Zus neemt geen verantwoordelijkheid

Discussie in 'De lounge' gestart door Leni88, 24 okt 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. G89

    G89 VIP lid

    18 sep 2008
    10.058
    1.290
    113
    Nederland

    Alleen OP gelezen.
    Stoppen om haar alles te geven. Als mensen haar blijven helpen zal ze het nooit in zien!
    Je zegt dat ze in de schuldsanering zit. Is dit de WSNP? Beheer ze haar financieen zelf? Als ze namelijk nieuwe schulden maakt dan kan dat het einde zijn van haar WSNP en herleven alle schulden weer. Ze speelt op deze manier met haar eigen leven!

    Ik ben voor jouw zus ze beter af is met een beschermingsbewind die haar wekelijks geld geeft. Hierdoor kan ze ook geen onnodige zaken afsluiten die onnodig geld kosten.
     
  2. Leni88

    Leni88 Bekend lid

    16 sep 2014
    807
    422
    63
    Vrouw
    Goed punt, dat weet ik eigenlijk helemaal niet...
     
  3. Leni88

    Leni88 Bekend lid

    16 sep 2014
    807
    422
    63
    Vrouw
    Ze woont in Duitsland, daar zit ze dus ook in de schuldsanering. Maar ook daar is het zo dat je geen nieuwe schulden mag maken. Ik vraag me dus ook af of ze er niet achter gaan komen. Ik hoop voor haar van niet, want door de schulden stond de datum van haar gevangenisstraf al vast!hier kon ze nog net onderuitkomen door "vrijwilligerswerk" te gaan doen. Om de een of andere reden werd een bepaalde schuld niet in de schuldensanering meegenomen, die moest ze zo betalen, maar dit kon zij dus niet.
    Iemand van een instelling of dergelijke die haar geld beheerd zou geweldig zijn, helaas wil zij dit niet. Was te verwachten.
     
    chrystel73 vindt dit leuk.
  4. Fortunae

    Fortunae Fanatiek lid

    6 jul 2014
    1.263
    119
    63
    dat kan opgelegd worden door de rechtbank, hier in nl iig wel. Mogelijk wanneer er instanties zien dat het een probleem oplevert voor je neefje, dat ze dan een bewind krijgt opgelegd door de rechtbank.
    Volgens mij krijg je hier in nl in de schuldsanering en dan de wettelijke en niet de minnelijke sowieso een bewindvoerder, maar daar ben ik niet 100% zeker van. In het minnelijke traject volgens mij niet perse.
     
  5. aicirtap

    aicirtap VIP lid

    25 mei 2014
    9.148
    3.392
    113
    Vrouw
    En als je de baal terug kaatst door te zeggen. Ja ik heb mijn finacien goed geregeld, wij hebben een opleiding gevolgd en een nu een baan. Jij kan het ook goed hebben door werk te zoeken of een opleiding zoeken en je financiën op orde te hebben.

    Verder zou ik ook geen geld meer geven. Dan wordt ze van zelf met haar neus op de feiten gedrukt.
    En bij de schuldsanering krijgt ze als goed is maar een bepaald bedrag in de week.
    Als zij echt niet verantwoord met geld om kan gaan kan je haar in uiterst geval onder curatele laten plaatsen.

     
  6. cactusje

    cactusje VIP lid

    12 feb 2015
    6.752
    1.993
    113
    Dit zal denk ik niet werken bij iemand met borderline. Er is namelijk altijd wel een excuus te vinden voor werkelijk alles.

    Ts ik zou ook geen geld meer geven. En zoals eerder al aangegeven je neefje hier en daar wat toe stoppen als je je zorgen om hem maakt.
     
  7. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.815
    113
    Nee dat is ook mijn ervaring. Vaak is het namelijk de schuld van alles en iedereen, maar nooit van diegene zelf.
     
  8. cactusje

    cactusje VIP lid

    12 feb 2015
    6.752
    1.993
    113
    Klopt helemaal!
     
  9. G89

    G89 VIP lid

    18 sep 2008
    10.058
    1.290
    113
    Nederland
    Daar zit verschil in. In de WSNP krijg je inderdaad een bewindvoerder, maar die beheert niet jouw financieen. Dit doet een beschermingsbewind wel. Deze wordt ook aangesteld door de rechtbank. Een WSNP bewindvoerder is, heel plat gezegd, voor de schuldeisers. Die houdt controle op de saniet voor het naleven van de regels/boedel rekening etc.
     
    Fortunae vindt dit leuk.
  10. G89

    G89 VIP lid

    18 sep 2008
    10.058
    1.290
    113
    Nederland
    Je staat voor jouw gevoel met de rug tegen de muur. Ik kan me dat heel goed voorstellen. Maar echt, stop met geven! Adviezen hebben ook helemaal geen effect als ze zelf niet tot de bewustwording komt dat ze er een potje van maakt op deze manier.

    Heb je al eens geprobeerd om haar gedrag te spiegelen?
     
  11. Tweedeopkomst

    Tweedeopkomst Niet meer actief

    Lees eens over de drama driehoek!
    Dat gaat over “slachtoffer” “redder” en “aanklager” hier een klein stukje uitleg. Onder een linkje naar Wikipedia voor uitgebreidere uitleg :)

    Slachtoffers zoeken Redders. Voor mensen met een voorkeur voor de slachtofferrol is het fijn om met mensen in contact te zijn die graag anderen van dienst willen zijn. Soms ook wel even lekker om de slachtofferrol te pakken en geen verantwoordelijkheid te hoeven nemen, toch? Alleen het vervelende is dat een slachtoffer vaak vindt dat hij of zij niet goed genoeg geholpen is. Voorbeelden van reacties die je kunt krijgen als je bent gaan redden: ‘Tja jij begrijpt me toch niet.’, ‘Jij hebt makkelijk praten.’ en ‘Ja, maar jouw situatie is anders dan die van mij.’

    https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Dramadriehoek

    Het zou je echt wat op kunnen leveren
     
  12. justme1974

    justme1974 Fanatiek lid

    20 jan 2009
    3.822
    2.003
    113
    Misschien kun je haar vragen of zij in gedachten heeft op welke manier jij haar kan helpen. We zijn vaak geneigd om vanuit een eigen idee een oplossing aan te dragen voor de ander. Maar ga eens in een echt gesprek met je zus, zonder te verwijten wat ze allemaal fout doet. Ga samen zitten en schrijf op waar ze straks staat (over twee of drie maanden) als ze niets doet, schrijf op wat ze wel wil en ga bekijken wat daarvoor nodig is. Dat hoeft niet met alles tegelijk je kunt met kleine dingen beginnen.

    Misschien vindt ze het fijn om samen te denken en te werken ipv alleen maar te horen wat er fout gaat (want eigenlijk weet ze dat wel en jij ook)
     

Deel Deze Pagina