wat vinden jullie hier van?

Discussion in 'De lounge' started by bloemetje1, Aug 8, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Anna1083

    Anna1083 Bekend lid

    Oct 21, 2016
    841
    323
    63
    Ik vind het heel goed van je dat je dit hebt gedaan. Haar reactie zegt alles over haar. Ik heb ook in de zorg/welzijn gewerkt en het viel me sowieso op dat veel mensen ondankbaar zijn en ook niet voor niets in die positie zitten.
    Ik heb ook een keer iets soortgelijks meegemaakt. Er zat een tijdje een dakloze man in onze buurt. Af en toe praatje nee gemaakt. Zelf was ik nog student en gen geld te makken. Maar toch, ik dacht ik breng hem een lekkere uitgebreide lunch.
    Nou meer dan de helft luste hij niet, moest hij niet hebben.
    Dat was ook meteen de laatste keer;)

    Toch help ik mensen graag maar kijk wel uit bij wie ik het doe.
     
  2. Me26

    Me26 Fanatiek lid

    Sep 29, 2012
    4,746
    719
    113
    Brutaal van haar, maar had ook niet veel anders verwacht
    Zij vind roken en wie wat nog meer belangrijker dan eten.

    Zoals gezegd ook niet professioneel.
    Ik werk met doelgroep die weinig hebben maar zie ook vaak dat zij andere prioriteiten stellen. Ik bespreek met hen hoe ze kunnen zorgen wel eten in huis te hebben maar zal never nooit het voor ze betalen. Ik neem aan dat dat in jouw functie ook niet mag.
     
  3. Pera

    Pera Actief lid

    Dec 4, 2015
    351
    27
    28
    NULL
    NULL
    Je begrijpt dat ze de volgende keer weer zielig gaat lopen doen zodat jij weer boodschappen voor haar kan halen?
     
  4. jessy77

    jessy77 VIP lid

    Aug 9, 2007
    8,640
    5,947
    113
    Heel lief van je maar het salaris dat jij van je werkgever krijgt is niet bedoeld om aan een cliënt uit te geven lijkt mij. En al helemaal niet wanneer ze zo ondankbaar zijn.
     
  5. Vita Rose

    Vita Rose Fanatiek lid

    Aug 6, 2015
    1,047
    34
    48
    Female
    Wauw, wat lief van je! En dat je je nu zo rot voelt geeft aan dat je waarschijnlijk een lief en gevoelig persoon bent (anders zou je dit werk ook niet doen toch?).
    Maar dat neemt niet weg dat deze mevrouw dat waarschijnlijk goed aan heeft gevoeld en daar misbruik van heeft gemaakt. Probleem ligt echt bij haar en niet bij jou. Probeer het los te laten (makkelijker gezegd dan gedaan).
     
  6. Tal1987

    Tal1987 Actief lid

    Jul 18, 2012
    117
    41
    28
    NULL
    NULL
    Een van mijn docenten sociaal werk zei altijd dat het beste dat je kunt doen is volgend motto aanhouden:

    "Help them, to learn to help themselves". In plaats van zelf de brandjes te blussen, kun je hen beter leren hoe ze zelf de brand kunnen voorkomen. Inderdaad door bijvoorbeeld te kijken naar hoe het komt dat hun geld al op is, een budgetplan op te stellen, kostenposten aan te pakken (rookstopbegeleiding bv voor het roken), ...
     
    Anna1083 and Chocolat like this.
  7. bloemetje1

    bloemetje1 Fanatiek lid

    Apr 13, 2009
    1,298
    132
    63
    bedankt voor de fijne reacties!! nee ik ga dit ook zeker niet meer doen!
     
    MiaMaria and flipflop like this.
  8. Chelsey88

    Chelsey88 Bekend lid

    Oct 5, 2014
    505
    589
    93
    Ik wil nog even zeggen dat ik je echt heel lief vind!!
    Professioneel of niet, ik ben blij dat er nog mensen zijn die vanuit hun hart handelen. Jammer dat je deze persoon te pakken had! Maar dat doet niks af aan jouw actie.
     
    MiaMaria and fafa like this.
  9. Betsy

    Betsy Niet meer actief

    Er zijn heel veel mensen die in de schuldsanering zitten die absoluut niet zwakbegaafd zijn. Intelligent? Vaak niet. Dom? Regelmatig. Maar zwakbegaafd is toch echt iets anders.....
     
  10. Maiasaurus

    Maiasaurus Niet meer actief

    Dat doet me denken aan toen ik was opgenomen op de crisisafdeling. Toen was roken ook nog maar mijn enige interesse, en met mij nog iemand.
     
  11. Maiasaurus

    Maiasaurus Niet meer actief

    Ik vind ook dat je het doen van goede daden overdreven hebt.
     
  12. Maiasaurus

    Maiasaurus Niet meer actief

    Er zijn ook mensen die altijd in een totale overlevingskans zitten, elke dag afvragen of ze eten hebben, of drugsverslaafd zijn. Die bedanken niet.
     
  13. Logan

    Logan Niet meer actief

    Super lief van je, echt een goede daad. Helaas heb je de 'verkeerde' geholpen. Vanuit professioneel oogpunt had je het zeker niet moeten doen maar ik kan me voorstellen dat als het je client is, je daar wel een band mee hebt en dus sneller geneigd te helpen.
    Geen boodschappen meer doen van jouw geld. Als ze de volgende keer begint over weekgeld dan bied je aan te helpen met eventueel lijstjes maken wat waar gehaald kan worden bijvoorbeeld.
     
  14. Maiasaurus

    Maiasaurus Niet meer actief

    Ik type steeds overlevingsstand maar mijn telefoon maakt er wat anders van.
     
  15. 1BB

    1BB Bekend lid

    Oct 3, 2016
    573
    67
    28
    Female
    ♡
    Lol ja precies. Ik ken iemand die in de schuldsanering zit vanwege een huis wat met flinke onderwaarde werd verkocht. Een man die al het geld kreeg na een scheiding.. beide hebben een goede studie achter de rug.

    Heel lief van je TS je hebt er van geleerd maar vergeet niet dat niet iedereen (on)dankbaar is :)
     
  16. Tulp21

    Tulp21 Niet meer actief

    Heb je de zin goed gelezen ;) er staat toch enz....
     
  17. Betsy

    Betsy Niet meer actief

    Ik kan prima lezen.
     
  18. Rataplan

    Rataplan Fanatiek lid

    Apr 25, 2015
    1,534
    107
    63
    Ah wat superlief van je. En wat een ondankbaar kreng. Ik had echt mijn boodschappen voor haar weer bij elkaar geraapt en was weg gegaan.
    Maarja, dat ben ik. Ik zou dit echt niet kunnen handelen. Zo ondankbaar, daar ben ik gewoon allergisch voor.
    Niet rot over voelen hoor TS. Mevrouw is degene die zich rot moet voelen tegenover jou.
     
  19. Tulp21

    Tulp21 Niet meer actief

    Prima dan weet je ook dat met enz... alles bedoeld kan worden. Dan hoefde je mij daarin ook niet te citeren en daarop je mening over zwakbegaafden te geven.
    Ik weet wat zwakbegaafden zijn ja. En ook mensen die intelligent zijn maar bepaalde normen/waarden niet hebben meegekregen.
    En als jij het zo goed weet dan weet je ook dat er veel zwakbegaafden onder bewindvoering vallen omdat ze hun financien niet kunnen beheren. Hebben ze dan ook meteen schulden? Nee.
    Hetgene waarom ik hier bewust zwakbegaafden (maar ook bewust enz.. gezet omdat er alle lagen van het volk in voorkomt) naar voren haal is omdat er meteen heftig gereageerd wordt over mensen die roken en schulden hebben en hopelijk mensen iets meer nadenken dat niet iedereen capabel is om verstandige keuzes te maken.
    Ik geef toe ik heb sowieso een hekel aan roken en vindt het weggegooid geld en soms komt er snel een gedachte op maar waarom kunnen wij ons niet eerst eens verplaatsen in iemand die in die situatie zit? Waarom meteen al een oordeel klaar hebben voordat je iemand zijn situatie kent? (Ik heb het trouwens tegen de mensen met de veroordelen niet direct tegen jou persoonlijk Betsy)
    Hoe vaak mensen al een oordeel klaar hebben over iemand in de schuldsanering en totaal niet weten hoe en wat. Je ziet echt alle lagen voorbij komen van zwakbegaafd tot zeer intelligent van een uitkering tot mensen die jaren onzettend goede inkomsten uit eigen bedrijf hadden, door diverse situaties in schulden terecht komen door scheidingen, ongelukken noem maar op.

    Hiermee wil ik aangeven dat er veel meer schuilt achter een persoon zijn verhaal.
    Wat ts heeft gedaan is superlief en meteen een leermoment voor haar. Dat die vrouw geen dankje heeft gezegd zal misschien komen door haar achtergrond wie weet??
    Is het jammer dat het ondankbaar over komt? Ja dat zeker.
    Voordat wij dus gaan veroordelen probeer even te verplaatsen waarom iemand zo is/doet/reageerd :)
     

Share This Page