We willen een laminaatvloer gaan laten leggen (bovenverdieping) en overwegen om dat door een bouwmarkt te laten doen (uit kostenoogpunt) in plaats van door een bedrijf dat gespecialiseerd is in het leggen van vloeren. We hebben wat offertes opgevraagd en het scheelt ons ongeveer de helft als we de vloer kopen bij een bouwmarkt en door een bouwmarkt laten leggen (we hebben dan een laminaat van 15-20 euro per meter, dus zeker niet de goedkoopste). Maar waar we vooral mee zitten is de vraag of we er goed aan doen de vloer ook te laten leggen door iemand van de bouwmarkt. Heeft iemand daar ervaring mee?
Misschien niet direct antwoord op je vraag, maar waarom leg je het net zelf? Het is echt niet zo moeilijk om te doen. Evt. zaag kun je ook huren bij de bouwmarkt.
Ja waarom leg je het niet zelf? Geen ervaring meer hoe een bouwmarkt het doet maar als je het niet ziet zitten om het zelf te doen en je krijgt garantie op het leggen dan waarom niet?
Laminaat is niet zo moeilijk om zelf te leggen, Maar wij laten het ook door iemand anders doen. De bouwmarkt schakelt over het algemeen gewoon een zzp-er in die dat heel vaak doet, dat kan je dus prima afspreken! Wij hebben uiteindelijk iemand via werkspot gevonden omdat dat nog iets goedkoper was als via de bouwmarkt.
Het is heel makkelijk zelf te leggen, echt! Wil je iemand van een bouwmarkt, ga dan wel een een speciaalzaak, kleine ondernemer. Die zijn vaak veel meer bedreven hier in dan bij de grote bouwmarkten
Wij hebben al ons laminaat ook zelf gelegd hoor. Is echt niet moeilijk. Goed meten met de stukken die je moet zagen en gaan. Scheelt je ook een hoop geld. En hoe duurder het laminaat hoe makkelijker want dan kan het minder snel breken...
We doen het niet zelf vanwege de tijd. Het gaat om meerdere kamers en we hebben een strakke planning in de week dat het gelegd moet worden.
Ik zou ook zeggen leg het zelf, goedkoper dan laten leggen. Een bouwmarkt huurt inderdaad een zzp'er in, je kunt dus iemand met ervaring verwachten dus wat dat betreft zeg ik doen. Alleen de bouwmarkt zit er financieel tussen dus wanneer je zelf iemand zoekt bij op bijvoorbeeld werkspot ben je vaak goedkoper.
Wij laten het ook altijd leggen, maar zoeken dan gewoon een klusjesman ervoor. Is wat goedkoper. Via werkspot of Google vind je vaak voldoende mogelijkheden. Even vragen hoeveel ze per m2 vragen voor alles inclusief en dan prijzen vergelijken. Mijn ervaring is dat ze allemaal prima laminaat kunnen leggen, alleen als je ook plinten laat doen, daar nog wel eens wat kwaliteitsverschil zit.
Wij hebben vloerbedekking laten leggen door de kwantum 8 jaar geleden, zag er prima uit en scheelde 2/3de in prijs met andere vloerenwinkels. Totaal geen spijt van gehad.