Armoedegrens

Discussion in 'De lounge' started by Feline31, Jan 17, 2018.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Lieke1989

    Lieke1989 Niet meer actief

    #141 Lieke1989, Jan 19, 2018
    Last edited by a moderator: Jan 19, 2018
    Maar we geven alleen aan dat met die grens wel degelijk goed te leven valt.inclusief zwemles, gezond eten, sport en verjaardagscadeaus.en alle rekeningen betalen. Dus het is echt prima te doen. Pas als je ruim onder de grens zit krijg je problemen.of wanneer je huisdieren of roken belangrijker vind dan de dingen die kinderen echt nodig hebben.
    Ik denk echt dat je niet door hebt hoe luxe je het hebt. En dat je vergeet dat je een behoorlijk hoge hypotheek en opvangkosten hebt. En dat in onze situatie bijvoorbeeld die opvangkosten er niet zijn en we in een sociale huurwoning wonen ( 3 slaakamers en een grote tuin)
    Ik vind je echt geen snob, wel denk ik dat je echt niet door hebt hoe ruim je eigenlijk zit.
     
    Majo1983 and Biny like this.
  2. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    Jun 25, 2007
    15,234
    6,094
    113
    Ik vind je absoluut geen snob hoor, ik gaf alleen aan dat ik de definitie van armoede niet vind kloppen, dat ik denk dat men prima van dat bedrag kan leven en dat ik armoede zie als dat je je kinderen een boterham met pindakaas moet geven omdat je geen avondeten kan kopen.
    Dat je geen passende (seizoens)kleding kunt kopen, je gebruik moet maken van de voedselbank.
    Niet dat je niet meer op vakantie kunt. Dat vind ik nog steeds een luxe.

    Verder is het heerlijk dat je het financieel zo goed hebt met je gezin, en bovendien dat je er van geniet, je leeft ten slotte maar 1 keer. :)
     
    Juul76, Majo1983 and Hopsatee like this.
  3. Strandbal

    Strandbal VIP lid

    May 3, 2013
    8,890
    3,414
    113
    Blijkbaar ben ik 1 v/d weinigen die het helemaal niet veel vind. Ik ben het wel eens dat we het in nl goed hebben tov afrika etc.
    Maar ik vind ook dat er al snel word neergekeken op mensen die minder te besteden hebben. En dus geen dure kleding kunnen kopen, op vakantie, dagje pretpark. Dan wordt je al snel als zielig en armoedzaaier bestempelt.
    Ook over laagopgeleiden wordt heel vaak negatief gesproken. Alsof die niet meetellen en allemaal dom of kettingrokende tokkies zijn.
     
    Sue87, Oceanna and Hopsatee like this.
  4. Manque

    Manque Niet meer actief

  5. Oceanna

    Oceanna Fanatiek lid

    Oct 12, 2015
    3,438
    1,423
    113
    Female
    Ging om de definitie van armoede die hierin benoemd stond. Kon mijn bericht niet goed afmaken.
     
  6. HvO

    HvO Niet meer actief

    En daarom is armoede in Nederland ook gewoon echt een sociaal/maatschappelijk probleem. Want de meeste mensen kunnen gelukkig gewoon nog een warme maaltijd savonds op tafel hebben en in een lekker warm bed slapen.
     
    Hopsatee and Strandbal like this.
  7. Manque

    Manque Niet meer actief

    Ah, okee, ik snapte niet precies vanwaar die link. Bedankt voor de verduidelijking. Ik vind de definitie hier wat beter uiteengezet overigens: https://digitaal.scp.nl/armoedeinkaart2016/wat_is_armoede/
     
  8. Lief of Stoer

    Lief of Stoer VIP lid

    Apr 25, 2011
    6,033
    2,897
    113
    't Gezellige Brabant
    Och, het doet me zo denken aan één van mijn cliënten vanuit mijn vrijwiliggerswerk als budgetcoach. Hij moest zijn boodschappen, kleding, onvoorziene uitgave en dan ook nog sparen van 40 euro in de week doen.
    Laatst kwam ik hem tegen, zijn traject van 3 jaar was afgelopen. Hij voelde zich koning te rijk met de "slechts" 1400 die hij nu had om van te leven (ook vaste lasten e.d.). En dat terwijl hij tijdens zijn schuldhulptraject geen eens een eigen bijdrage kon betalen voor de wondverzorging die hij nodig had na zijn hartoperatie. Hij was nu aan het sparen voor een wasmachine, want die had hij ook niet. En toch was hij ontzettend gelukkig. Ik vond het prachtig hem zo blij te zien.
    Ik vind wel eens dat mensen zo ontzettend ontevreden kunnen zijn met de "rijkdom" die ze hebben. Ook ik zelf heb me daar echt wel eens schuldig aan gemaakt en misschien soms nog wel eens. Maar door dit werk ben ik er wel anders tegenaan gaan kijken.
     

Share This Page