Cerclage

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Lotusbloempje, 14 jul 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lotusbloempje

    Lotusbloempje Actief lid

    2 jun 2017
    345
    57
    28
    Vrouw
    hoi dames,

    Zitten hier dames die een cerclage moesten hebben?
    Mijn zoontje is op 24w geboren en nadien overleden want het was gewoon echt nog te vroeg. Ik moet volgende keer een cerclage. Heb er toch best wat schrik voor. Hoop zo dat het goed gaat gaan dan.
    Hebben jullie ervoor of erna plat moeten liggen of rustig aan doen? Zelf denk ik dat ik niet ga durven bewegen..
     
  2. jomay

    jomay Bekend lid

    5 sep 2012
    579
    316
    63
    Vrouw
    Hee wat vreselijk van je zoontje... Sterkte.
    Ik heb geen ervaring met cerclage maar wel met een pessarium, en met vroeggeboorte.
    Ik ben een aantal jaar geleden na 20 weken zwangerschap bevallen, oorzaak onbekend. De zwangerschap erna werd ik eerst alleen in de gaten gehouden dmv cervixmetingen, en kreeg prolutoninjecties. Vanaf week 20 verkortte mijn baarmoederhals ineens en kreeg ik een pessarium (zelfde functie als cerclage, nl baarmoeder dicht houden/ondersteunen, alleen minder invasief). En moest de rest van de zwangerschap plat liggen ... dat was niet zo fijn en heel stressvol natuurlijk, maar hij is wel blijven zitten tot 40 weken...
    Nu ben ik weer zwanger, en heb weer een verkorte cervix sinds ong 20 weken maar heb geen pessarium en hoef ook niet plat tot nu toe. Wel proluton. En tot nu toe gaat het goed... ik vind het lastig inschatten hoe actief ik kan zijn, maar met 2 kleine kinderen zit niks doen er niet echt in (tenzij echt platte bedrust).
    Over rustig aan doen of plat liggen zijn de meningen erg verdeeld. Vorige keer moest ik plat
    Iggen en ging het goed, maar nu niet en gaat het ook nog goed (afkloppen) tot nu toe dan. Belangrijk is dat je vaak controles hebt en goed opgevolgd wordt. En harde buiken ed in de gaten houdt.
    Is bekend waardoor je te vroeg bent bevallen?
     
  3. Lotusbloempje

    Lotusbloempje Actief lid

    2 jun 2017
    345
    57
    28
    Vrouw
    Ik had al harde buiken vanaf 15 weken en wel eens vermeld maar was normaal. Zo normaal vond ik dat niet..
    Ook geen oorzaak gevonden ze vermoeden cervixinsufficientie..
    Ze hebben nooit inwendig gekeken en de week ervoor had ik nog controle en heb toen wel gezegd dat ik echt extreem veel rugpijn had... was ooo normaal.:. Dus heb nu wel wat schrik. Ik ga rond de 14 weken een cerclage krijgen...
     
  4. madelein

    madelein VIP lid

    28 feb 2011
    6.758
    623
    113
    He bah wat verdrietig :(. Zo dichtbij en dan nog je kindje verliezen. Vreselijk.

    Net als jomay heb ik geen ervaring met een cerclage, maar wel met een vroeggeboorte ( ruim 18 wk). Dat was teouwens niet vanwege cervixinsufficientie maar vanwege een infectie in de placenta met gbs.

    Wat ik me afvraag, zijn er kweken gedaan toen je beviel? Van vruchtwater en placenta enzo?

    Tijdens de zw van mijn dochter heb ik vanaf week 19 plat gelegen ivm heel veel ( regelmatige) pijnlijke harde buiken en voorweeen. Ik heb toen vanaf 24 wk weeenremmers geslikt. Dl is gelukkig blijven zitten tot ruim 37 wk!

    Ik spuit nu vanaf 16 wk proluton en heb 2 dagen geleden weeen remmers meegekregen omdat m'n buik weer zo onrustig is.
    Ga jij ook proluton spuiten?
    Vraag even het beleid na mbt cerclage en veel harde buiken. Ik kom namelijk niet in aanmerking voor een cerclage omdat ik zoveel harde buiken heb, dat is een contra indicatie volgens mijn gyn.
     
  5. Lotusbloempje

    Lotusbloempje Actief lid

    2 jun 2017
    345
    57
    28
    Vrouw
    Ze hebben bloed getest en denk ook de placenta. Toen ik via spoed binnen kwam had ik al volledige ontsluiting... Niks gevonden.
    Drie maanden later toen we terug gingen starten hebben ze wel nog een punctie vd baarmoeder gedaan en daar zat toen een hele lichte infectie op waarvoor ik antibiotica heb gekregen. Had gedurende heel de zwangerschap wel last van schimmelinfecties en blaasontsteking dus regelmatig al antibiotica moeten nemen. Daar vrees ik nu ook wel voor want ben er heel gevoelig voor...

    Dat van die harde buiken wist ik niet dat het een contra indicatie is. Zal ik dan toch nog even duidelijk zeggen! Wij zitten in de MMM dus worden zowiso al meer opgevolgd.
    Heb nu positief getest (overmorgen bloedname) maar heb al een hele week bloedverlies, vooral bruin en soms beetje rood, soms ook een hele dag niks... spannende tijden en een volgende zwangerschap zal zowiso stressvol zijn.. daarom hoop ik zoveel mogelijk ervaringen te lezen.
     
  6. madelein

    madelein VIP lid

    28 feb 2011
    6.758
    623
    113
  7. Lotusbloempje

    Lotusbloempje Actief lid

    2 jun 2017
    345
    57
    28
    Vrouw
    Ben verpleegkundige dus kan wel iets met de tekst.
    Nee geen idee welke bacterie. Als we nergens om vragen wordt er precies niets zelf gezegd... volgende keer eens achter vragen
     
  8. madelein

    madelein VIP lid

    28 feb 2011
    6.758
    623
    113
    Ah dat is handig. Ik heb er destijds wel veel aan gehad, omdat ook veel gyns eigenlijk niet goed weten hoe ze hiermee om moeten gaan.
    In de tekst staat ook dat een vroeggeboorte met contracties voorafgaand een verlaagde kans heeft op het slagen van een cerclage.

    Ik zou idd navragen welke bacterie. Ons zoontje is geboren tgv een infectie die normaal niet in de placenta hoort te komen bij intacte vliezen. Ik word daardoor elke zw ook heel streng gecontroleerd op deze bacterie. Kan ook belangrijk zijn voor jou misschien.
     
  9. Jla80

    Jla80 Bekend lid

    28 feb 2014
    780
    1
    16
    Hallo! Erg van je zoontje. Helaas had ik het ook meegemaakt met mijn dochtertje (23 wkn). Hierna pas onderzoeken gedaan en van nature een verkorte baarmoedeehals. Ook 2x gbs geconstateerd. Artsen hadden eerder moeten weten want ik was al inmiddels 2x met 28 wkn bevallen. Toen ik voor de 2e x te vroeg moest bevallen begonnen ze direct met antibiotica en gelukkig geen gbs. Puur omdat ik 1x met 40 wkn was bevallen, werd beide gevallen gezien als domme pech. Pas na verlies werd ik serieus onderzocht.

    Nu voor de 2e x na verlies een cerclage (12wkn) + dagelijks luthinus (16wkn).
    Vorige x bij mijn zoon kreeg ik weeën rond 28 wkn, maar gelukkig op tijd kunnen remmen en toen met 37.5 weken ( een week na verwijderen cerclage) bevallen.

    Nu gaat het ontzettend goed. Tot nu toe geen gekke dingen behalve zo af en toe harde buiken. Over 3 wkn wordt cerclage verwijdert en kan ik stoppen met luthinus. Ben nog steeds aan het werk en normaal actief. Doe zelf nog van alles in huis en heb geen last oid.
     
  10. Lotusbloempje

    Lotusbloempje Actief lid

    2 jun 2017
    345
    57
    28
    Vrouw
    Wat verdrietig ook voor jou en wat erg dat ze er pas zo laat zijn achter gekomen! Vanaf wanneer heb je die luthinus moeten nemen? Ken het niet, waarvoor dient het?
    Het stelt me toch altijd gerust als ik lees dat vrouwen met een cerclage hun kindje hebben kunnen voldragen!
     
  11. Rylie

    Rylie VIP lid

    14 jun 2010
    5.756
    490
    83
    Vrouw
    Patissier
    Noord Brabant
    Wat verdrietig dat je je zoontje hebt verloren. :(

    Ikzelf ben met 14/15 2x ons kindje verloren. Hier moest het dus 2x fout gaan voordat ze iets deden.
    Ik heb daarna 2x een goede zwangerschap gehad met een cerclage. Zonder de cerclage kan ik ook echt geen kinderen krijgen daarvoor is mijn baarmoedermond te zwak.
    Ik ben na het plaatsen van de cerclage gestopt met werken. Voor mijn eigen gemoedsrust. Ik wilde er alles aan doen om niet weer een kindje te verliezen. Bij de eerste deed ik minder als bij de 2de puur omdat je al een kindje hebt rond lopen.
    Had extra echos en controles bii de gyneacoloog. Elke 2 weken of als ik ongerust was mocht ik komen.
    Als je me meer wil vragen mag jr me altijd pben. Ik weet nog hoe onzeker ik me voelde toen ze me vertelde dat ik bij de volgende zwangerschap een cerclage kreeg.
     
  12. liefde88

    liefde88 Bekend lid

    21 jun 2011
    984
    14
    18
    Nederland
    Wat erg van je zoontje! Gecondoleerd:(
    Hier ook een zoontje verloren met 21 weken zwangerschap. Ook veel harde buiken en rugpijn. Steeds gebeld naar de verloskundige maar t was allemaal normaal zeiden ze.. niet dus:(
    Dit is nu mijn 3e zwangerschap met cerclage na het verlies van ons zoontje.
    De 1e ging dramatisch slecht en dreigde weer fout te gaan met 24 weken gelukkig weten te rekken tot week 30. De 2e keer wisten we wat we moesten doen niks! Met 34 weken wilde ze dat ik weer ging bewegen omdat ij vanaf week 16 plat op bed lag. Dit resulteerde in weer n vroeg geboorte met 35 weken. En nu bedrust vanaf week 16 en helemaal plat vanaf week 18. Het gaat tot nu toe goed, hij zit nog veilig in mijn buik. En nu kijken hoe ver we komen. Eind week 36 zal de cerclage verwijderd worden.
    Ik heb alle 3 de zwangerschappen weeënremming geslikt en prolutoninjectues gekregen.

    Sterkte meis! Wordt n spannende tijd x
     
  13. Jla80

    Jla80 Bekend lid

    28 feb 2014
    780
    1
    16
    Luthinus is (extra) progesteron en de bedoeling is om hiermee de baarmoeder rustig te houden. Vanaf 16 wkn moet ik 1 x daags 1 tablet vaginaal inbrengen t/m 36 wkn zwangerschap.
     
  14. Lotusbloempje

    Lotusbloempje Actief lid

    2 jun 2017
    345
    57
    28
    Vrouw
    Oh Dankje! Ga ik zeker op tijd achter vragen. De progesteron waarde stond iets lager als zou moeten maar zou normaal zijn bij gebruik van crinone ipv utrogestan. Maar als dat zo belangrijk is...
     
  15. Lotusbloempje

    Lotusbloempje Actief lid

    2 jun 2017
    345
    57
    28
    Vrouw
    Dankje en jij ook gecondoleerd! Wat erg dat je terug moest bewegen en dat het daardoor terug een vroeggeboorte werd. Ik weet dus wat mij te doen staat. Rusten!! Ik hoop dat ze het op tijd gaan zeggen als ik echt plat moet. En zal zelf al maar vragen hoe snel
    Ik de weeënremmers mag gaan nemen.
    Ik twijfel wel wanneer ik zou stoppen met werken. In september ergens zou dan de cerclage zijn... soms denk ik van ik stop ervoor al en soms denk ik van nee die eerste drie maanden heb je toch niet in de hand. Ik werk als verpleegkundige bij bejaarden... Misschien dat ik toch al voor de cerclage ga stoppen met werken..?!
     
  16. madelein

    madelein VIP lid

    28 feb 2011
    6.758
    623
    113
    Ik zou even kijken hoe het gaat met werk. Ik ben zelf deze keer met 18 weken gestopt, en vorige zw rond 15 wk. ( Ik werk trouwens als IC verpleegkundige, dus lichamelijk ook pittig.)Toen had ik veel meer stress en angst dan deze keer, trok het niet meer.
    Nu echt gestopt vanwege harde buiken.
    Als jij het niet meer trekt stoppen, of eerst proberen minder uren. Waar jij je prettig bij voelt. Het is jouw kindje.
    Weeen remming geven ze meestal niet voor de 24 wk, maar zoals je bij mij las zijn er wel gyns die daarop een uitzondering maken
    Maak anders een goed plan met je arts, wat er gedaan wordt bij welke klachten. Hoe vaak cervix meten, kweken voor blaasontsteking/ vaginale infecties etc, wat mag je doen met cerclage etc. Dan ligt er een duidelijk plan, mocht je eigen arts er niet zijn op het moment dat er wat speelt, dat heeft mij enorm veel rust gegeven.
     
  17. Star2017

    Star2017 Fanatiek lid

    8 jun 2017
    1.512
    788
    113
    Vrouw
    #17 Star2017, 22 jul 2017
    Laatst bewerkt: 22 jul 2017
    Ik volg jou topic ook even!
    3 maanden geleden heb ik ook een vroeggeboorte gehad bij bijna 23 weken. Heb met 21+4 een noodcerclage gekregen. Mijn vliezen hingen al deels buiten de baarmoeder en had 2cm ontsluiting toen ik met spoed werd opgenomen. Helaas kreeg ik een infectie waardoor de cerclage eruit moest en ingeleid moest worden. We wisten vooraf dat er een kans op infectie was ivm de vliezen maar het was onze enige optie om het zolang mogelijk door te dragen aangezien ik al weeën kreeg in het ziekenhuis.

    Ik ben nu ook weer bezig via de MMM om zwanger te raken. En krijg ook een cerclage met 13 weken.
     
  18. Lotusbloempje

    Lotusbloempje Actief lid

    2 jun 2017
    345
    57
    28
    Vrouw
    Bedankt voor je reactie. Ik heb al een aantal vragen opgeschreven! Want ik ken mezelf als ik daar zit vergeet ik ze toch te stellen.
    Ik ga ook vragen of er geen andere manier is om progesteron te krijgen ipv vaginaal op te steken. Heb echt elke keer daarna een vaginale infectie. Zo ook tijdens men zwangerschap en vrees toch dat dat allemaal niet goed kan zijn...
     
  19. Lotusbloempje

    Lotusbloempje Actief lid

    2 jun 2017
    345
    57
    28
    Vrouw
    Wat verdrietig!:cry:
    Het stelt me wel al wat gegrust dat de verhalen die ik lees en hoor van vrouwen die preventief een cerclage krijgen hun zwangerschap wel hebben kunnen voldragen.
    Een zorgeloze zwangerschap zullen we helaas nooit meer hebben. En alleen diegene die in hetzelfde schuitje zitten begrijpen dat..:(
     
  20. Star2017

    Star2017 Fanatiek lid

    8 jun 2017
    1.512
    788
    113
    Vrouw
    Ja ik lees over het algemeen ook wel positieve verhalen over preventieve cerclage, wel wisselend hoe ze zich voelen daarna.
    Mijn arts zei bij de nacontrole ook wel dat 90% het helemaal uitloopt maar toch blijven die zorgen! En je gewoon alles kon blijven doen maar dat durf ik ook niet hoor!
    Een zorgeloze zwangerschap zal er idd niet meer inzitten. Helemaal de eerste 27 weken niet. Maar gelukkig worden we allemaal goed opgevolgd!
     

Deel Deze Pagina