"Mama? Ben ik lief geweest, vandaag?" "Ja, ik vond het ook erg gezellig, jij ook?" "Ja...nu ik zoooo lief ben geweest he...krijg ik nog een extra verhaaltje voor ik naar bed ga?" Ik kon het niet over mijn hart verkrijgen om die kleine manipulator te weigeren.
Zoontje (bijna 3) was even ondeugend dus ik zeg: "je bent een dikke boef!" Zegt hij verontwaardigd: nee dat ben ik niet! Ik ben een man!
Wij hebben onze zoon geleerd dat hij niet tegen mensen moet zeggen dat ze dik zijn, omdat mensen dat vaak niet leuk vinden om te horen. Is opa op bezoek, verspreekt ie zich een beetje (opa zou te dik zijn voor de glijbaan), waarna hij zichzelf verbetert: "Ik noem jou niet dik, hoor. Ik zie jouw buik dik!" Stukken beter natuurlijk
Mijn jongste van 5 vind momenteel alles leuk wat maar met billen, poep, plassers en piemels te maken heeft. De halve dag moet hij er wel grapjes over maken, ligt daar vervolgens ook zelf (als enige) over in een deuk Vandaag na de zwemles staat hij dus in zijn blootje in het grote gezinshok met nog een jongetje. Uiteraard grapjes te maken over blote piemels. Zegt ie tegen dat jongetje: "Trek jij ook wel eens je piemel er af?" Het klonk alleen meer als "trek jij ook wel eens je piemel af?" Ik schaamde me kapot Die blik van die moeder....dodelijk
Bij ons zijn de werkwoorden erg grappig: Ik ga je nat spuiteren Mijn neus snuiteren Mijn dochter wilde haar tekening door de brievenbus naar binnen gooien: “mama mag ik mijn tekening brievenbussen?” Mijn moeder is best ouderwets en snijdt het brood voor de kinderen in kleine stukjes en noemt dit dan soldaatjes (zal wel iets naoorlogs zijn) zegt mijn dochter thuis: “mam snijd jij mijn brood in sandaaltjes?”
Soms hoor ik als ik buiten loop ineens "Barbatruc!", waarna mijn zoontje van vorm blijkt te zijn veranderd en voorovergebogen verder loopt.
Onlangs een gesprek met mijn pleegdochter gehad over praten met vreemde mensen. Ze zou zomaar met iedereen meegaan dus ik vond het tijd om haar voor bepaalde zaken te waarschuwen... Gezegd dat ze niet met vreemde mensen mee mag gaan, want sommige mensen zijn niet lief voor kindjes. Volgende dag tegen een wildvreemde: "Hoe heet jij? Heb jij een mes bij om kindjes dood te maken?" Ik schaamde me dood!
Heerlijk die peutertaal ! Van de week in de meubelwinkel : “ Mag ik naar de bullebak ? “ “ ieeeww vleugelpoep “ “ Nou, dat vind ik niet heerlijk.. “ “ Ik heb een snoepje, ik ben gewend hè “ ( bedoeld verwend haha ) Tegen een wildvreemde : “ Hallo, ik ben Lucilla “ maar zo heet ze absoluut niet
Ik ben verkouden en natuurlijk moet ik hoesten als ik in bed lig. Roept zoontje ineens vanuit zijn kamer : mama! Zo kan ik wel niet slapen hoor! Ben je bijna klaar met hoesten!?! Euhm je sorry schat
C: één, twee, drie, zes! Ik: nee het is drie, vier C; vier Ik: Dus één twee drie vier, nu jij C: drie zes! Ik: Vier! C: ZES! Ik; VIER! C: Tien! Okee
Ik had van de week een slechte nacht gehad (jongste veel wakker). Dus lag 's morgens bijna over mijn ontbijtbordje voordat ik moest werken. A: ben je moe mama? Ik: ja schat. E was aan het spoken vannacht. A: hebben jullie een bank op je werk? Ik: ja, hoezo? A: Dan ga je daar toch lekker rustig verder slapen? Heb maar niet verteld dat we ook bedden hebben
Ik was mijn zwangerschapskleding aan het opruimen. Mijn jas op marktplaats gedaan. Zegt A: "maar mama, die jas kan je niet weg doen hoor!" Ik: "waarom niet, ik heb nu geen dikke buik meer toch?" Inmiddels A in tranen: " maar ik wil ook nog mama worden!" Nu hebben we afgesproken dat als ze later groot en zwanger is we samen een jas voor haar gaan kopen
S. onder douche: He mama, we hebben dezelfde billen. Ik denk bij mezelf: Hoe komt hij daarbij, ik zit dus hij ziet mijn billen helemaal niet. Ik: Ja dat klopt. S: Maar waarom zitten er bij jou haartjes op? (waren dus toch niet mn billen maar de voorkant die hij bedoelde). Ik: Dat hebben grote mensen. Dat krijg jij ook als je groot bent. S: Oooh als ik 4 ben? Ik: Nee nog veel groter. S: Oh als ik 5 ben natuurlijk!
Buurvrouw tegen S.: Hoi S, alles goed? S: Uhm nou nee. Buurvrouw: Oh, waarom niet? S: Ik ben een beetje verkouden. (De jokkebrok, was helemaal niet verkouden.) Buurvrouw: Ja dat kan gebeuren, maar als je niet verkouden bent, gaat dan wel alles goed? S. met zijn meest ernstige gezicht en meest zielige stemmetje: Nou, ik denk niet dat alles dan goed gaat hoor. Buurvrouw: Waarom niet? S.: Ik moet altijd zoveel doen! Pfff wat zal ze wel niet denken, enige wat hij hoeft te doen is zijn speelgoed opruimen, zelf zijn kleren savonds uit te doen en in de wasmand stoppen en netjes aan tafel blijven tot iedereen klaar is met eten
Zoontje van 3: Mama is het heel lang geleden dat de dinosaurussen dood gingen? Ik: ja dat is heel lang geleden Zoontje: woonden we toen nog in het vorige huis?
We spelen een potje risk met oudste (8) en oma. Op een gegeven moment valt hij een land van oma aan, maar die gooit steeds higer dan hij, dus hij verliest veel legers. Zegt ie tegen oma "jij bent een ouwe taaie"
Dochter, bijna 5 jaar "Kijk eens mama! Voor jou!" *legt een handvol zelfgeplukte madeliefjes in mijn hand.* "Oooh, dank je wel schatje. Wat lief van je." "Ja, ik dacht:*zet een heel hoog stemmetje op* "mama is zoooo lief nu, ik ga bloemetjes aan haar geven." "Zullen we die dadelijk in een glaasje water op tafel zetten? Dat vind ik wel gezellig." "Jaaaaaaah! Gratis bloemen! Gratis bloemen! En als er beestjes inzitten, krijgen we die ook voor niks erbij he?" "Mama, ik zie je kont heus wel hoor." toen we samen onder de douche stonden. Tsja schat...ik kan die niet verstoppen. In de supermarkt, tegen een oudere meneer in een scootmobiel: "Meneer? Mag ik u iets vragen?" Meneer:"ja natuurlijk, wat vraag jij dat netjes." "Heeft u een baby in de buik?" Zelfde supermarkt, dag erna: "Mevrouw?" Mevrouw: "Och, zeg het eens?" "Wij eten vandaag pannenkoeken." Mevrouw:"wat lekker" "Nee, bij T *vriendinnetje* zijn ze lekkerder, maar u mag wel mee eten hoor." En bedankt, schat... Een heel gesprek gehad over wel of geen vlees eten. Dochter begint het heel zielig te vinden voor de dieren, en wil binnenkort liever vegetarisch eten. Prima, maar ik vind dan dat ze iets beter haar best mag gaan doen om wat meer dingen te proeven. En een vervanger in de zin van een eitje lust ze niet, nootjes ook niet en met yoghurt en kwark oid wil ze nogal eens lastig doen. Geen probleem, volgens dochter. Zij zou dan wel koken. "En, wat wil je dan graag maken?" "Veel groente natuurlijk, enne...aardappelpuree, of nee, aardappelkroketjes! Nee, rijst. Liever vlinderpasta. Hmm...spinazie, dat is gezond, he mama?" "Jazeker, en hartstikke lekker." "Oeh, en ik vergeet de worst, natuurlijk!" Het is me weer een weekje geweest.
Mijn vader zegt tegen mijn dochters (5 en 3): "kom jongens, we gaan!" De jongste blijft stokstijf staan, kijkt opa recht in de ogen met een wel heel boze blik, en zegt: "Meisjes!"