Wie is er wel eens in de herfstvakantie naar Turkije geweest? En hoe was het weer toen? Het reisbureau zegt dat het half Oktober nog overal goed weer is in Turkije, maar wij twijfelen over de oost of zuid-kust, omdat het zuiden in mijn optiek toch wat meer zon-zeker is?
Ik hoop dat het reisbureau niet de oostkust heeft aangeraden Ik zou denk ik eerder voor Side/Antalya/Lara kiezen. Puur gevoelsmatig omdat ik in het voorseizoen in Bodrum ben geweest en het wel wat meer waaide en vooral 's avonds wat fris was.
Ik ben een keer in oktober geweest en een keer in november. Ook in november nog 23 graden. Wij vonden het heerlijk. De zon gaat wel eerder onder.
Wij zijn afgelopen week naar het reisbureau geweest en hebben ons laten informeren over de Canarische eilanden.. de prijzen zijn ontzettend hoog! Ook hebben we gekeken naar Turkije voor de herfstvakantie. Wij twijfelen of de temperaturen wel hoog genoeg zullen zijn. Het reisbureau gaf aan dat het meerdere kanten op kan gaan. Je kan ook prachtig weer hebben in die periode. Het is dus eigenlijk een kwestie van afwachten.. Ze adviseerde ons om dan meer richting Side te gaan.. En waar ik over twijfel is de veiligheid. Ben vaak in Turkije geweest en nooit problemen gehad maar de laatste tijd is er daar zoveel gaande.. Lastig zeg!
Laat je wel goed informeren mbt de voorzieningen en zo als je naar een resort wilt. Ik heb ooit (noodgedwongen ivm een conferentie) in maart in zo'n ding in antalya gezeten, en de zwembaden stonden leeg. Of er nog gewone gasten rondliepen op dat moment weet ik niet eens, ik vermoed van wel, maar ik kwam ook niet veel tegen over een animatieprogramma. En er wad in de wijde omtrek ook niet veel te doen.
Ik heb gisteren geboekt naar Kusadasi (westkust) begin oktober. Ik zag dat zeetemperatuur wel goed moet zijn. Ik heb een hotel met binnenzwembad gekozen. Bovendien gaat het mij ook om het lekkere eten, lekker shoppen. Temperatuur verwacht ik rond de 27 C.
Ik ken ienand die regelmatig in de herfstvakantie gaat. Soms hebben ze heel mooi weer maar soms is het ook echt fris. Ik zou in iedergeval kiezen voor een hotel met een verwarmd buiten zwembad of een binnenbad.
Mijn ouders gaan elk jaar in oktober, mijn moeder zit in het onderwijs. De meeste keren hebben ze prima weer, ook voor het buitenzwembad. Misschien eens een dagje regen.
Ik heb gewerkt in Kusadasi en omgeving in deze periode en het was altijd heerlijk weer ik ben half november jarig en om dat te vieren in t-shirt en korte broek is super!
Hier op dit moment in Turkije side Ga hier al heen sinds me 8E en nu 29e jaar En ook vaak in de mei en herfst weer is dan nog prima te doen, gemiddeld 20/25 graden. Enige wat je dan wel hebt uiteraard meer kans op regen. Maar dat zijn vaak hoosbuien van max 10 min Wat betreft alle ellende in Turkije, je merkt er niks van media blaast het ook heel erg op. Zolang jij je net als iedere Turk netjes aan de regels houd, geen gekke dingen uit vreet is er niks aan de hand. Daarbij heb ik een werk gever die mij niet naar risico landen op vakantie laat gaan (defensie) en als Turkije nu een risico land was geweest had ik hier nu niet gezeten Ik zeg gewoon lekker gaan en geniet van de Turkse gastvrijheid.
Heb even gekeken en het ziet er gaaf uit! Voor de kinderen helemaal geweldig met de glijbanen Wij twijfelen nog steeds ook omdat in onze regio de herfstvakantie laat valt.. dus minder kans op heel mooi weer.