nog 'goed' kunnen draaien.
     
  3. Koon

    Koon Niet meer actief

    Hier geen fijne bevalling gehad van een sterrenkijker. De ontsluiting vorderde niet en met 5 cm al persweeen.
    Maar na de ruggenprik kon ik wel weer ontspannen en draaide hij goed! Toen is het allemaal goed gekomen:)

    Succes!
     
  4. Fristi2012

    Fristi2012 VIP lid

    23 jun 2014
    6.100
    3.487
    113
    Hier lag meneertje sochtends nog als sterrenkijker, maar tijdens de bevalling lag hij bijna goed, dus wel gedraaid in een halve dag. Helaas voor mij net niet ver genoeg waardoor hij scheef lag en ik bijna twee uur heb geperst en een flinke knip heb gekregen.

    Maaaar het kan dus ook prima dat hij nog gewoon helemaal goed draait.
     
  5. Jezz84

    Jezz84 Actief lid

    30 dec 2012
    455
    111
    43
    Vaak is minder leven voelen wel een reden om je scherp in de gaten te houden en misschien wel in te leiden, je bent tenslotte al 39 weken.
    Hier kwamen ze pas erachter dat het een sterrenkijker was toen de bevalling al 18 uur bezig was. Uiteindelijk met pomp en grote knip geboren. Juist als ze het nu al weten kunnen ze dat goed in de gaten houden dus dat is fijn. Vaak kan het kindje nog weer goed gaan liggen. Succes met alles, ik hoop dat je gauw wat meer weet!
     
  6. EverAfter

    EverAfter Bekend lid

    14 aug 2014
    674
    43
    28
    Vrouw
    Hier is dochter tijdens bevalling nog als sterrenkijkertje gaan liggen. Ondanks dat het een heftige bevalling was (Maar dit meer door inleiden dan door ligging), is ze wel binnen een uurtje persen geboren. Wel een knip, maar aangezien ze 8.5 pond en 54cm was, was dat mss met goede hoofdligging ook wel gebeurd.
     
  7. manonniii

    manonniii Actief lid

    4 jun 2014
    117
    3
    18
    Verpleegkundige
    Arnhem
    Mijn dochter werd tijdens de bevalling een sterrenkijker. Ochtends tijdens de echo lag ze nog normaal en rond 12 waarschijnlijk gedraaid. Nu achteraf heb ik dat waarschijnlijk gevoeld. Verder bevallen zonder al te veel gedoe. Wel dipte dochter regelmatig te ver met de hartslag.
     
  8. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.766
    18.911
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ik kreeg na de bevalling te horen dat onze jongste een sterrenkijker was. Het laatste stukje ('het bochtje om') kostte veel moeite. Daarom is er, op mijn verzoek, een knip gezet. Maar die knip had ik bij de oudste ook al gehad en die lag goed. En bij de oudste moest er ook nog door de verloskundige op mijn buik meegeduwd worden. Dat was nu niet nodig.
    Ik vond het vooral vervelend dat ik al vroeg persweeën kreeg, al voor volledige ontsluiting. Die moest ik dus wegpuffen. Da's niet zo prettig. Ik heb begrepen dat dat iets is wat bij sterrenkijkers wel vaker voorkomt.
     
  9. Mama13

    Mama13 Actief lid

    12 dec 2012
    148
    4
    18
    Hallo allemaal,

    CTG was goed.. en ben dus nu gewoon weer thuis.. al wel last van voorweeen en vanmorgen echt wel even gehuild om het feit dat die nu weer als sterrenkijker lag. Denk dat het wel de hormonen zijn. Maar deze zwangerschap heeft echt alles wat je niet wilt.. Pff eerst misselijkheid toen bekkeninstabiliteit en vervolgens nog tegen een depressie aanzitten waarvoor ik professionele hulp krijg. Vervolgens lag meneer in een stuit om nu weer te draaien naar sterrenkijker. Dus zei al heel sarcastisch nou dat beloofd een geweldige bevalling

    Maar heb lekker met manlief gegeten en het weer een beetje van me afgezet ik hoop oprecht dat de bevalling een beetje mee valt! De vorige duurde 8 uurtjes en ben er met 40 minuten persen met een scheurtje vanaf gekomen..... ook geen zware zwangerschap gehad! Echt enorm verschil met deze.. bedankt voor jullie reacties alvast ben benieuwd naar meer ervaringen!
     
  10. Zohra

    Zohra Fanatiek lid

    20 mei 2015
    2.005
    322
    83
    Hier exact dezelfde ervaring.
    Het is wel iets om in je achterhoofd te houden: als je baby (nog) niet is gedraaid tijdens de ontsluiting, dit vaak voor geen meter opschiet bij een sterrenkijker.
    Mijn tip is dan ook om niet uren te blijven doormodderen maar bijtijds om pijnbestrijding te vragen.
    Maar het kan ook zomaar dat hij/zij de komende dagen ineens besluit om goed te gaan liggen, echt alles is nog mogelijk.
     
    jufkrisje vindt dit leuk.
  11. Overtherainbow

    Overtherainbow Bekend lid

    14 jan 2015
    781
    198
    43
    Bij mij was onze 2e ook een sterrenkijker. De ontsluiting ging vlot (had in t ziekenhuis 7 cm een uur later persdrang) maar ik merkte bij t persen dat ik haar niet echt naar onderen voelde gaan. Ik kreeg bijstimulatie en moest even op mijn zij persen en daarna op de baarkruk. De verloskundige heeft haar toen goed weten te sturen (en toen zakte ze heel snel). Uiteindelijk 50 min geperst en geen knip of pijnstilling nodig gehad. Voor mij een prima bevalling.
    Hopelijk ligt jouw kleine gewoon goed als je gaat bevallen, maar als dat niet zo is hoeft het niet gelijk een vervelende bevalling te zijn.
     
  12. Fawny

    Fawny Actief lid

    14 jan 2017
    117
    70
    28
    Vrouw
    Precies hetzelfde hier! Schoot echt totaal niet op, bleef op 4-5 cm hangen, tot ik eindelijk een ruggenprik kreeg (2x verkeerd gezet). Toen kon ik ontspannen, draaide zoonlief toch nog en vorderde het redelijk vlot.
     
  13. Emma86

    Emma86 VIP lid

    25 jun 2012
    5.281
    2.231
    113
    Vrouw
    Nederland
    Ik ben bevallen van een sterrenkijker, kwamen we pas achter toen de verloskundige in 2 oogjes keek ipv achterhoofdje.
    Bevalling verliep normaal. Had wel rugweeën en ontsluiting schoot niet echt op maar weet niet of dat aan de ligging van de baby lag. Toen de vliezen gebroken werden ging het heel snel, persen ging ook goed. Ben thuis bevallen.
    Ligt aan zoveel verschillende factoren hoe een bevalling verloopt, weet alleen dat het met een sterrenkijker ook gewoon goed kan gaan zonder allerlei toeters en bellen.
    Succes met de laatste loodjes en hopelijk heb je een voorspoedige bevalling.
     
  14. G89

    G89 VIP lid

    18 sep 2008
    10.058
    1.290
    113
    Nederland
    Mijn zoon was ook een sterrenkijker en met 5 cm al pers weeën. We hebben geprobeerd om hem nog te laten omdraaien. Hiervoor heb ik tijdens de bevalling voornamelijk doorgebracht op handen en knieën (heel charmant uitzicht voor de mensen die binnen komen wandelen:rolleyes:)

    Helaas is hij niet gedraait en na 1 uur persen + knip ter wereld gekomen. Alleen had ik tijdens het pers moment, geen pers weeën meer.
     
  15. RAppel

    RAppel Fanatiek lid

    2 mei 2014
    1.157
    192
    63
    Mijn derde was ook een sterrenkijker en deze bevalling is de fijnste van de 3 geweest. Ben bevallen in 5 uur van eerste wee tot baby op m'n buik. Ben wel ingeleid, maar dit had niets te maken met het sterrenkijker zijn, want daar kwamen we pas achter toen ik mocht persen. Ik heb in vergelijking met de andere 2 wel iets langer moeten persen, maar ik ben zonder kleerscheuren uit de bevalling gekomen terwijl ik bij de oudste geknipt was en de middelste een klein inwendig scheurtje had.
    Was een heel fijne bevalling.

    Veel succes met je bevalling!
     
  16. Lafelife

    Lafelife Fanatiek lid

    25 apr 2017
    1.604
    1.064
    113
    Vrouw
    Hier drie keer sterren kijkers. 1 keer niet. De laatste toen ik in mijn "eigen" houding ben bevallen. Achteraf denk ik dat ik met de andere drie dan ook (nog) makkelijker was bevallen. Hier met de sterrenkijkers gewoon thuis bevallen. Verder geen gekke dingen, behalve dat het persen wat moeilijker gaat. Je hebt wat meer kracht nodig. Bij mij ligt het hoogstwaarschijnlijk aan de stand van het bekken. Ik zou mij geen zorgen maken als ik jou was. Het is niet de eerste bevalling van jou. De weg is al wat vrij;)
     
  17. Cest la vie

    23 sep 2016
    70
    24
    8
    Mijn vorige (tweede) bevalling was ook van een sterrenkijker, die lag al weken als sterrenkijker. Tijdens de bevalling werd me gevraagd om op handen en knieën te gaan zitten. Vond dat zelf nogal een gênante positie, maar het heeft wel geholpen om hem uiteindelijk nog te laten draaien.
    De ontsluiting verliep wel redelijk vlot maar niet "gelijkmatig" er bleef aan een kant steeds een rand zitten, dat zou komen omdat het hoofdje door de sterrenkijker stand maar aan één kant druk uitoefent. Al met al vond ik deze bevalling iets pittiger als mijn eerste die er gewoon goed voor lag. Kwam vooral denk ik door de persweeën die ik weg moest puffen omdat die "rand" er nog stond. Uiteindelijk is dat met wat duwen en wrijven door de verloskundige weggeduwd en kon ik beginnen met persen, dat ging verder gewoon vlot.

    Mijn zoontje heeft wel wat behandelingen osteopathie nodig gehad omdat zijn nekje vast zat. Dat kwam doordat hij al weken voor de bevalling in de sterrenkijker houding lag en daarbij hebben ze blijkbaar een wat geforceerde houding met het hoofdje. Maar als ik het goed begrijp ligt 'ie bij jou pas kort in die houding dus daar hoef je wellicht niet bang voor te zijn. ;)
     
  18. Dani88

    Dani88 Lid

    6 feb 2011
    56
    10
    8
    Mijn zoontje lag ook tot vlak voor de bevalling als sterrenkijker.
    Ik maakte mij daar toen ook zorgen om, maar de verloskundige in het ziekenhuis zei dat de meeste baby's nog draaien voor de bevalling, en dat is bij mij inderdaad gebeurd!
     
  19. butterblue

    butterblue Bekend lid

    7 nov 2014
    716
    156
    43
    Werk in het ziekenhuis!
    NL
    Hoi meid,

    Mijn derde was een sterrenkijker en daar kwamen ze pas bij het persen achter.. was de vlotste bevalling van de drie :)
    Heb haar binnen 5 min eruit geperst en gehele bevalling duurde al met al 2 uur en een kwartier.
    Houdt hoop!! En veel succes, komt allemaal goed ;)
     
  20. Elisabeth83

    Elisabeth83 Fanatiek lid

    17 aug 2015
    4.155
    1.493
    113
    Precies dit. Bij mij (eerste kindje maakt zeker veel uit denk ik) kwam de gynaecoloog erachter nadat ze me al 1,5 lieten persen. Die gaf aan dat ik onze zoon er nooit zelfstandig in deze positie uit kom persen. Dus pomp en flinke knip was de enige oplossing om natuurlijk te bevallen.

    Maargoed kan dus nog draaien ennnn als het je tweede kindje is, helpt het feit dat alles al eens is opgerekt erg positief mee :)

    Succes!
     

Deel Deze Pagina