Mijn man wil de jongste ook graag wakker maken om het vuurwerk te zien. Ze vind het zo fantastisch! Zelfs in haar slaap roept ze dat ze het wil zien. Ze heeft samen met papa al een paar kinderpakketjes afgestoken. Vuurwerkbril en oorbeschermers op en een oude had aan, dan heeft ze de tijd van haar leven. Ik hoop nu heel erg dat het vanavond droog is.
Maar dan moet je het aanvragen etc. Lijkt mij dat niemand dat doet? Dus dan is het toch illegaal om in te voeren? https://www.vraaghetdepolitie.nl/vuurwerk/vuurwerk-kopen/mag-ik-in-het-buitenland-vuurwerk-kopen-en-dit-invoeren.html
Wat ik gisteren begreep mag je Tot 25kg in de auto vervoeren. Ergens heb ik dat gelezen maar waar weet ik niet meer.
Maar dan moet je officieel nog steeds 48 uur van tevoren aanvragen en doorgeven wat je exact gaat kopen. Anders is het dus illegaal invoeren van vuurwerk ...
Nee hoor. Je mag 25 kg aan consumentenvuurwerk meenemen in je auto. Wat zijn nou precies de regels voor het kopen en meenemen van vuurwerk in Duitsland? In Nederland is dit geregeld in het vuurwerkbesluit; Je mag geen vuurwerk invoeren dat niet voldoet aan de door Nederlandse wet gestelde eisen Je mag niet meer dan 25kg vuurwerk invoeren Je mag niet meer dan 25kg vuurwerk per auto vervoeren Je mag alleen consumentenvuurwerk invoeren Het vuurwerk moet voorzien zijn van een Nederlandse Handleiding. Het vuurwerk moet het opschrift hebben “geschikt voor particulier gebruik”. Je mag vuurwerk ook niet invoeren buiten de periode van de 3 verkoopdagen. Als je vuurwerk importeert moet je dit melden bij de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Dit staat nog in het vuurwerkbesluit maar volgens een attente lezer wordt het vuurwerkbesluit gewijzigd en geldt dit alleen voor importen van vuurwerk boven de 25 kg. https://www.goedkoopduitsland.nl/hobby-vrije-tijd/vuurwerk-kopen-duitsland Hierboven dus!
De site van de politie spreekt de "attente lezer" tegen. Lijkt mij dan dat die wet gewoon nog steeds geldt?
Moet je even de politie op de hoogte brengen. https://www.politie.nl/themas/vuurwerk.html#alinea-title-mag-ik-vuurwerk-in-het-buitenland-kopen
Mijn man en zoontje zijn er gek op en slaan altijd aardig in. Fonteinen en van die ritsen vol met knallers vooral. Pijlen vliegen vaak met wat wind achter ons huis en zie je amper, dus voor mooie sierpijlen kijk ik altijd wel mee met een straat achter ons. Ik vind die enorme rollen met knallers juist leuk en mooie glitterpijlen. Gisteren ook al wat kindervuurwerk afgestoken op de parkeerplaats achter ons, de buren ook. Het is hier echt geen wilde knaltoestand (ik heb ook in een wijk gewoond waar je ramen gewoon meetrilden) en ik heb tijd genoeg om onze hond uit te laten zonder vuurwerk. Kan me er ook niet aan ergeren dat er af en toe wat kinderen lopen te knallen buiten de tijden om. Het is hier toch niet non-stop, maar af en toe.
@Be Happy Vergeet de ouderen niet . Mijn oma'tje van dik in de 80 is samen met haar vriendinnen dol op vuurwerk maar die zullen niet midden in de nacht, als ze zo teut zijn als de weet ik veel, nog over straat gaan. Die genieten van al het moois van de buurtjes. Dus nee, ik zou het ook echt niet waarderen als ze vuurwerk zouden verbieden. En nou zijn mijn kinderen 10 en 7 maar daar ga ik ook echt niet midden in de nacht mee over straat zeulen. En kijk eens naar het weer buiten, het gaat vannacht alleen maar regenen, sta je daar lekker in de zeiknatte regen met je kindjes naar een vuurwerk show te kijken.
Hier juist de ervaring dat die oudjes er weinig van moeten hebben. Om die reden is er hier juist een vuurwerkvrije zone bij het bejaardetehuis.
Ik vond de uitzending van kassa vorige week wel een eye opener en nu ben ik al geen liefhebber van vuurwerk. Mijn mond viel werkelijk open. Vooral de reactie van de oogarts vond ik goed, maar helaas hebben juist de mensen die de boel mogen fixen als het misgaat te weinig invloed op wetgeving. Categorie 1 vuurwerk is gewoon retegevaarlijk en kinderen mogen het gewoon kopen en afsteken. Ongelooflijk vind ik dat. En 70 procent van alle oogletsels wordt veroorzaakt door legaal (!) vuurwerk. https://kassa.bnnvara.nl/media/380312
Toen wij in Australië waren was het echt een happening voor jong en oud en was er ook al vroeger op de avond een vuurwerkshow. Het is maar net wat je gewend bent
Het zal ook overal en voor een ieder verschillen. Ik blijf alleen van mening dat je particulier vuurwerk niet moet gaan afschaffen en zeker niet moet over gaan op gemeentelijk vuurwerk. Denk dat je daar heel veel mensen niet blij mee zal maken, en denk dat ze dat sowieso niet gaan doen want dan lopen ze ook grote inkomsten mis. Ik zou dus ook niet mee betalen aan gemeentelijk vuurwerk, heb er toch niets aan dus dat vind ik zonde van mijn geld.
Hier was het geweldig! Wij waren zowat de enige in de straat die vuurwerk aan het afsteken waren. En ik ben zo trots op mijn oudste dat ze voor het eerst buiten is gebleven ipv achter het raam staan! Afschaffen ben ik niet mee eens. Niet omdat ik het zelf nou zo leuk vind, maar omdat ik zie hoeveel plezier mijn man er van heeft. Hoe blij mijn jongste is. Hoe gelukkig mijn neefjes en nichtjes kijken als ze van mijn man ieder hun eigen pakketje krijgen. Gisteravond zag ik iedereen genieten van het spektakel dat mijn man de lucht in schoot. Nee, dat zou ik echt niet van hem af willen pakken omdat er een paar sukkels zijn die er niet normaal mee om kunnen gaan.