Netto besteedbaar bedrag per maand

Discussie in 'De lounge' gestart door Wondertje1, 31 jan 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    deze mening deel ik volkomen. wat er binnenkomt weet ik precies maar wat er uit gaat aan vaste lasten. dat is echt een schatting. Ik vind het veel maar ondanks dat blijft er genoeg over om te sparen lekker van te leven leuke dingen te doen en als er iets stuk gaat kan het dezelfde dag vervangen worden. Dus zie niet in in hoeverre ik onverstandig bezig ben?
     
    Treez vindt dit leuk.
  2. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    blij om te lezen dat het altijd erger kan qua boodschappen haha. ik geef gemiddeld tussen de 250 en 300 euro per week uit en krijg vaak te horen (vooral van mijn moeder) dat dat echt veel is. maar nu zie ik dat ik niet de enige ben.
     
  3. justme1974

    justme1974 Fanatiek lid

    20 jan 2009
    3.822
    2.003
    113
    Echt vrij besteedbaar? Ik denk zo'n 50 euro. Onder mijn vaste lasten vallen de huur, gas en electra, verzekeringen, sport dochter, boodschappen ( 200 euro pm). Sparen lukt momenteel niet.
     
  4. Mythique

    Mythique Fanatiek lid

    3 apr 2015
    4.778
    3.907
    113
    Als ik me goed herinner woont zij in NY... ;)
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  5. liefebees

    liefebees VIP lid

    6 dec 2010
    6.936
    204
    63
    Overijssel
    Man werkt 40 uur, ik 20. 2 kinderen van 5 en 4, 1 auto, koophuis.

    Na aftrek vaste lasten zo'n 950 euro over. Daar moeten boodschappen nog van af en probeer elke maand iets te sparen, ook al is het maar 100 euro.

    Vergeleken met de meesten hier zijn wij dus arme sloebers (grapje he) maar zo voelt het niet eigenlijk. Komen altijd prima uit, kunnen uitstapjes doen en gaan elk jaar op vakantie.

    Per april loopt onze rentevaste periode af en gaan we van ruim 5% rente naar 2.3% dus gaat al schelen op de vaste lasten elke mnd.
     
  6. Chocolat

    Chocolat Niet meer actief

    Zo hebben wij het ook en dat bevalt prima. Wij betalen de verzekeringen 1x per jaar en hebben daar ook een aparte spaarrekening voor. KBS gaat naar een spaarrekening voor studies etc. En de rest wat over blijft is voor uitjes en kleding.
     
  7. Stephanie20

    Stephanie20 Fanatiek lid

    6 mei 2007
    1.502
    47
    48
    student
    België
    Door dit topic eens alles op papier gezet om te bekijken hoe het nu echt zit. Man heeft al een aantal keren loonopslag gehad en daardoor geraak je wel eens het overzicht kwijt. Ik moet eerlijk zijn dat ik stijl omver viel. Sparen is bij ons een vaste opdracht die steeds gebeurd in het begin van de maand. We hebben besloten om ons sparen omhoog te trekken.

    Ik weet dat we het niet slecht hebben,maar wij vinden het ook belangrijk om te sparen voor verschillende dingen. Zo sparen we steeds voor onze reizen (vast maandelijks bedrag) onze verbouwingen en dan nog onze gewone spaar. Mij valt het echt op dat je leeft naar wat er binnen komt!
     
    Sue87 en Wondertje1 vinden dit leuk.
  8. luca75

    luca75 Fanatiek lid

    14 aug 2013
    4.864
    3.500
    113
    Hoe weet je nou of je financieel gezond bent zoals jij dat noemt als je niet weet wat eruit gaat en waar dat naar toe gaat? Pin je gewoon tot het niet meer gaat?
    En hoe kun je sparen als je niet weet hoe de zaken ervoor staan? Dat staat toch haaks op elkaar? Ik zal toch moeten uitrekenen hoeveel ik kan sparen. En daarvoor moet ik weten hoeveel er binnenkomt en hoeveel er aan andere zaken uitgaat.

    Feit is gewoon dat bij veel mensen die niet rond kunnen komen de financien niet op orde zijn en mensen vaak geen idee hebben wat er inkomt en wat eruit gaat.
     
    Biny vindt dit leuk.
  9. Katenhond

    Katenhond Fanatiek lid

    14 aug 2014
    1.394
    174
    63
    Echt verschillende dingen lees ik hier.
    Wij houden netto (dus alle vaste lasten eens betaald) ''maar" 1000 euro over. Dat is meegerekend toeslagen Ed. Daarvan sparen we 25% en de rest gaat op aan boodschappen, uitstapjes en kleding. En dus 1 inkomen.
    Voor ons gevoel best ruim want onze vorige woning was veel duurder
     
  10. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Wij sparen ook niet veel. We zetten elke maand een bedrag opzij voor de kinderen. Maar verder niet echt structureel. We gebruiken het geld dat we over houden liever voor uitjes, vakantie en andere dingen met ons gezin. Mijn man werkt voltijds, ik 4 dagen. En dan hebben we nog een eigen zaak.

    We hebben heel diep gezeten toen we ons huis kochten en een totaalrenovatie nodig was. Grotendeels zelf gedaan maar toch.
     
  11. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    ik hoef ook niet uit te rekenen hoeveel ik kan sparen hoor. ik heb een bedrag dat ik wil sparen en dat gaat automatisch. Daarna na aftrek van alle vaste lasten (en ik zou niet weten hoeveel dat is) blijft er genoeg over om zorgeloos boodschappen te doen, leuke dingen te doen en te kopen wat we willen. Daarvoor hoef je niet exact te weten wat er in komt en uit gaat. Misschien als ik dat wel wist dat we meer zouden sparen maar ik vind het wel prima zo.
     
    dds vindt dit leuk.
  12. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.264
    6.789
    113
    1 salaris hebben we ongeveer 1600 euro over. Hiervan sparen we 550 euro.

    De rest is voor boodschappen en variabele uitgaven.
     
  13. Katja77

    Katja77 Fanatiek lid

    8 jan 2011
    1.998
    885
    113
    Groningen
    Op salarisdag kijk ik wat ik overgehouden heb van voorgaande maand en dat gaat naar de spaarrekening. Toen ik wat minder bedeeld was, als begin twintiger toen keek ik wel heel goed naar mijn inkomsten en uitgaven. Maar toen hield ik alsnog aan het eind, een stuk maand over. Als starter, begin 20 is het gewoon moeilijk om rond te komen. Je begint in een lage schaal. Soms vind ik dat best oneerlijk. Juist dan heb je het geld nodig ... vooral als je kinderen hebt!
     
    Blijdorp en Treez vinden dit leuk.
  14. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.181
    16.516
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ik zou het geeneens weten. Het salaris van mijn man wisselt nogal.
    Als die veel buitenlandvergoedingen heeft dan komt er veel binnen maar als hij in de zomer gewoon zijn standaard 40 uur werkt zonder overuren kan het zo 1000 euro minder opleveren.
    Wij sparen alleen voor de kinderen een vast bedrag per mnd maar voor ons zelf zetten we alleen opzij als die een goede maand heeft gedraaid, levert uiteindelijk meer op dan iedere maand een klein beetje.
    Mijn salaris is wel vast en daar doe ik de boodschappen, kleding voor de kinderen etc van, kbs gaat gewoon op de grote hoop.
    Gaat er een keer iets kapot en we hebben weinig spaar dan betalen we het liever gewoon van ons salaris , komen we ook wel weer overheen.
     
  15. Treez

    Treez Niet meer actief

    #255 Treez, 2 feb 2018
    Laatst bewerkt door een moderator: 2 feb 2018
    Hoe ik weet dat ik financieel gezond ben? Wij hebben een mooie gevulde spaarrekening en betalen met gemak onze rekeningen. Daarnaast kunnen we ook nog voldoende leuke dingen doen en geld uitgeven aan extra’s. Volgens mij gaf ik dat in mijn vorige post al duidelijk aan. We hebben geen schulden en ik sta nooit rood. Voor mij betekent dit dat ik financieel gezond ben. Of hoe wil je dit dan noemen. Zo doen we het al jaren en voor ons werkt het op deze manier. Er is nu geen noodzaak om het anders te doen. Die tijden heb ik ook gehad en toen moest ik alles bijhouden. Ik vind het heerlijk dat het niet meer hoeft!

    Hoe we sparen? Wat er aan het einde van de maand op de betaalrekening staat, boek ik over naar de spaarrekening. Er is aan het einde van de maand altijd een bedrag over. Heel simpel en het werkt voor ons perfect.
     
    dds vindt dit leuk.
  16. Manque

    Manque Niet meer actief

    Momenteel weet ik niet precies wat mijn man overhoudt. Hij is een nieuw bedrijf gestart en de inkomsten zijn behoorlijk variabel, heb ik begrepen.

    Sparen doen we 3x per jaar: 1x mijn 13e maand, 1x mijn vakantiegeld en 1x de belastingteruggave/mindering in BTW van mijn man en mij. Ik heb zelf een modaal inkomen en betaal de hypotheek en mijn studieschuld. Mijn man betaalt onze boodschappen en overige vaste lasten (zorgpremies, verzekeringen etc.). Ik hou voor kleding, muzieklessen, boeken, leuke dingen doen etc. zo'n 600 euro per maand over. Wat mijn man zichzelf uitkeert voor deze dingen weet ik niet, maar volgens mij komt hij niks te kort. We sparen ook ieder een maandelijks bedrag voor onze zoon. Benzine betalen we ieder voor onze eigen auto, gaat niet uit een gezamenlijke pot ofzo.
     
  17. klaver85

    klaver85 Bekend lid

    26 nov 2014
    757
    182
    43

    Ik zou het ook echt niet weten. Financiën zijn echt mijn mans ding. Niet dat ik het niet zou kunnen of willen, maar het is zijn beroep, dus ook de meest logische taakverdeling.

    We hebben het hier trouwens goed, maar ben er wel heel dankbaar voor en deel ook graag. Ik werk parttime en dat geld hebben we niet nodig en weet dus zeker dat we dat bedrag vrij te besteden hebben, hoeveel daar nog bij komt weet ik eerlijk gezegd niet.

    We zijn altijd gelukkig geweest. Toen we niks hadden aten we wat vaker soep met brood, maar ook toen waren we gelukkig.

    We hebben nu echt niks te klagen, letten er minder op, maar smijten het niet over de balk . Wel 'kopen' we meer herinneringen, weekje vakantie, dagje naar de sneeuw met wat eten... etentje met vrienden die het soms iets moeilijker hebben.
     
    DastyQueen en Rosa Canina vinden dit leuk.
  18. Lavieenrose

    12 jan 2015
    98
    84
    18
    Ik denk dat het vanaf een bepaald inkomen niet meer uitmaakt of je het allemaal precies bijhoudt. Wij sparen elke maand aan het begin van de maand een bedrag, alle rekeningen worden betaald en we doen de leuke dingen / vakanties die we willen. Ik zou niet weten waarom ik dan elke cent zou moeten bijhouden.
     
    DastyQueen en Treez vinden dit leuk.
  19. Treez

    Treez Niet meer actief

    Dit inderdaad. Het is heus niet dat we stinkend rijk zijn en tonnen binnen harken, maar ik word niet meer warm of koud van een onverwachtse rekening. Ook ben ik geen big spender. Ik hoef niet overal het beste of het mooiste van te hebben. Veel materiële zaken vind ik helemaal niet belangrijk. Onze uitgavenpatroon is prima in balans met ons inkomen en financiële klappen kunnen we goed opvangen. Ik zie daarom ook het nut er niet van om er tijd en energie in te steken om alles bij te houden.
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  20. luca75

    luca75 Fanatiek lid

    14 aug 2013
    4.864
    3.500
    113
    Dat klinkt wel uit de hoogte hoor. Ons inkomen valt absoluut in de categorie hoge inkomens en toch weet ik precies wat waar naar toe gaat.
     

Deel Deze Pagina