Nee genieten zit er nog echt niet in, stukje zelfbescherming, maar hopelijk ligt dat in de nabije toekomst.
Herkenbaar hoor. Beide zwangerschappen tot ruim 6 weken alleen maar lage rugpijn (behoorlijk heftig ook op momenten!) gehad. Verder helemaal niets. Niet moe, niet misselijk, geen pijnlijke borsten, niet emotioneel, etc. Toch een gezonde dochter van 10 maanden en nu 17 weken zwanger van de tweede. Symptomen zeggen echt niets, dus klamp je daar niet teveel aan vast! Ik ken genoeg verhalen van dames die vreselijk veel symptomen hadden en toch een miskraam/MA kregen en juist van dames die niets voelden en toch gezonde kindjes hebben gekregen. Kwaaltjes zijn meestal niet representatief voor het verloop van je zwangerschap. Succes met afwachten en hopelijk een hele mooie eerste echo binnenkort!
Lief dank je wel, bedankt voor je bemoedigende woorden. Ik ga proberen minder te piekeren en hoop dat de komende twee weken wat sneller gaan dan afgelopen week . Spannend!
Allereerst, gefeliciteerd met je zwangerschap! @Sado zei het al, maar het wel of niet hebben van kwaaltjes zegt echt helemaal niets over het verdere verloop van een zwangerschap. Ik had alle kwaaltjes van de wereld en voelde me op-en-top zwanger, en toch bleek ik een missed abortion te hebben. En mijn schoonzus heeft tijdens al haar zwangerschappen juist helemaal niets gevoeld. Het is dat ze een buik kreeg, maar anders had ze niet eens geweten dat ze zwanger was . Ik kan me ontzettend goed voorstellen dat je angstig bent, maar weet je? Je kunt er zelf nu toch niets meer aan doen. Het is afwachten of het embryootje in je buik blijft doordelen. Dat heb je helaas niet zelf in de hand. Ik stuur heel veel positieve energie jouw kant op en ik hoop dat de tijd tot aan de eerste echo héél snel zal gaan! Hou je taai .
Ik kreeg pas met 6 weken symtonem.. .bij alle zwangerschappen. Daarvoor echt helemaal niks. Niet teveel zorgen maken
Gefeliciteerd met je zwangerschap! Hier na 4,5 jaar zwanger d.m.v. ICSI en ik herken de onzekerheid helemaal! En dan heb ik nog niets eens een miskraam meegemaakt... Zoals Dame82 zei: Je kan inderdaad vragen om een wekelijkse echo, dat krijgen wij ook om ons door de eerste drie maanden te slepen. Ik vind het erg prettig, al moet ik zeggen dat ik op de dag van de echo (toevallig weer vandaag) altijd erg zenuwachtig ben. Het blijft hoe dan ook erg spannend de eerste 12 weken... Heel veel succes gewenst en ik hoop voor je op een prachtige zwangerschap! (zonder kwaaltjes )
Ik heb het hele eerste trimester bijna geen kwaaltjes gehad. Ja, pijnlijke borsten, maar dat had ik elke cyclus dus daar wilde ik niet al te vast aan hangen. Ik vond die weken ook slopend, maar was blij dat ik met 6+3 (of 4, weet het niet meer) een echo in het ziekenhuis kreeg. Stom dat dat protocol niet overal hetzelfde is he! Ik ken je onzekerheid, ik ken je angsten. Het is slopend. Maar ik hoop dat je positief kunt blijven denken. En hoop ook echt dat de komende twee weken voorbij gaan vliegen zodat je snel een kloppend hartje ziet! Knuffel!
Ja weet je al het wachten tot deze tijd was zwaar, maar dit voelt veel zwaarder stom eigenlijk he? Je wilt gewoon zo graag dat het goed gaat en je kan helemaal niets behalve vitaminen nemen Hihi. Hoe snel kreeg jij na je eerste echo nog een echo? knuffel terug
Ja ik herken het hoor! Je kunt nu niks meer doen nee, behalve heel lief voor jezelf zijn Wij hadden daarna met 8+nogwat ook nog een echo in het ziekenhuis, daarna doorverwezen naar de verloskundige en met 10+nogwat de termijnecho!
Ookal zit ik niet in de MMM.. Ik voel letterlijk met je mee.. Ik ben ook 5+1/2 nu. Ik krijg pas een echo over vandaag 3 weken . Qua symptomen.. De eerste zwangerschap veel rug- en heuppijn, duizelig, pijnlijke borsten etc. Dat ging mis. 2e zwangerschap is allemaal goed verlopen en eigenlijk was ik alleen maar heel erg moe en had meer afscheiding. Nu ben ik dus voor de 3e keer zwanger. Ik ben moe, last van afscheiding, rug- en heuppijn.. Nouja alles dus ook net als de eerste zwangerschap. Het maakt me bang omdat die zwangerschap niet goed zat. Maarja, helaas zegt het dus niets. Symptomen vertellen niet of het goed of fout gaat. We moeten vertrouwen houden! En nadien had ik heel veel spijt bij mijn zoon dat ik niet heb genoten van die zwangerschap...
Ik had de eerste echo bij 6w1d, hartactie gezien maar vruchtje wat aan de kleine kant. Bij 7w1d exact op schema en prachtig hartje, vandaag bij 8w1d liep hij zelfs een dagje voor en nog steeds een prachtig hartje. Na iedere echo voel ik me iets zekerder en durf ik er meer vertrouwen in te hebben dat we echt papa en mama gaan worden. Nu hebben we de volgende echo bij 10w1d laten inplannen, dus zitten er twee weken tussen. Omdat het er gewoon zo goed uitziet. Maar als ik me tussendoor onzeker voel, mag ik bellen en krijg ik weer een extra echo. Ze zijn echt heel lief en betrokken hier in het ziekenhuis.
Ja is ook zo. Ik had bij mijn eerste zwangerschap geen rugpijn, bij mijn tweede wel maar werd dus een miskraam en dat maakt mij nu dus ook onzeker die zelfde rugpijn. Jij ook sterkte met afwachten. Ik denk dat ik morgen het ziekenhuis bel of ik volgende week mijn Eerste echo mag krijgen en die week erop gewoon ook de echo die al gepland stond.
Een vroege echo kan je ook juist onzeker maken! Maar ik hoop echt dat het je juist gerust stelt natuurlijk! Het blijft eng en spannend.. Ik duim voor je meid!
Herkenbaar hoor. Na een miskraam ben je gewoon nog onzekerder dan normaal. Ik had dat ook bij deze zwangerschap, voelde helemaal niets! Maar vanaf week 8 kreeg ik ze toch; zo misselijk, overgeven, en zooooo moe. Toen had ik wel een beetje spijt dat ik die weken ervoor zo klaagde dat ik nergens last van had, want dat was toch een stuk prettiger
Voor mijn tweede zwangerschap heb ik ook 2 miskramen gehad. Ook ik voelde me destijds totaal niet zwanger. Ik had in de 5de week last van menstruatiekrampjes. Ik heb nachtenlang met die krampjes beneden gelopen omdat ik dacht dat het weer mis zou gaan. Het is killing, maar je moet door die periode heen. Pas na de eerste echo met 7+1 weken kon ik een beetje rustig ademhalen. Misschien kun je vragen om een vroege echo met bijvoorbeeld 6 weken. Bij mijn eerste had ik toen ook al een kloppend hartje. Mijn verloskundigenpraktijk bood ook de mogelijkheid om tijdens een wekelijks inloopspreekuur een echo te laten maken. Heel fijn voor vrouwen zoals jij en ik die zo onzeker zijn.