Wt niet of iemand dit herkent, ik hoop eerlijk gezegd van wel en dat het tijdelijk is... Ik heb een slaapstoornis waar ik Amitryptilline voor gebruik sinds febr 2017. Eerst 10mg, toen 20mg en sinds begin december 25mg per dag. Sinds die laatste ophoging heb ik opeens hele freaky dromen. Levensecht, en als ik dan wakker wordt dan heb ik het gevoel niet te kunnen bewegen, voel ik bv wel dat de deken van me afgevallen is en dat dat koud is, maar ik kan me niet bewegen. Na een korte tijd kan ik me weer gewoon bewegen. Helaas gaat de nachtmerrie meestal verder als ik weer in slaap val, soms begint een andere. Afgelopen nacht bv stonden er aan de voor- en achterkant van ons huis 2 vleesetende dinosaurussen die zich allebei steen voor steen een weg naar ons toe aan het vreten waren. Ik kan nog precies opnoemen wat voor dino's het waren, hoe groot, hun geluiden, de paniek van mijn zoontje etc. Vergeet die dromen ook niet. Ik werd echt zwetend en doodsbang wakker. Ik realiseer me dat dit heel maf klinkt en daarom hoop ik ook dat het tijdelijk is. Ik ben verder niet in behandeling voor depressie, ik heb de Amitryptilline puur voor een slaapstoornis die niet reageerde op melatonine en omdat ik geen benzo's wil, wat de huisarts ook liever niet voorschreef. Heeft iemand iets soortgelijks gehad, ik weet dat het medicijn best vaak voorgeschreven wordt ook voor zenuwpijn en andere pijnklachten? Ik kan de huisarts wel bellen maar ik schaam me ook een beetje voor dit verhaal
Geen ervaring maar kijk eens op de bijsluiter of lucide dromen of hallucinaties oid onder de bijwerkingen staat vermeld. Ik zou het toch melden aan de huisarts dat je dit als bijwerking hebt van de ophoging, zonder het detail van wat je dan exact droomt. Bron: https://db.cbg-meb.nl/Bijsluiters/h110146.pdf Symptomen van een overdosis zijn: hallucinaties (en andere, minder relevante). --> Zeker melden bij de huisarts.
Er staat bij "soms 0,1-1%" Maar dan zou ik eerder verwachten dit te hebben in de eerste weken van het gebruik. Ik ben nu maar 5mg omhoog gegaan, en nu pas treedt dit op. Heel vreemd. Nee de inhoud zal ik maar niet vertellen aan de huisarts, anders krijg ik er nog wat pilletjes bij denk ik
Nee bleef helaas zo, zo lang als ik het slikte. Wel was het soms minder en dan met vlagen weer erger..
Ik heb dat ook geslikt in de hoop dat het zou werken bij de clusterhoofdpijn. Helaas deed het niks maar ik had ook enorm levensechte dromen/hallucinaties. Ik zag spinnen lopen en een vreemde man naast me in bed liggen. Pfff....
Ik slik al 18 jaar amitriptyline. Voor depressie. Ik heb een hoge dosering geslikt en nu 25 mg onderhoudsdosering. Ik heb nooit geen enge/nare dromen gehad gelukkig
Ja,en? Wellicht hoor jij dus helaas net bij die ene 1%. Wellicht is deze dosis toch te hoog voor je en daarom had je er in de eerste weken dus geen last van. Dosis is nu dermate verhoogd dat je er dus WEL last van krijgt en dat lijkt me dus niet de bedoeling. Zou dit dus ook melden aan je huisarts. Zie geen reden om dit niet te doen. Je hebt dit toch gekregen om goed te kunnen slapen? Of begrijp ik het verkeerd? Op deze manier slaap je namelijk NIET goed, maar erg onrustig. En dat lijkt me niet bevorderlijk.
Dit dus. Je bent omhoog gegaan met de dosis en sindsdien heb je dit. Je dosis is dus te hoog. en ja, je kan dan net bij die ene % horen. Geef mij 5 mg oxazepam of 10 mg temazepam en ik heb dan echt de bijwerkingen die zelden tot nooit voorkomen. Ik kan er dus ook echt niet tegen.
Het kan tijdelijk zijn, maar ik zou het wel melden. De inhoud hoef je niet te vertellen toch? Als je het echt heel erg hinderlijk blijft vinden zou het toch een reden kunnen zijn weer te verlagen. Ik heb het bij een ander medicijn gehad toen de dosering verhoogd werd (was helaas nodig). Had het idee dat ik na elke nacht een boek vol kon schrijven over meerdere hele bizarre levendige dromen die ik dan ook allemaal precies onthield met alle details. En dat die verhalen zo bizar waren dat ik het nooit zelf zou kunnen verzinnen, maar mijn bizarre droombrein wel. Bijwerking heeft 3-4 maanden geduurd en toen was het weg! Ik droom nu juist nooit meer (althans, ik onthou het niet)