Mijn zoon van 1 is een heerlijk onderzoekend en actief ventje. Hij is om 6 uur wakker en is dan ook al meteen klaar voor de dag. De hele dag wil hij spelen, ontdekken, het liefst met mama samen. Ik probeer dat zo goed mogelijk te combineren met de taken die ook moeten gebeuren, waarbij hij even alleen moet spelen. Ik ben eigenlijk wel eens benieuwd hoe andere ouders dat doen. Dus ik vroeg me af, zouden jullie eens willen vertellen hoe een dag er bij jullie uitziet? Alvast bedankt!
Ja hoor! 06.30/07.00wakker Daarna een broodje eten Aankleden Op werkdagen om 07.30 de deur uit. Op vrije dagen kleden we ons wat later aan. Ik spring snel onder de douche terwijl hij in zijn bedje even speelt ( ook alles aan het ontdekken, dus kan hem geen tel alleen laten haha. In de ochtend gaan we boodschappen doen, doe ik het huishouden, gaan we wat leuks doen samen ect. Om half 12 een broodje eten en daarna naar bed tot half 3/3u. Dan even spelen, ergens nog naartoe ect. Om 17.00 eten koken en om half 6 eten ( werkdagen anders, dan eet hij op het kdv ) Half 7/kwart voor 7 douchen en om 7uur een verhaaltje en naar bed. Hij kan zichzelf prima zelf vermaken en kan alles in het huishouden doen. Behalve strijken, dat doe ik wanneer hij slaapt. Hij vindt dat snoer heul interessant haha!
Bedankt Ballon voor je reactie! Wat fijn dat hij zich zo goed zelf kan vermaken. Als ik het huishouden doe zet ik hem in de stoel erbij of in de box, alleen dat is hij heel snel zat. Dus ik ben eigenlijk altijd aan het haasten om weer samen met hem te kunnen spelen, al vind ik eigenlijk dat hij zelf spelen ook wel een beetje moet kunnen.
Toen V 1 was zag het er zo uit op onze vrije dagen; 08.00 wakker en aankleden 08.30 ontbijten 09.00 gaan we naar het park de hond uitlaten. Neem vaak fruit mee als het droog weer is zodat we in t park fruit kunnen eten. We spelen wat en lopen een rondje. Vaak viel ze rond 10.00 in slaap voor een powernap van een half uur. 10.30/11.00 thuis. Dan mogen ze zelf spelen en doe ik wat in t huishouden. Vaak zette ik haar in de box als ik boven moest zijn. Bleef ik beneden dan mocht ze 'los' spelen. 12.00 broodje eten 12.30 in bed, meestal wordt ze rond 15.00/15.30 wakker. Dan nog thuis spelen of even de deur uit. Rond 18.00 avondeten. Daarna douchen, pyjama aan en om 19.00 ligt ze er in. We gaan ook regelmatig een hele dag weg, naar bijvoorbeeld de dierentuin, een museum of een vriendin. Dan slaapt ze onderweg in de wagen.
Allereerst stel ik prioriteiten: boodschappen, koken en de was moeten gedaan worden. Een heleboel overige taken vallen nu even onder bijzaken. Fijn als ik het gedaan krijg, maar geen ramp als het (even) blijft liggen. Onze dagindeling (ongeveer en buiten vakantietijd): 7.00 wakker, aankleden en ontbijten 8.15 jongste dochter naar school brengen en dan nog even spelen 9.00 dreumes naar bed, ik doe wat huishoudelijke dingen en ik gun mezelf een bak koffie. 10.30 wakker, tussendoortje eten en dan boodschappen doen en daarna spelen 12.30 lunch 13.00 middagdutje en voor mij weer tijd voor wat taakjes (vaak kook ik dan) en een relaxmomentje 15.00 wakker en spelen (en/of een zus naar sport brengen) 17.00 eten 18.00/18.30 naar bed Dus eigenlijk doe ik vooral huishoudelijke taken als mijn zoon slaapt. Stofzuigen en keuken opruimen doe ik als hij wakker is, maar bv de badkamer doe ik in fases tijdens dutjes bv. Ik ben er iig relaxt onder als het niet allemaal in 1x afkomt en dat scheelt. Spelen doet hij vooral zelf, maar hij heeft veel toezicht nodig.
Onze dag is verschillend, maar gaat vaak zo. Nu is het vakantie en loopt het anders. Rond 06:30 wordt hij de laatste wakker en speelt hij nog even in bed. 07:00 ontbijten en daarna douchen en aankleden 08:00 honden uitlaten 08:35 buiten vakantie kinderen naar school brengen 08:45 zoon speelt en ik ruim op als dit nog niet gebeurd is. 09:00 gaat hij voor 45 minuten naar bed 09:45 maak ik fruit 10:00 eten wij fruit en drinken wij wat 10:30 spelen, wandelen, eendjes voeren, uitstapje, boodschappen, honden uitlaten 12:15 als school weer begint kinderen uit school halen 12:30 broodje eten 13:00 naar school 13:15 gaat hij slapen 15:00 wakker maken 15:10 lopen naar school 15:30 eten en drinken wij wat Daarna spelen of uitstapjes 18:00 avondeten 18:30 honden klein rondje 18:45 start bedritueel Huishouden doe ik zoveel mogelijk als hij slaapt. Soms moet hij maar wennen dat mama niet altijd met hem speelt en kan zich goed zelf vermaken als ik een was ophang bijvoorbeeld. Geen dag is hetzelfde. Wat wel vast staat zijn tijden van het eten en honden uitlaten. Neem het niet op een kwartiertje ofzo, maar die lijdraad houden wij hier aan.
Hier doet ze nog 2 vrij grote slaapjes, dus dan probeer ik was huishoudelijke dingen te doen. Haar zus is zeer veeleisend (trauma en claimen), dus vanaf volgende week komt er thuiszorg zodat ik wat meer aandacht kan geven aan de jongste in de ochtend, want nu draait alles om de oudste. Ze gaan nu 4 ochtenden samen in bad rond half 8. Voor ochtendslaap (half 10) hebben we een speelmomentje samen, grote zus is dan bij opvang (en straks naar school), dan krijgt ze haar fruit en gaat ze naar bed. Om 13h komt ze haar bed weer uit en gaan we broodje eten. Om 14h gaan we naar buiten met de honden of boodschap doen. Ze gaat daarna haar bed weer in. Ik moet nog wat schuiven met de tijd, omdat ik over 3 weken haar zus om 15.30 moet ophalen van school. Nu slaapt ze van 14.30 tot 17.00/17.30. We eten om 18h, dus ze heeft dan nog een momentje ervoor om te spelen. Als ze 17h haar bed uit komt, doen we eerst drinkrondje en daarna nog samen spelen. Ik probeer haar zus erbij te betrekken, maar die heeft niet echt veel zin om met zus te spelen. Ik heb voordat jongste uit bed komt als een gezamenlijk speelmoment met de oudste gedaan. Om 17.30 ga ik koken en dan speelt ze nog even zelfstandig tot we aan tafel gaan. Na het eten mag de oudste nog even bij de buurjongen spelen (nu dan, weet niet hoe het straks met winter gaat) en dan ga ik de jongste omkleden en klaarmaken om naar bed te gaan. Vaak ligt zij dan net iets eerder dan haar grote zus
Ik ben denk ik niet zo actief meer in het huishouden haha, ik heb er allemaal niet zo een fut voor. Maar heb een zware periode met bi achter de rug waarvoor ik heb gerevalideerd. Ben net weer begonnen met hele dagen werken. Ons ritme op een vrije dag: 0730 wakker en samen een bakkie (hij thee) op de bank en dan kijken we het nieuws. Rest van de dag staat de tv uit. 0800/0815 ontbijt Daarna spelen terwijl ik de bedden opmaak, ramen open gooi, rotzooitje opruim, stofzuig, wasje doe etc. 0930 fruit en samen spelen 1000 bed 1130 drinken en spelen 1200/1230 lunch Meestal gaan we na de lunch ergens naartoe, of visite, boodschappen of speeltuin etc. 1400 fruit eten Tussen 1430 en 1500 naar bed 1630 spelen drinken snack 1800 avondeten 1900 douchen 1930/2000 boekje flesje bed Als ik werk is het ritme redelijk hetzelfde, alleen dan is hij vroeger uit bed
Hier gaat het op vrije doordeweekse dagen ongeveer zo: Tussen 6.00 en 7.00 uur wakker en even wat eten. Tussen 8.00 en 9.00 kleden we ons aan en ben ik een beetje aan het opruimen (vaatwasser legen, was wegwerken, etc). Daarna even naar de supermarkt, dan lopen we langs een speeltuin dus wordt er ook even gespeeld. Rond 10.00 uur zijn we dan weer terug en eten we wat fruit. Daarna thuis spelen (samen of alleen) of we gaan naar een kinderboerderij oid. Rond 12.00 uur brood eten en naar bed. Ergens tussen 14.00 en 15.00 uur wordt hij weer wakker. In de tussentijd knutsel ik wat met de oudste of gaat hij even op de iPad en heb ik tijd voor mezelf en als ik zin heb doe ik wat in het huishouden. Daarna even wat drinken en een koekje oud en vervolgens wordt er weer gespeeld, gaan we een stuk fietsen, kinderboerderij, speeltuin oid. Rond 18.00/18.30 uur eten we en om 19.00 uur naar boven. Alleen spelen gebeurt hier nauwelijks (ivm grote broer en veel onderlinge strijd), dus ik speel vaak gewoon mee of ben politieagent.... In het weekend gaan we vaak dagjes weg (museum, strand, dierentuin, pretpark, etc.), dus wordt er in de auto of kinderwagen geslapen.
Op een vrije dag: Rond 8.30 uit bed en een broodje eten Rond 9.30 bootschappen of ergens heen zoals de kinderboederij of buiten spelen. Daarna zelf spelen dan rommel ik wat in huis met huishouden 12.00 broodje eten 13.00 naar bed, dan doe ik wat voor mijzelf. 15.00 uit bed. Vaak is ze eerder wakker maar ik laat haar liggen Fruit eten Samen spelen 16.30/17.00 eten voorbereiden dan zeurt ze lekker rond mij want zelf spelen kan ze dan niet. 17.30 eten 18.45 omkleden voor de nacht en tussen 19.00 en 19.30 naar bed. Op werkdag 7 uur er uit, aankleden ontbijten en rond 8 uur is ze op het kdv tot 13.00. Dan gaat het middag schema in. Heb ik bereikbaarheiddienst 1 x in de week dan is ze de hele dag op het kdv en haalt mijn vriend haar om 17.00 op. Dan eet ze rond 18.00 en 19.00 in bed.
Maar hij kan toch gewoon lekker spelen? Kruipen enzo? Wat is de reden dat je hem in de box of stoel zet? Op deze leeftijd willen ze zoveel ontdekken en bewegen dat de det inderdaad snel zat zijn. Ik zet L. Alleen even in de box als ik naar de wc ga of een wasje ga halen boven.
hier op werkdagen: 6.30 wakker, aankleden 6.45 melk+ boterham 7.15 naar kdv 16.30 ophalen bij kdv 17.00 eten 17.45 omkleden avond ritueel 18.00 slapen dagen dat een van ons thuis is: 7.00 wakker, aankleden 7.15 melk en boterham 7.30 boven rondkruipen terwijl ik met de was bezig ben, of douchen terwijl hij in de badkamer speelt 8.30 naar beneden + daar rondkruipen terwijl ik fruit klaarmaak 8.45 fruit eten 9.00 samen boodschappen doen of naar de stad voor een uitje. 11.30 thuis boterham 12 uur slaapje tot 13/14 uur na slaapje spelen in de kamer of tuin terwijl ik stofzuig en opruim (hij eet meestal ook nog iets kleins dan) 15.30 begin ik aan avond eten 16.30 warm eten 17.00 omkleden avond ritueel +boven spelen/ kruipen. 18.00 slapen Kan ook nog zo zijn dat we in de middag een uitje doen en in de ochtend in huis rommelen. echt opruimen doe ik als meneer naar bed is
Precies, hier zit meneer ook alleen in zijn stoel als ik kook en hij persé "mee" wil doen, in de box alleen als ik even de kamer uit ben. verder kruipt hij boven/beneden/ buiten vrij rond en mag hij de boel ontdekken, bepaalde kasten open trekken en doosjes in en uitpakken dan heb ik er geen kind aan, hij vind altijd wel iets waar hij lief een dik kwartier mee kan spelen
Hij weet hier op precies waar hij wel en niet aan mag komen ( duurde even om hem dat aan te leren, dat wel haha ) hij kan zo een half uur druk zijn met de puzzelstukjes uit zijn puzzel te pakken die in de onderste la liggen.. niet de puzzel zelf, dat is te makkelijk. Hij gooit het er allemaal uit.. als alles eruit is, gooit hij alles er weer in ect.. bergen met speelgoed en waar is hij zoet mee.... haha Probeer het eens ts misschien ligt daar wel de oplossing.
Zoon nu bijna 1 jaar: 7-8 wakker en pap eten 10 fruit 11 slapen 12.30 lunch brood en flesje 15 cracker en water 18 avondeten plus toetje 19 fles pap en naar bed Probeer over te gaan naar 1 slaapje omdat middagslaap altijd drama is. Soms wel lastig nog. Hij kan zich vaak ook slecht alleen vermaken, altijd al onrustig geweest. Met drie maanden daarom een schoonmaakster in de arm genomen, scheelt toch echt wel!
Zoon is 14 maanden. Ons schema zien er zo uit: 7.00: wakker 7.30: bio melk met broodje 8.00-9.00: lekker spelen en knuffelen 9.00: klein yoghurt of fruit 9.30: dutje 11.00: wakker 11.15: flesje sap met een koekje 12.00: bio melk met broodje 12.30: lekker knuffelen en spelen 13.45: bed 16.00: wakker 16.15: sapje en tussendoortje 17.00: avondeten 18.00: knuffelen met papa 18.30-19.00: badderen 19.30-20.00: knuffelen en slapen
Op een vrije dag in de vakantie met niks in de planning ziet het er zo uit: 6.30: wakker en bij mij in bed borstvoeding. Als grote zus van wakker is komt ze er even bij liggen. 7.00: wassen en aankleden van de kindjes en mijzelf. 7.30: ontbijten 8.00: boven tanden poetsen, bedden opmaken, was aanzetten etc. 8.30: hond uitlaten. Vaak lopen we dan naar de bakker, supermarkt of kinderboerderij, we zijn dan vaak ruim een uur onderweg. 10.00 fruit Na het fruit eten gaan we samen wat doen. Puzzelen, kleien, kleuren oid. 12.00 lunchen en hond even laten plassen. 12.30 borstvoeding en middag slaapje Als de jongste op bed ligt ga ik iets met de oudste doen of zij speelt zelf. 15.00 dreumes uit bed en weer fruit eten. 16.00 wandeling met hond 17.30 avondeten. Papa is nu ook thuis. Na het avondeten speelt papa met de kindjes terwijl ik opruim. 18.30 bad, verhaaltje en dan rond 19.00/19.30 slapen.
Hij kruipt en speelt inderdaad de hele dag, maar als ik de afwas doe of stofzuig dan zet ik hem wel in de box of stoel. Ik kan hem niet alleen laten kruipen, hij vliegt alle kanten op en ik heb er graag zicht op
Ons dagritme ziet er globaal zo uit van donderdag t/m maandag als we thuis zijn met onze dochter (bijna 15 maanden) 7.00 uur wakker 7.30 ontbijt Na het ontbijt rommelen we in huis. Boekjes lezen, spelen met de Duplo, wasje draaien waarbij ze helpt met was in de wasmachine doen of eruit halen, was ophangen, stofzuigen of stoffen waarbij zij erachteraan hobbelt en wil helpen 9.30 fruit Daarna boodschappen doen, bak koffie bij opa en oma, even naar de speeltuin of de kinderboerderij oid. In ieder geval lekker op pad 11.30 zijn we weer thuis en is het tijd voor lunch 12.00 uur slapen tot uur of 14.00/15.00 In die tijd kan ik mooi de dingen doen waarbij zij anders in de weg loopt Als ze wakker is gaan we meestal nog even naar buiten als het kan of een boodschap doen Tussen 17.30 en 18.00 is etenstijd. Als ik moet koken is ml meestal al thuis dus dan gaat hij met dl aan de gang Na het eten is papatijd en om 19.30 ligt ze weer op bed!