Ik zit net even op de site van de plus te kijken en alles om te rekenen naar ongeveer 100 gram (1 portie fruit). Voor 35 euro kunnen daar 8 personen 6 dagen per week 2 stuks fruit van eten. En dan hoef je echt geen aanhanger meer te nemen . Het is maar waar je prioriteiten liggen. En dan is het fruit bij de plus niet eens zo goedkoop denk ik. Hier nemen de kinderen naar school appel, banaan, meloen, blauwe bessen, komkommer, paprika of wortels mee. Of een combinatie hiervan. Blijft allemaal prima in een bakje (behalve banaan dan).
Ik moet hier echt wel een beetje om lachen. Als je gewoon geen fruit in huis wilt halen moet je dat natuurlijk zelf weten. Maar dit vind ik onzin. Wij halen al jaren fruit (en groente) gewoon bij de Lidl, soms AH van de Bonus, en hebben altijd prima fruit. Momenteel liggen er nectarines, uit de aanbieding, op de schaal die heerlijk zijn. Gewoon even het fruit dat je in je wagen legt even nakijken, voelen/ruiken.
hier ligt vaak het fruit en groenten al te rotten in de lidl dus daar neem ik nooit meer iets mee. of als het nog niet ligt te gisten zitten er meer dan genoeg vliegen of fruitvliegen en is het alsnog binnen een dag hooguit 2 rot dus nee dank u. Dan kan ik net zo goed gelijk het geld de container in gooien.
Maar ik vind dit niet een heeeeel klein beetje aanpassen. Jij bent een moeder die gezond eten enorm belangrijk vindt ( in mijn ogen overdreven), dus snap ik dat jij hier helemaal achter kan staan. Ik vind gezond eten belangrijk maar ben veel minder fanatiek dan jij en daarom vind ik niet dat dit als regel doorgetrokken kan worden. Ik vind het betuttelend.
2 stuks fruit per dag is het aanbevolen minimum; dat is niet overdreven ofzo. Een bizar hoog percentage kinderen eet geen 2 stuks fruit per dag en komt niet aan de 200 gram groente, ze missen daardoor vitamines die écht niet in koekjes zijn te vinden. Ik vind dat ronduit schokkend.
Ik zeg nergens dat ik geen fruit in huis haal. Want dat doe ik wel. Maar ik wordt hier door menigeen als raar neergezet, 'want wie geeft zijn kind nu koek en snoep?' want dat is ongezond! 'mijn kinderen eten 4/5 stukken fruit per dag en ook nog een schaal rauwkost, dat is toch heel normaal?' Nou blijkbaar is dat niet standaard in elk gezin. Ik probeer mijn kinderen ook gezond op te voeden. Ik leer ze met mate ook van de ongezonde dingen te genieten. Ik roei met de riemen die ik heb. Dat betekent voor mij dat ik niet iedere week een dagdeel? kan besteden om allerlei supermarkten af te rijden voor goedkoop fruit. "Want ze moeten minstens 2 stuks per dag eten" nee, wij maken andere keuzes! Respecteer dat aub!
Zit net te kijken maar die vader heeft dat bericht op Facebook (met de discussie daaronder dus) verwijderd...
Dat zijn allemaal dingen die thuis gebeuren. Op school gelden toch hun eigen hygiëne regels? Zo MOETEN kinderen altijd hun handen wassen na toiletbezoek en vóór- en na het eten. Hier MOETEN ze ook 2x per week douchen op school na de gymles. School vertelt de ouders niet welke regels ze thuis moeten hanteren, maar leert de kinderen goede basishygiëne aan vanuit haar mede-opvoedingsrol. Daarnaast MOETEN ze verplicht gymen in hiervoor geschikte kleding en schoenen. (School bepaalt in deze dus wat het kind draagt!) Vraag me af waarom zoveel ouders hier niet over vallen, of zijn deze regels zo ingeburgerd dat we ze als gewoon beschouwen?
Nou, mijn zoon als voorbeeld nemende; die hield het dus wel vol. Hij werd rond 11.30 flauw, trillerig en kon zich niet meer concentreren. Als ouders zich verzetten tegen het verplicht eten van fruit, ga je die strijd ws niet winnen.
En als je dan met bijv moslimouders te maken krijgt die de desbetreffende gymkleding niet aan willen hebben bij hun dochterof niet wil dat ze met anderen onder de douche gaat? Juist, dan wordt daar een uitzondering voor gemaakt. Als het om onderwijs gaat, mag de school regels hanteren en handhaven. Als het om het lichaam en gezondheid gaat, mag een school dingen aanbevelen maar nooit opleggen. Mijn kinderen zijn bijv maar gedeeltelijk gevaccineerd. Daar beslis ik als ouder over, niet de school. Ook al wordt het rvp aanbevolen.
Op de fb pagina van die vader. Daar werd ik op gewezen door een ander forumlid. Edit: lees nu dus dat die verwijderd is.
Maar zoals ik het las, lust hij het echt niet. (Of heb ik nu de verkeerde voor me?) zo heeft mijn dochter ook een klasgenootje die kokhalst van fruit. maar ook van bepaalde koekjes. Hij kan de structuur niet hebben begreep ik destijds. Hij krijgt smoothies, dan lukt het wel. Maar wel na schooltijd thuis. En dat vind ik wel een uitzondering op de regel. En mijn kinderen weten dat (combi klassen, dus beide kinderen zitten of zaten bij hem in de klas) en hebben er totaal geen moeite mee dat hij iets anders mee krijgt naar school. En tuurlijk balen die van mij weleens dat ze alwéér fruit mee hebben, maar ze weten ook waarom ik dat doe en waarom iemand anders dat in dat geval niet heeft.
Hier mogen die meisjes een legging aandoen onder de gymkleren, voor de rest gelden er dezelfde regels. Net zoals voor kinderen met allergieën of andere bijzonderheden aanpassingen gelden op bestaand beleid. En ouders hebben geen onvoorwaardelijke beschikking over het lichaam van hun kind. Het is immers niet ons eigendom. Kinderen ontzien van gezonde voeding is te scharen onder verwaarlozing. En dan stopt GELUKKIG de mantra van ouders 'mijn kind, dus doe ik ermee wat ik wil'. Op de meeste scholen waar zulke strikte richtlijnen zijn ingevoerd gaat het niet om af en toe een koekje, maar om kinderen die zonder ontbijt naar school komen en met snelle energiepiek verhogende etenswaren, waar ze een half uurtje een voldaan gevoel van krijgen. Hoe we het wenden of keren: een kind kan niet presteren op een koekje. Waarom dan niet tenminste een boterham, als het kind 'trilt van de honger'? Vind jij dat de school geen enkele verantwoordelijkheid heeft in het grootbrengen van deze kinderen? Dat we maar andere kant op moeten kijken, want tja 'ouders bepalen en die weten immers altijd wat het beste is'.
Nou, wat ontzettend goed van jullie! Jullie zijn echt topouders daardoor! Jullie kinderen heten ws ook geen Jaylano of Richella?? Gelukkig maar, want dan komt het ws zeker niet goed. Kansloos zelfs.
Je kind dagelijks een koekje en een pakje appelsap meegeven naar school is heel wat anders dan een kind gezonde voeding, een bed en kleding onthouden. Het laatste valt onder verwaarlozing/ mishandeling, het eerste niet. School heeft de taak om te signaleren of er sprake is van verwaarlozing/ mishandeling en bij vermoedens dit te melden. Dan worden ouders (terecht) gedwongen om het beter te doen. Of mijn kind (die thuis gezond en gevarieerd eet) op school water of een pakje appelsap krijgt, bepaal IK.