Collega wil scheiden. Nu nog getrouwd, maar man betaalt niets meer. Wat nu?

Discussie in 'De lounge' gestart door Rosa Canina, 10 jan 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Syane

    Syane VIP lid

    21 aug 2013
    12.239
    11.819
    113
    Een goede advocaat behandeld ook toevoegingsaken gewoon professioneel en serieus. Het juridisch loket zal ook echt wel een goede naam hebben doorgegeven. Zij hebben hier natuurlijk meer ervaring mee.
     
  2. Biny

    Biny VIP lid

    10 feb 2011
    17.556
    5.653
    113
    Vrouw
    Je weet dat een uitkering ook maar €944 in de maand is?
    En je dan alle toeslagen krijgt en het ‘gewoon’ red...

    Dus ja ook met haar €900 en toeslagen kan ze het redden :)
     
  3. Rosa Canina

    Rosa Canina Fanatiek lid

    28 sep 2009
    3.410
    1.065
    113
    Wat is een referteverklaring. Kan ieman dat in makkelijk Nederlands aan me uitleggen?
     
  4. Ffion

    Ffion Fanatiek lid

    23 okt 2017
    1.750
    2.475
    113
    Vrouw
    Een referteverklaring is een schriftelijke stuk waarmee je verklaart het eens te zijn met alles wat bijv. in het verzoekschrift tot echtscheiding is opgenomen.

    Als de wederpartij een referteverklaring ondertekent dan hoeft hij/zij geen verweerschrift in te dienen en bespoedig je dus de procedure.
     
    Caithy en Rosa Canina vinden dit leuk.
  5. justme1974

    justme1974 Fanatiek lid

    20 jan 2009
    3.822
    2.003
    113
    Graag gedaan. Wat waardevol dat je zo wilt helpen!
     
  6. LolaBloem

    LolaBloem Niet meer actief

    Dit is een verhaal van 1 kant. Wilt haar man ook scheiden of is hij gewoon voor een brake weg? Is er iets gebeurd waardoor hij ineens niet wil betalen?
    Ik denk niet dat een man en vader zomaar vertrekt en nergens meer naar omkijkt na zo een lange huwelijk en oudere kinderen.

    Wie weet wil hij helemaal niet scheiden. Ze moeten echt even met elkaar praten. De kern van de probleem moet opgelost worden ik zou persoonlijk niet meteen in zee gaan als iemand meteen scheiden roept. Ookal gaat de man weg. Ik zou echt een gesprek aangaan en tot een oplossing proberen te komen. Zij zullen er zelf onder gaan leiden op den duur. En vooral de onschuldige kinderen.

    Ik hoop dat ze terug een gezin zullen vormen. Een 18jarig huwelijk zou ik niet makkelijk "weggooien"
     
  7. cactusje

    cactusje VIP lid

    12 feb 2015
    6.752
    1.993
    113
    Het is idd maar 1 kant van het verhaal. Maar er zijn er genoeg die plotseling niet meer naar de kinderen omkijken.Ik heb het zelf ook gezien dat dat echt gebeurd.
     
  8. LolaBloem

    LolaBloem Niet meer actief

    Hoelang is deze man al weg? Hij is vader, ik neem aan dat als hij in bed ligt toch wel nadenkt. Misschien wil hij even een time-out?
     
  9. Queen

    Queen Fanatiek lid

    11 aug 2010
    1.067
    274
    83
    Als de woning verkocht wordt, komt zij gewoon in aanmerking voor een sociale huurwoning. Het vermogen is daarbij niet van toepassing. Echter, voor huurtoeslag mag haar vermogen niet groter zijn dan 25.000.
     
  10. zonnestraal21

    zonnestraal21 Niet meer actief


    Waarom zou een man.wel een timeout mogen (het even niet naar de kinderen omkijken) en is dit bij een vrouw taboe?
     
  11. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    15 apr 2011
    54.915
    15.585
    113
    Nabij Utrecht
    Na 2 maandtermijnen achterstand krijg je een vooraankondiging va bkr melding.
    BIj 3 maandtermijnen achterstand krijg je een daadwerkelijke Achterstandsmelding bij het BKR.
    Het huis opeisen (en dus een bkr code A2), wordt vaak gedaan als er totaal niet door klanten gereageerd wordt of als de klanten geen dubbeltje meer betalen voir echt ca een half jaar lang na de eerste bkr melding.
    Er zal minimaal 9 maanden aan vooraf gaan voordat de hypotheek wordt opgeeist door de bank

    Dat is dus zeker weten NIET na 3 mnd al zoals hierboven ergens werd gemeld.

    IK werk in de hypothekenbranche en dan met name op achterstanden en BKR meldingen voor diverse (grote) banken!
     
    Ffion vindt dit leuk.
  12. LolaBloem

    LolaBloem Niet meer actief

    Ik zeg niet dat hij dat mag, ik probeer mee te denken op een manier waarbij een scheiding niet meteen aan de orde hoeft te zijn.
     
  13. Maev

    Maev VIP lid

    4 dec 2014
    6.071
    5.553
    113
    Niet aanvallend bedoeld maar wanneer hij al een huurwoning ergens anders heeft ‘een tijdje’ lijkt mij het stadium van een break of praten al ruimschoots voorbij. Zeker als je bedenkt dat met een inkomen van 3000-4000€ per maand je geen sociale huurwoning mag huren en dat in 9 van de 10 gevallen inhoudt dat je minimaal 1 jaar de woning moet huren.

    @ts betreffende de kosten etc bij het echtscheidingsverzoek kan tevens een verzoek gevoegd worden voor voorlopige voorzieningen, bij toekenning hoeft het weliswaar niet te betekenen dat hij daadwerkelijk betaald maar bij weigering kan ze in ieder geval actie ondernemen en de afspraken staan op schrift voor de tijd tot het echtscheidingsverzoek afgehandeld is.
    Niet geheel onbelangrijk laat haar ook vastleggen wat zij doet om omgang/contact tussen de kinderen en hun vader te bewerkstelligen.
     
  14. Eenkadootje

    Eenkadootje Fanatiek lid

    5 mrt 2013
    4.611
    2.405
    113
    Ik weet niet of het kan hoor, dat zou je na moeten vragen bij een advocaat.
    Maar als ze in gemeenschap van goederen zijn getrouwd, heeft ze nu dan niet recht op de helft van zijn salaris? Evt met een advocaat beslag laten leggen op zijn salaris?

    Zolang ze nog getrouwd zijn, heeft zij geen recht op een bijstanduitkering.
     
  15. Ffion

    Ffion Fanatiek lid

    23 okt 2017
    1.750
    2.475
    113
    Vrouw
    Nee ze heeft geen recht op de helft van zijn salaris.

    Ze heeft recht op kinderalimentatie en als hij voldoende draagkracht heeft ook nog op partneralimentatie.
     
  16. LolaBloem

    LolaBloem Niet meer actief

    Ik snap je redenering wel. Alleen, wij weten niet waarom hij weg is gegaan. Misschien verteld die vrouw ook niet de waarheid aan haar collega. Misschien is de oplossing helemaal niet om te scheiden, wij weten het niet.. Maar goed. Eigenlijk moet TS hier over na denken en de vraag die ze stelt daar wijk ik nu natuurlijk enorm van af. Ik hoop dat TS met haar collega een goed gesprek aangaat. Want heb het in mijn omgeving al eens meegemaakt dat iemand uit liefdadigheid een ander heeft geholpen met scheiding. Bleek uiteindelijk die persoon de schuldige/boosdoener. Daarom dat ik zo voorzichtig hierover na denk. Maar dat hoeft hier natuurlijk niet het geval te zijn. Ik wens ze heel veel geluk en sterkte toe. Ik hoop dat dit probleem snel opgelost mag zijn.
     
    Maev vindt dit leuk.
  17. Strijkkraal

    Strijkkraal VIP lid

    11 apr 2008
    10.680
    3.692
    113
    Was het maar zo'n feest.... Nee daar heeft ze geen recht op (en terecht).

    Ze heeft geen bijstandsuitkering nodig he... Ze werkt. Waarom zou ze dan willen.

    Waarnze wel recht op kan hebben zijn toeslagen, en alimentatie voor de kinderen. En dat moet rap door een advocaat worden aangevraagd bij de redhtbankZ
     

Deel Deze Pagina