Ik heb eerst een jaar of 20 (met tussenpozen meer en minder) genaaid met een Toyota, gewoon een basic machine, maar hij was te "licht" op het moment dat je meerdere lagen stof wilde naaien. Voor een "absolute beginner" is een dergelijke machine hoor. Ik heb inmiddels 2,5 jaar de Pfaff Quilt Ambition, niet dat ik al die siersteken nu super vaak gebruik, maar twee zussen op de naailes hadden hem ook en zij waren laaiend enthousiast... zodat ik deze een half jaar later ofzo alsnog heb gekocht. Deze machine heeft ook locksteken, maar dat gaat lang zo snel niet als met een locker... plus... de naaimachine snijdt de stof niet bij, dat doet de locker dus wel. De Singer-locker is een prima machine, deze heb ik inmiddels ook al 4 jaar. Tip: bespaar niet op onderhoud!!! Zeker niet wanneer je veel naait! Eens per jaar een servicebeurtje zorgt voor jaren plezier.
Qua lockmachines heb ik een instap model van janome, heb hem met best veel korting gekocht in uk. heel tevreden over, nooit problemen mee, ik gebruik (bijna) altijd de standaard instellingen. Het was even zoeken in het begin maar ik had het redelijk snel onder de knie. Je hebt ook goedkopere modellen van de Lidl bijvoorbeeld maar ik hoor steeds dat het gepruts is. De lewenstein die genoemd is is idd een populair model ook, zelf geen ervaring mee maar een vriendin van mij is er heel enthousiast over. Verder zijn de brother lockmachines ook best populair, en niet al te duur maar ook daar geen ervaring mee. Dan heb je steeds duurdere modellen met meer mogelijkheden. Ook heb je overlock en coverlock twee in een. En dan de babylock, die wil ik ooit hebben. Haha bij deze hoef je de draadspanning nooit aan te passen, doet ie zelf. @Olicha ik zal je een pb sturen met mijn instagram. Daar laat ik mijn creaties zien
Louloute: Oh jee, ik leer al heel veel hier. Verschillende soorten Lock-machines? Dat wist ik niet, pff. Daar had ik mij dan eerst wat beter in mogen verdiepen. Ik heb een goedkope Singer gehaald en zal kijken hoever ik hiermee kom. Mocht het nodig zijn, kan ik altijd nog rondkijken naar andere modellen, maar eerst maar goed gaan verdiepen. # Ik zal morgen de tijd nemen om te kijken op je site. Ik ben erg benieuwd, maar weet dat als ik nu ga kijken ik niet meer toekom aan mijn activiteitenlijst voor vanavond. Ik heb voor nu een deadline, maar zal morgen/overmorgen weer reageren op hetgeen ik voorbij zag komen! Bedankt in elk geval voor jullie berichten. Ik word er echt wijzer van!
Je hebt volledig uitgedachte lange termijnplannen voor de komende jaren wat je er mee wil gaan maken, maar eigenlijk nog nooit echt iets genaaid? Zou je het dan niet eerst met een goedkopere optie proberen? Het klinkt alsof je het geld wel kan missen, maar lijkt me zo zonde als het naaien toch niet blijkt te zijn wat je dacht. Ik bedacht me een avond impulsief van misschien is naaien wel leuk voor kinderkleding (ooit uit het niets als tiener eens een turnpakje genaaid), en direct de volgende dag een tweedehands naaimachine overgenomen van Marktplaats, van de LIDL of Aldi, iemand die hem maar 1 keer gebruikt had voor 30 euro. Ik dacht bevalt het niet, dan pech voor dat bedrag. Basis naaispullen gekocht voor 40 euro en stof bij stoffenspektakel voor 70 euro zoiets, en aan de slag. Vorige zomer heel enthousiast iets van 7 jurkjes gemaakt voor dochter (vooral tricot), 3 korte broekjes, rokje voor mezelf, en meerdere dingen repareren, superleuk. Tot zover de bevlieging, daarna heeft hij bijna een jaar stil gestaan omdat ik er geen zin meer voor kon maken. Voor dochter had ik een jaar geleden alvast een stofje met ballonnen gekocht, om jurkje voor haar verjaardag te maken. Dus ballonnenjurkje dit jaar gemaakt omdat ik dat mezelf verplicht voelde, en voor de rest had ik allemaal leuke plannen gemaakt en patroontjes verzameld vorig jaar, maar hij staat nu weer stil. Te wachten op de volgende bevlieging. Ik weet niet hoe jij in elkaar zit, en hoe impuslief je bent of stabiel, maar ik ben echt van alles of niks. Wat ik het ene moment leuk vind is een paar maanden later weer helemaal over. Over een aantal maanden krijg ik waarschijnlijk weer een bevlieging, er liggen nog genoeg stofjes Naaimachine van 30 euro bevalt nog steeds prima trouwens. En een overlockmachine, ach, niemand kijkt aan de binnenkant inderdaad Ik zou het naaien dus eerst uitproberen voor je een duurzame investering doet, maar wie ben ik, en mijn portemonnee/budget is waarschijnlijk anders. Veel naaiplezier in ieder geval alvast! Hoop dat je duurzame investering voor een duurzame hobby is.
Kiwi: Dank, je hebt ook helemaal gelijk hoor. ik ben zelf best een zwart-wit denker (alles of niets), alleen heb ik wel een liefde voor klussen, dingen maken, creëren etc. Dit past er goed tussen. Ik heb hiervoor inderdaad nooit eerder met een naaimachine gewerkt, maar ik heb vandaag de lock machine uitgeprobeerd en een slaapjurk veranderd in een leuke shirt. Jeetje, wat is dat leuk zeg ! Wel even flink zitten klungelen met al die draden. Ik had geen idee dat daar ook nog wat mee moest, lol. Ik heb nu al wat leuke stoffen gezien en besteld, maar ehm.. valt me toch wel een beetje tegen hoeveel het allemaal kost. Bij elkaar toch wel prijzige hobby.. Weet iemand waar je leuke en goede stoffen voor een budgetprijs kan vinden? Anders wordt het een hobby die ik niet te vaak moet uitoefenen *gezien de tijd, energie en 2 bengels die hier rondlopen, komt dat vast wel goed*. Ik ga nu even je site bekijken Louloute* heel benieuwd.
Tja, vroeger naaide je omdat het goedkoper was. Nu is het een hobby. Mijn dochter heeft mt 110. Bij HM koop ik voor €5 een leuk jurkje, in de stoffenwinkel begint het vanaf €10. Weet niet hoe het nu is hoor, ben al jaren niet meer geweest. Maar op dinsdag heb de markt in het centrum (blaak) in Rotterdam. Daar heb je heel veel stoffenkramen.
geen idee waar je woont, maar grote steden: rotterdam, maastricht etc hebben op de markt veel stoffenkramen met stof vanaf een euro de meter, misschien leuk om eens naar een grote stad "in de buurt" naar de markt te gaan?
NiekeKris: Bedankt! ik zal opzoek gaan naar een stoffenwinkel. Google vind ik op dit moment nog een gedoe maar probeer het onder de knie te krijgen. Ik kan niet zo snel een winkel vinden in de omgeving van Amstelveen/ Aalsmeer (Hofddorp mag ook) Uithoorn Vinkeveen (Doe ik iets verkeerd?). Wel in Amsterdam, maar dan zit ik precies in het drukke gebied, waar ik liever niet rijd. Mamabri: Dank je! Volgens mij hebben zowel Hoofddorp als Amstelveen weleens markt, maar ik denk dat ik voor de echte koopjes toch naar Adam zal moeten. Hoe zit het overigens met de kwaliteit als de stof zo goedkoop is? En wassen jullie alle stoffen eerst voordat jullie aan de slag gaan? Ik zag dat in een tutorial voorbij komen. Ik heb nu bijvoorbeeld velours, kant enz besteld moet ik dat dan eerst wassen? Eenkadootje: Ook jij bedankt, Rotterdam ligt voor nu iets verder. Ik heb over een maand vakantie en dan kan ik altijd een dagje eropuit . Lijkt me heel leuk om zoveel stoffen te zien en voelen.
Ik naai al jaren, zo'n 30 jaar nu . Begonnen op zo'n ouderwetse zware singer. Degelijke kwaliteit. Toen die echt op was een hele goedkope Toyota van blokker. En dat was op zich prima! Ik gebruikte hem veel en voor gewoon werk prima maar ook gordijnen enzo. Toen ik wat meer budget had een nieuwe singer locker erbij gekocht ipv een nieuwe naaimachine. Locken is echt heerlijk, maar de machine een grote ellende. Zo veel kosten aan gehad...... Schijnt veel voor te komen bij de nieuwe singers. Was vroeger een goed degelijk merk, maar zijn overgenomen en kwaliteit is echt budget geworden nu. Voor naaimachines wel prima (zoals 100 voor singer bij kruidvat) maar voor lockers vreselijk, die zijn veel "gevoeliger" omdat er zoveel verschillende bewegende delen zijn. Uiteindelijk omgeruild voor een hele oude degelijke bernina locker. Helemaal top!! En de Toyota uiteindelijk vervangen door een brother fs40, tweedehands trouwens. Ook tevreden over. Als starter heb je echt geen dure spullen nodig hoor! Zelfs als ervaren naaier kon ik jarenlang prima op goedkope naaimachine vooruit. En kijk ook eens naar tweedehandsjes! Voor de "goedkoop" hoef je het inderdaad niet meer te doen,het naaien. Stoffen zijn duur en primark is stukken voordeliger. Ik doe het echt omdat ik het leuk vind om te doen als hobby en om iets unieks te hebben qua kleding. Voor stoffen kun je echt het beste naar de markt. Of stoffenspektakel. Of, nog beter: dagje naar Utrecht en de lapjesmarkt bezoeken. Elke zaterdag. Een walhalla met stoffen in elke prijsklasse. Echt top!
Persoonlijk had ik trouwens eerst een naaimachine geleend. Van m'n schoonmoeder, een 15 jaar oude ding van de Aldi of Lidl, totaal niet onderhouden. Verder de kast uitgezocht naar spullen die mijn man en ik niet meer wilden dragen. Een paar lelijke rompers, andere nergens op lijkende kledingstukken, gevloek met de naaimachine, onderhousdsbeurt, YouTube filmpjes en blogs verder bedacht ik me dat ik het eigenlijk best leuk vond. Heb een paar maanden met deze naaimachine genaaid en toen pas de mijne besteld. Wat een verademing was dat hahaha maar toen wist ik dus zeker dat ik het leuk vond.
Mijn naaimachine die ik nu heb (ook een brother fs40 trouwens) heb ik ook tweedehands gekocht, maar via een welbekende online winkel. Zat nog in doos, met alles erop en eraan. Ik had het idee dat iemand de doos had geopend, dichtgedaan en hem weer terug had gestuurd want was nog echt als nieuw! Soms ben je wel goedkoper uit trouwens. Ik ga nu een maxi cosi hoes maken à la koeka, heb iets van 15€ aan stoffen uitgegeven. En een echte van het merk zelf kost toch iets van 80€ Als je je stoffen in de outlet koopt ben je ook goedkoop uit. Maar meestal dus niet inderdaad. Zeker als je je bedenkt dat (goede) naalden en garen ook best prijzig zijn Dus ik vind het vooral heel leuk om te doen, als m'n hobby. Daar doe ik het voor en omdat ik vind dat m'n zoontjes iets speciaals en unieks hebben op die manier!
Miron: Ik heb eindelijk je website/blog bekeken en wat gaaf om te zien. Ik zie ook een duidelijke groei in je werk (leuk om te weten wat ik zelf wellicht over een aantal jaar ook zou kunnen, na goed oefenen!). Heel leuk om te zien en ik zag leuke jurken voorbij komen. Ik vind je stijl ook een beetje bij PomPom passen. Bedenk je zelf patronen of gebruik je inspiratie van her en der/ voorbeeld patronen? Utrecht, wauw .. Ik hoop volgend week al langs te gaan. Mijn vingers kriebelen een beetje. Dank Juul! Singer, dus een twijfel geval? Ik zie de brother s40 een paar keer voorbij komen, dat bevalt dus wel? Zit er ook verschil tussen de verschillende lockers? Ik zag nl dat de goedkoopste locker rond de 130 is en dat je al gauw wat duurdere versies hebt.. Louloute: mijn kast leegtrekken heb ik al geprobeerd. Ik haal alleen elke maand kleren uit de kast die ik niet meer draag, dus kon weinig vinden. Ik heb uiteindelijk een oude slaapjurk omgetoverd in een shirt (zie vorige post) en daarmee zitten spelen. Ik zag in een tutorial dat je ook grote (XL) t-shirts kan gebruiken om kleine broekjes mee te maken, dus wie weet als ik dat tegenkom op de markt of in de Primarkt. Wat slim van je om zelf je maxi-cosi hoes te maken, had ik dat toentertijd ook maar gedaan. Ik heb toen koeka en baby-only aangeschaft onder invloed van hormonen. Dames, bedankt voor alle tips/advies en gedeelde ervaringen. Ik vind het super om te lezen en geniet er echt van.
Ik was stoffen altijd voor, zeker als ik verschillende soorten in een kledingsstuk verwerk; niet alles krimpt hetzelfde. In Amsterdam heb je ook de markt, met stoffen. En er zit ergens een stofwinkel, maar ik weet de straat niet meer. Kun je anders niet met het OV er naar toe? Maar stof is dus gewoon niet goedkoop. Ja, soms heb je mazzel met sale ofzo of gewoon een leuk goedkoop stofje, maar het merendeel is gewoon flink aan de prijs, zoals ik al schreef. Je kunt natuurlijk ook duurdere stoffen met goedkopere combineren, bv. rokdeel van een jurk of de achterkant van goedkopere stof en de rest van duurdere ofzo. Maar echt goedkoop wordt het niet snel, dan kun je beter naar de Primark of de Zeeman gaan ofzo.
De lapjesmarkt in Utrecht is op de breedstraat trouwens. Voor een locker geldt toch wel een beetje goedkoop is duurkoop,als het ook niet machines gaat. Ik zou bij een naaimachine winkel in de buurt of online (wel bij een echte winkel, niet van particulier) een degelijke tweedehands lock kopen. Voor 150€ heb je dan een hele goede die net een beurt heeft gehad. In Utrecht zit ook een goede naaimachine zaak met tweedehands machines trouwens. Goede service! Oh, en ik was en strijk vooraf bijna altijd. Als ik het door haast niet doe, heb ik altijd spijt achteraf.
Ik was en strijk m'n stoffen ook altijd ja. Anders heb je misschien een onaangename verrassing later En koop van die mega xxl T shirts bij de action. Lekker goedkoop en je kan er inderdaad babykleertjes van maken.
Ik gebruik idd ook vaak gekochte shirt als contrast kleur ofzo. Haal ze bij zeeman, net zo goedkoop als bij action maar betere kwaliteit. Vaak kun je de zoompjes laten zitten en verwerken in je nieuwe kledingstuk. Hartstikke handig
Dank je wel en dan blog ik de helft nog niet wat ik maak En ik moet me aanpassen aan wat mijn kinderen mooi vinden. Zo heb ik een stoere dochter en een meisje meisje die mooie wijde jurken geweldig vindt en de ander voornamelijk doodshoofden en legerstof en absoluut geen jurk aan wil. Ik kijk rond op pinterest en loop rond op de markt dan onstaan bij mij de ideeën wat ik wil maken. En als ik geen patroon vind zoals ik hem wil hebben pas ik een bestaand basis patroon aan totdat ik heb wat ik wil hebben.
Zelf patronen bedenken is ook niet zomaar gedaan... Daar bestaan hele opleidingen voor (en niet voor niets). Patronen aanpassen of combineren is vaak wel prima te doen, vind ik.
Klopt helemaal zelf een patroon maken doe ik niet maar vanuit een basis patroon weet ik inmiddels wel wat aanpassingen te doen. De laatste tijd maak ik veel patroontjes van Sofilantjes. Net de laatste hand gelegd aan een Litore.
Mooi! Ik heb Sofilantjes ook net 'ontdekt' (als in patronen aangeschaft ), maar heb alleen nog maar Solis en Mantica.