Goedemiddag! Hopelijk is dit de juiste plek om dit onderwerp te openen.. Ik kom er gisteren achter dat onze zorgverzekeraar géén contract is aangegaan bij 'mijn' verloskundigenpraktijk. Bij mijn zoontje werd daar wel gewoon alles vergoed maar nu dus niet meer. Ik wil hier wel erg graag naartoe, het voelt ontzettend vertrouwd etc. 14 december staat de eerste echo gepland, en ik heb (hierdoor) al besloten per 1 januari over te stappen naar een andere zorgverzekeraar. Nu vroeg ik mij dus af, wat zijn nu eigenlijk de kosten van zo een eerste echo en waar moet ik dus rekening mee houden?
Volgens mij wordt een vroege echo nergens vergoed door de verzekering maar is het een cadeau/service/extra van de verloskundige als het “gewoon voor de leuk” is. Een vroege echo wordt enkel vergoed als er een medische reden voor is. Wat is bij jou de reden voor een vroege echo? En inderdaad gewoon even je VK bellen .
Hier is het standaard met 8 weken de eerste echo.. Ze zei zelf dat het zo was en was met mijn andere twee zwangerschappen ook
Hier 35 euro, maar omdat we de eerste echo veel minder ver waren en er nog heel weinig te zien was, hebben ze die echo weggeschreven onder "bloedverlies" zodat deze vergoed werd door de verzekering. De 2e "intactecho" heb ik dus wel 35 euro betaald.