We zijn aan het kijken naar een vakantie in September dan met baby. Alanya zijn we al eens geweest en heeft niet onze voorkeur. Side (ik lees watervallen in de omgeving?) Bodrum Marmaris Kemer Didim We willen vooral zon, zee strand en wat winkeltjes in de buurt. Maar een mooie omgeving lonkt ons ook
Ik ben ooit in Marmaris geweest. Eerste keer in Turkije en direct ook de laatste keer. Ik ben niet veeleisend, maar ik vond het echt geen leuk land om op vakantie te gaan. Als je toch die kant op gaat zou ik eerder naar Griekenland gaan. Heeft alles wat Turkije niet heeft (lekker eten, vriendelijke mensen die je niet continu lastig vallen, prijzen in winkels die niet aangepast worden aan toeristen, en gewoon de mogelijkheid ergens in een etalage te kunnen kijken zonder direct het winkelpand ingesleurd te worden).
Griekenland is in verhouding veel duurder aangezien er daar vaak geen all inclusieve is. Verder met een baby van 5 maand "hoeven" we ook niet zoveel.
Als ik uit dat rijtje moest kiezen; Marmaris. Erg mooi gelegen in een baai. Strand ietsje minder. Dat wel. Je zou dan ook kunnen gaan voor Icmeler. Mooier strand en tegen Marmaris aangebouwd. Ben je zo met de taxi of dolmus. Marmaris heeft echt nog het authentieke van een vissersdorp. Er is ook genoeg aanbod wat excursies betreft. PB me gerust als ik je ergens mee kan helpen. Na 18 maanden er gewerkt te hebben, weet ik er een boel van. Heb ook in Alanya Side Kemer etc gewerkt en heb ik zelf niet zo leuk ervaren als Marmaris.
Je bedoelt de watervallen van manavgat? Wel leuk, maar niet heel bijzonder hoor! Zelf in konakli geweest, in de buurt van Alanya en in Kusadasi
Marmaris zou ik dan kiezen, maar zou er zelf niet zo snel weer heengaan met kleine kinderen. Ik zou ook voor Griekenland gaan. Al ben ik het er niet mee eens dat je in Turkije niet lekker zou kunnen eten.
In een reactie van Whysteria. En Griekenland heeft ook wel all in geloof ik, maar dat vind ik zelf juist altijd erg jammer, dus geen ervaringen daarmee.
Ik vond het eten in Turkije inderdaad tegenvallen. Had wellicht te maken dat ik het meer als in Griekenland had verwacht, dus meer variëteit. We hebben op zich best goed gegeten, maar de keuze was indertijd veel meer op het gebied van snack food/pide enzo. We hebben toen wel een erg lekker restaurantje achteraf gevonden, maar dat was Libanees, en waarschijnlijk niet zeer geschikt met kleine kinderen. Maar wij waren er inmiddels lang geleden, en ik heb geen ervaring met all-in, dus is mijn reaktie misschien niet meer heel relevant.
Wij zijn 2 jaren geleden in Side geweest in echt een super hotel, Barut Hemera. Echt heerlijk gegeten daar en zeer goede service. Helaas gebeurde op de dag van onze aankomst s'avonds ineens de coupe poging. Door alles wat er sindsdien gaande is zou ik persoonlijk niet meer zo snel voor turkije kiezen de komende tijd
In de omgeving (<30km) van Antalya heb je 3 watervallen. Wel leuk om er een van te bezoeken. Verder kun je er goed shoppen en ligt het vliegveld vlakbij de resorts. In Bodrum kun je ook naar leuke hotels, leuk shoppen en op vliegveld Bodrum landen. Bodrum heeft minder bezienswaardigheden, het draait er meer om het uitgaansleven. Marmaris is mooi groen, je kunt er prima shoppen, heeft een aantal resort maar ligt wel ruim een uur van het vliegveld af, tenzij je bijv. naar Sarigerme gaat (hotel Magic life bijv.). Wat ook leuk is is Fethiye, mooi groen. Is ook ruim een uur van het vliegveld (Dalaman). Daarnaast is Özdere ook leuk (hotel Paloma Pasha of club Marvy zijn erg goed). Dan kun je op Izmir landen (ca 45 min) en uitstapjes naar Izmir of Kusadasi ondernemen. In die regio heb je ook Ephesus om te bezichtigen. Er valt dus een hoop te beleven. De meest masale resort tref je in Antalya en omgeving aan. De resorts zijn daar ook wel erg goed, al krijg je er gratis Russische medetoeristen erbij. Aan de Westkust heb je daar bijna geen last van. Als je nog vragen hebt, pb me gerust . .
Mijn eerste en laatste keer Turkije was ook Marmaris... vreselijk! Ook voor mij nooit meer. Ik snap dat mensen goedkoper op vakantie willen, maar Turkije snap ik niets van. Zijn er dannecht geen leukere/betere opties? Is Griekenland echt zoveel duurder? Of Portugal?
1x Turkije, Side geweest, nooit meer! Wel een heel fijn resort maar je kunt nergens rustig shoppen zonder naar binnen getrokken te worden, je moet afdingen, Ipad gejat door de beveiligers bij de luchthaven..Nee eens maar nooit weer. (Dit zegt overigens niks over andere plekken in Turkije natuurlijk, daar kan ik niet over oordelen) Griekenland is echt niet perse zo heel veel duurder, enkel als je inderdaad all in zou gaan maar er is zo veel moois en zulke lekkere eettentjes overal dat all in echt zonde is. Ik zou het in elk geval zeer zeker aanraden!! Ik ken wel een aantal hele goede appartementen voor hele fijne prijzen
Grappig, wij zijn afgelopen zomer naar Kos geweest, duur all in hotel, maar vonden het niks... In Turkije juist wel goede ervaringen met all inclusive, echter gaan wij voortaan weer lekker in een stacaravan met de kids. Veel relaxter opstarten s morgens. Lekker ontbijten op de veranda in joggingbroek en daarna lekker omkleden en op pad