Twijfel vaccinatie BMR

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Rebelleflower, 7 okt 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Gisteren heeft mijn dochter de tweede ronde vaccinaties gehad.

    Rotavirus wordt ze ook tegen gevaccineerd (dmv oraal toedienen). En dat is geen onschuldig buikgriepje.

    Alle mensen die zo bang zijn voor vaccinaties (ik bedoel niet kritisch!) hebben overduidelijk nog nooit een ziek kind meegemaakt. Mazelen is geen zesde ziekte. De bof is geen griep. Rode hond wil je ook niet krijgen. Laat staan al die ziektes die in de vorige DKTP-prik zaten.

    Het zijn ziektes waaraan een kind een levenslange handicap kan overhouden, of zelfs aan kan sterven. Maakt niet uit hoe 'gezond' je bent.
     
  2. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.994
    113
    Rotavaccinatie hebben wij hier niet gehad. Is inderdaad een vrij heftige als ze die goed te pakken krijgen.
     
  3. Kleintjuh85

    Kleintjuh85 Fanatiek lid

    5 feb 2014
    3.992
    2.283
    113
    Noord-Brabant
    Kan je je kind tegenwoordig ook al voor het Rota virus laten vaccineren ? Dat wist ik niet joh.

    Moet je dat dan gewoon via je eigen huisarts laten regelen/doen?

    Even on-topic, ik ben kritisch over het vaccineren. Mijn dochter heeft tot nu toe alle vaccinaties gehad, alleen heb ik ze uitgesteld en apart laten geven, heb mijn goed laten voorlichten en ook veel erover gelezen. En vooral naar mijn eigen moeder gevoel geluisterd. De bmr heeft ze pas gehad toen ze een maand of 18 was, ik heb hem uitgesteld omdat ze 1 ziek was geweest, en toentertijd erge last had van haar eczeem. En 2, omdat ik eerst wat meer over de vaccinatie wilde weten en ik haar pas wilde laten vaccineren voor de bmr als ik er zelf 100% achterstond. Gelukkig heeft ze van de bmr totaal geen last van gehad. Het meeste last heeft ze van de 11 maanden prik gehad.

    Onze tweede dochter wordt in maart geboren, ook dan kijk ik ten eerste naar haar weerstand als ze de vaccinatie moet hebben en ten tweede luister ik ook weer naar mijn eigen gevoel. Grote kans dat we haar ook uitgesteld en apart laten vaccineren.

    Over die nieuwe vaccinatie rondom de 14 maanden moet ik nog even goed over nadenken en mijn eigen in oriënteren. Ook hetzelfde betreft de hpv vaccinatie.
     
    Newmom1986 vindt dit leuk.
  4. Twinkle81

    Twinkle81 Fanatiek lid

    4 jul 2014
    4.945
    1.033
    113
    Voorschoten
    @Kleintjuh85 ik ben onlangs HPV positief getest (zelfde variant als waartegen gevaccineerd wordt). Gelukkig pap1, dus geen afwijkende cellen. De kans is groot dat mijn lichaam het zelf opruimt. Helaas ken ik ook iemand die een pap3 uitslag had en daadwerkelijk een operatie nodig had om de afwijkende cellen te verwijderen. Er was zelfs een mogelijkheid dat haar hele baarmoeder verwijderd moest worden, afhankelijk van hoever het uitgezaaid was. Gelukkig was dit niet nodig, maar lees je goed in in wat het virus kan doen.
     
  5. Moshi

    Moshi Actief lid

    21 okt 2015
    279
    4
    18
    NULL
    NULL
    Waar slaat dit nou weer op? hoezo of ik nog weleens buiten kom?

    wie zegt dat ik alleen mijn info van Facebook afhaal?

    echt super onbeschoft jouw reactie naar mij toe. ik wens niet meer door jou geciteerd te worden. moet niet gekker worden hier. of je moet met de meute mee of je wordt zo onbeschoft aangesproken.
     
  6. tuc

    tuc Niet meer actief

    Maar wel of niet vaccineren is toch iets belangrijks om over na te denken? Dan lijkt het mij dat je je wel beter laat informeren dan zo'n hysterische fb groep.
    Champetter verwoord het wat bot maar ze heeft wel gelijk.
    Eigenlijk zeg jij: ik laat mijn kind niet de bmr krijgen door wat ik op fb gelezen heb.
     
  7. tuc

    tuc Niet meer actief

    Hier goede ervaringen met de BMR prikken. De oudste heeft helemaal geen last gehad (of je moet geloven dat haar ADD van de vaccinatie komt;))
    En de jongste heeft een dag lichte koorts gehad in de termijn die ze daar voor aangeven.
     
  8. Twinkle81

    Twinkle81 Fanatiek lid

    4 jul 2014
    4.945
    1.033
    113
    Voorschoten
    Ja, kan inderdaad via de huisarts of GGD (of anders kunnen zij doorverwijzen naar de juiste plek)
     
  9. gemini020

    gemini020 Actief lid

    28 sep 2014
    444
    57
    28
    Woh bedankt voor je uitgebreide antwoord! Gelukkig heb ik nog even om erover te beslissen. Ik woon in Canada en daar lijken ze inderdaad veel meer te krijgen, oa rotavirus wat mij zoontje op zijn 2maanden-verjaardag, onder andere, heeft gekregen.
    Waterpokken viel mij het meest op omdat ik het niet als heftige ziekte heb ervaren, of iig ben vergeten, maar als veel kindjes wel worden gevaccineerd denk ik dat de kans groter wordt dat je eigen, in deze hypothese ongevaccineerde, kindje op latere leeftijd waterpokken krijgt groter en dan is het dus wel heviger. Wellicht op een baalde leeftijd vaccineren.. naja,bedankt voor dit zijspoortje in ieder geval :)
     
    Twinkle81 vindt dit leuk.
  10. Betsy

    Betsy Niet meer actief

    Ik ben heel benieuwd waarom.
     
  11. Twinkle81

    Twinkle81 Fanatiek lid

    4 jul 2014
    4.945
    1.033
    113
    Voorschoten
    De kans dat je ermee in aanraking komt in een land waar ze wel vaccineren is wel kleiner natuurlijk. Of je moet het bewust opzoeken (maar dan doe je hetzelfde als vaccineren, alleen minder gecontroleerd. Antistoffen creëren dus). Succes met je keuze
     
  12. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    @Kleintjuh85 Rota zit in België in het standaard vaccinatieschema, en @Nescio woont in België.

    Gisteren heeft mijn zoon de BMR gehad. Het is inderdaad een zware, maar geen haar op mijn hoofd dat eraan denkt hem die niet te geven
     
  13. brownielover

    brownielover VIP lid

    9 mrt 2009
    8.148
    3.026
    113
    Nederland
    #73 brownielover, 27 okt 2017
    Laatst bewerkt: 27 okt 2017
    welke vaccinatie is dat?

    ons zoontje word over 2 weken 2 jaar en hij heeft de vorige vaccinatie nog steeds niet gehad omdat hij destijds elke keer ziek was, en nu omdat ik het elke keer vergeet of moet werken :oops: maargoed ik wou dus eigenlijk aankomende maand zikn vaccinatie gaan inplannen. Maar als die 14 maanden vaccinatie een nieuwe soort is? zoals ik het lees, dan geef ik hem denk ik helemaal niet meer. of begrijp ik het nu niet helemaal goed:)

    edit ik zie op de site al dat die vaccinatie vanaf 2018 word gegeven. Te vroeg gereageerd:p
     
    Adrianna vindt dit leuk.
  14. Hopsatee

    Hopsatee Niet meer actief

    Hier reageerde de oudste op alle vaccinaties met wat koorts en niet lekker zijn maar de BMR reageerde hij dan weer 0,0 op. Goede ervaring dus.
     
    Vero0504 vindt dit leuk.
  15. lies276

    lies276 Niet meer actief

    En bedankt weer!
    Ik ben dan blijkbaar zo'n geitenwollen sokken moeder die haar keuze baseert op spookverhalen.
    Waarom zouden die verhalen geen podium mogen krijgen??!! Ze zijn net zo waar als de verhalen van ouders waarvan de kinderen geen last hebben gehad van de vaccinaties.

    Toevallig heb ik die spookverhalen van dichtbij meegemaakt. Hier wordt dus maar gedeeltelijk, uitgesteld en alleen met monovaccins gevaccineerd.
    De BMR hebben ze hier niet gehad.
    Wel zijn mijn puberzoons afgelopen zomer alsnog gevaccineerd tegen de mazelen, aangezien ze die niet hebben doorgemaakt en als ze die nu nog zouden krijgen, is de kans op complicaties groter.

    Jij beweert dat 99% van de kinderen geen hinder ervaren van de vaccinaties.
    Dit is pertinent niet waar. Heel veel bijwerkingen van complicaties worden niet geregistreerd en veel bijwerkingen zijn misschien (nog) niet gelinkt aan vaccinaties, maar dat wil niet zeggen dat die link ook niet bestaat.

    Mijn nekharen gaan recht overeind staan van jouw post. Wat walgelijk zelfingenomen!
     
  16. Betsy

    Betsy Niet meer actief

    Nee jouw post is een lekker verhaal :rolleyes:
     
  17. Adrianna

    Adrianna Niet meer actief

    Het rivm heeft nooit ontkent dat vaccinaties een aanleiding kunnen zijn voor complicaties.
    Het is wel zo dat de kindjes die reageren op een vaccinatie al een onderliggend (verborgen) probleem hebben zoals bijv een stollingsafwijking, autoimmuun ziekte enz of een bepaalde gevoeligheid hebben/iets zwakker zijn.
    Hierbij is de vaccinatie niet de schuldige, maar de afwijking die het kindje zelf al heeft.
    Uit de onderzoeken is verder nog nooit gebleken dat een puur gezond kindje is overleden, of bepaalde afwijkingen heeft overgehouden, aan alleen een vaccinatie.

    De verhalen die inderdaad hartstikke waar zijn over kindjes die ziek worden of zelfs overlijden hebben dus nog een onderliggende laag.

    Zoals ik aan het begin van dit onderwerp al zei...mijn moeder heeft een jongen in haar praktijk gekregen die de bof heeft gehad omdat zijn ouder besloten om niet te vaccineren.
    De jongen is lichamelijk gehandicapt en zit in een rolstoel en is dus in therapie om alles te moeten verwerken.
    Je kindje loopt in NL misschien een minimaal risico, maar er komen steeds meer ongevaccineerden mensen naar Nederland toe simpelweg omdat zij niet zo’n uitgebreid vaccinatieprogramma hebben als wij hebben.
    Tussen die mensen zitten ook een hoop dragers.
    Een gezin dat pas in NL is komen wonen gaat misschien nooit hun kinderen laten vaccineren omdat zij er geen ernst in zien, maar ondertussen spelen hun kinderen wel met onze kinderen.
     
  18. lies276

    lies276 Niet meer actief

    Het kindje van vrienden van ons is overleden na de dktp prik ( vandaar dat mijn nekharen recht overeind gaan staan als mensen dit spookverhalen van geitenwollen sokken moeders noemen! )
    Er is geen onderliggend probleem gevonden voor zijn overlijden na autopsie. Sterker nog: De arts in het ziekenhuis zag zelf ook de link met de vaccinatie. Toch heeft het Lareb het overlijden niet als " bijwerking" geregistreerd.
    Ook de kinderen van mijn collega die meteen in shock raakten na de vaccinaties zijn niet geregistreerd omdat het Lareb dit niet als bijwerking van de vaccinatie zag.
    Deze verhalen staan niet op zich.

    De bof kan inderdaad complicaties geven. Meestal is dit niet het geval. Zeker niet als je kind een prima immuunsysteem heeft en er goede medische zorg voorhanden is.
    Het risico van de vaccinatie weegt voor mij groter dan het doormaken van de ziekte.
    Dat gold voor mij ook voor de mazelen en de rode hond.
    Nu 2 van de kinderen pubers zijn, vind ik het risico van de mazelen doormaken versus de risico's van de vaccinatie weer groter, dus hebben ze die alsnog gehad.
     
  19. lies276

    lies276 Niet meer actief

    Je mag het geloven of niet, dat maakt mij verder niet uit.
    Ik weet dat ik niet lieg en dat mijn verhaal 100% waar is.
     
  20. Betsy

    Betsy Niet meer actief

    "Veel bijwerkingen zijn (nog) niet gelinkt aan vaccinaties, maar dat wil niet zeggen dat de link niet bestaat"

    Ik heb op maandag altijd zin in spaghetti. Dat is (nog) niet gelinkt aan de bmr vaccinatie die ik vroeger heb gehad. Maar ik ben er 100% van overtuigd dat het wel zo is.
     
    Fuddey en Boommm vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina