Kinderbijslag

Discussion in 'Zwangerschap' started by Eliss92, Sep 28, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    Oct 8, 2006
    34,241
    7,283
    113
    Female
    Brabant
    Ik had miin verzekering al aangepast bij de oudste. Heb alles gewoon van tevoren uitgezocht. En in mijn geval wilde ik thuis bevallen dus geen extra verzekering voor nodig. En de premie zodat ik geen eigen bijdrage voor de kraamzorg hoefde betalen was hoger dan de eigen bijdrage, dus ook niet gedaan. Maar goed, wist dus van tevoren dat ik een eigen bijdrage moest betalen.
     
  2. vrouwvan

    vrouwvan Fanatiek lid

    Dec 26, 2015
    2,195
    1,242
    113
    Ik heb VGZ ..kraampakket moest ik zelf betalen en een gedeelte van de kraamzorg ook.

    @Snoopy1979
    Goed dat je alles hebt uitgezocht van te voren. Ik heb dat verzekeringtechnisch niet gedaan. Ik had andere prioriteiten. Toevallig lees ik in dit topic kinderbijslag en dacht ik owja dat krijgen we ook nog.:o:
     
  3. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    Jul 10, 2008
    13,558
    530
    113
    Female
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Het recht op Kinderbijslag wordt door een aantal mensen wat ingewikkeld uitgelegd.
    Het gaat om situatie op de peildatum, dat is altijd de eerste dag van het kwartaal. "Bestaat" je kindje op 1 oktober, dan heb je vanaf die datum ook recht op kinderbijslag voor het vierde kwartaal. De betaling vindt achteraf plaats, dus op/rond 1 januari.

    Plat gezegd: wordt je kindje geboren tussen 2-10 en 31-12 dan heb je geen recht op kinderbijslag voor het vierde kwartaal en gaat je recht pas in vanaf kwartaal 01-2018, betaling per april 201.

    Aan de "achterkant".... (al heb je daar nu natuurlijk niet veel aan) loopt je KB door tot en met het kwartaal waarin je kind 1 jaar wordt. Uitgaande van dit voorbeeld: is je kind 18 op 1-10, dan heb je voor dat kwartaal geen recht meer op KB. Wordt het tussen 2-10 en 31-12 18 jaar oud, dan krijg je gewoon nog KB over het vierde kwartaal.

    Zo iets duidelijker????
     
  4. Adrianna

    Adrianna Niet meer actief

    Mijn zoontje werd in februari geboren en wij kregen pas in juli de kinderbijslag...
    Die van april hebben we dus niet gekregen.
     
  5. Mythique

    Mythique Fanatiek lid

    Apr 3, 2015
    4,785
    3,911
    113
    Klopt toch? :)
     
  6. Adrianna

    Adrianna Niet meer actief

    Ja, het was een voorbeeld voor ts dat je ook pas laat je kinderbijslag kunt krijgen.
     
  7. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    Jul 10, 2008
    13,558
    530
    113
    Female
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Lees nog eens mijn informatie.
    Je hebt het wel gehad namelijk
     
  8. Pepper92

    Pepper92 Fanatiek lid

    Jan 4, 2015
    1,028
    457
    83
    Female
    Groningen
    Ik denk dat ze de kinderbijslag die in april uitbetaald wordt bedoeld, dus niet de maand april.
     
    Adrianna likes this.
  9. jeanney5

    jeanney5 Bekend lid

    Jul 9, 2008
    822
    19
    18
    Ik weet dat het te maken heeft met inkomengrens. Maar ik ging vanuit dat ze best veel verdient omdat ze aangaf dat ze iets van 44 uren per week werkte. En de tarieven voor zzp'r zijn niet laag of heb ik het mis? En het was niet bedoeld om haar te bekritiseren maar ik ben heel erg benieuwd???
     
  10. jeanney5

    jeanney5 Bekend lid

    Jul 9, 2008
    822
    19
    18
    Ik heb het ook over de andere toeslagen
     
  11. Adrianna

    Adrianna Niet meer actief

    Precies :)
     
  12. xDelicious

    xDelicious Actief lid

    Jan 5, 2017
    492
    241
    43
    Female
    Bij mijn eerste zwangerschap zat ik bij het Zilveren Kruis. Ik was ongepland zwanger maar kindje was zeker welkom en heb toen van alle kanten hulp aangeboden gekregen. Nu zit ik bij VGZ. Maandelijks betaal ik 123 euro voor een aanvullend pakket waar kraampakket + kraamzorg NIET in zit. Dit kan ik eind van het jaar, begin volgend jaar wijzigen maar ga ik niet doen. Had het een beetje uitgerekend en in 1 jaar betaal ik ongeveer 120 euro meer terwijl de kraamzorg voor mij ook 120 euro kost. (de eigen bijdrage). En kraampakket kan ik zelf samenstellen. (vriendinnen die bevallen zijn en wat hebben liggen,wat nog geldig is) Had bij mijn eerste kindje heel veel niet gebruikt van het pakket dus vindt het ook zonde om een heel compleet pakket te hebben.

    Het fijne bij VGZ is wel dat een ziekenhuis bevalling standaard in je pakket zit. Of dit nou met of zonder reden is. Dit gaat dan om de goedkoopste aanvullende pakket. Hier zit dan weer geen kraamzorg/kraampakket bij.
     
  13. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    Jul 10, 2008
    13,558
    530
    113
    Female
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Nee dat klopt ook. De uitbetaling van april is gebaseerd op het 1e kwartaal. Op 1 januari was je zoon nog niet geboren, dus geen recht op en dus geen betaling KB voor kwartaal 1. Op 1 april was je zoon er "wel" en had je recht op KB voor kwartaal 2, wat per begin juli wordt uitbetaald
     
  14. Mery

    Mery Bekend lid

    May 24, 2017
    697
    278
    63
    Female
    Wij gaan ook niet elk jaar op vakantie maar ben verder hartstikke tevreden verder!
     
    Bloem2310 likes this.

Share This Page