Hsg onderzoek altijd dezelfde vloeistof?

Discussion in 'Zwanger worden' started by bloempje0, Feb 27, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. bloempje0

    bloempje0 Actief lid

    Nov 5, 2007
    328
    0
    0
    Hey meid.

    Nee ik in Utrecht. Ik had ook een vrouwelijke gyn en assistente, maar niet mijn eigen gyn (fert arts), die is lekker met vakantie.
    De gyn moest ik beloven om niet zwanger te raken deze maand, dit gaf ze me als advies, ze was heel erg serieus en zei dat het heel erg belangrijk was om niet zwanger te raken i.v.m de werking van het vloeistof en omdat de baarmoeder en eileiders ook wat gevoelig zijn nu ze doorgespoten zijn.
    Vreemd he dat ik dit wel te horen heb gekregen. Dat wordt voor ons deze cyclus de vruchtbare dagen ontwijken dan maar.

    Esther, ik wil je hierbij ook heel veel succes wensen over 3 weken. Laat je inderdaad niet gek maken door de negatieve verhaaltjes. ;)
     
  2. Marieke21

    Marieke21 Bekend lid

    Sep 1, 2006
    959
    0
    0
    Wat typisch hè? Dat de ene gyn adviseerd om niet zwanger te raken, terwijl een andere gyn zegt datje vruchtbaarder kunt zijn de cyclus van de HSG. De mijne heeft er echt met geen woord over gerept en ik ben ook echt niet van plan om deze kans voorbij te laten gaan. IUI doen ze niet deze cyclus zei de fert.arts, maar verder hebben wij geen beperkingen gekregen :)
     
  3. Mirthe81

    Mirthe81 Bekend lid

    Feb 21, 2008
    590
    0
    0
    Ik werk zelf op een röntgenafdeling dus doe die onderzoeken ook wel eens. Er wordt idd Jodium gebruikt om te ontsmetten, maar ook de vloeistof die wordt ingespoten is jodium houdend. Dit is een zwaar metaal wat ervoor zorgt dat er geen röntgen stralen doorheen kunnen zodat dat stukje wit op de foto wordt.
    De reden dat ze zeggen dat je na dit onderzoek misschien iets vruchtbaarder kan zijn, kan komen doordat ze eventuele verklevingen open kunnen spuiten tijdens dit onderzoek. Dan lijken de eileiders dus gewoon doorgankelijk op de foto's, maar misschien waren ze dat dus wel helemaal niet door een kleine verkleving. Die kunnen door het contrastvloeistof open gespoten zijn.
    Het is dus een diagnostisch onderzoek, maar soms werkt dit dus ook therapeutisch.
     
  4. bloempje0

    bloempje0 Actief lid

    Nov 5, 2007
    328
    0
    0
    Hoi Mirthe.

    Bedankt voor de goede uitleg. :thumup:

    En hoe zit het met niet zwanger mogen raken (deze cyclus) zoals bij mij is geadviseerd?

    Dus als ik het goed begrijp kunnen ze nooit van te voren weten of er (kleine) verklevingen zaten die de eileiders belemmerden, omdat het contrastvloeistof de eileiders sowieso doorgankelijk maakt?
    De gyn zei me inderdaad dat het ook therapeutisch kan werken, ik moest het niet alleen zien als een onderzoek maar ook tegelijkertijd als een behandeling.


    @ marieke : nou als jou niets is verteld zou ik er gewoon voor gaan meid. Wie weet is het wel heel snel raak bij jou! Gaan jullie voor iui? Voor ons is het nu even afwachten of ik spontaan zwanger raak. M'n mans zaad is prima en bij mij is ook alles goed.

    Liefs Bloempje
     
  5. Marieke21

    Marieke21 Bekend lid

    Sep 1, 2006
    959
    0
    0
    Ja, wij zijn al bezig met IUI, ik heb er 3 gehad en na die 3 hadden we een evaluatiegesprek en daar kwam dus ook uit om een HSG te laten maken. Ik begrijp alleen niet waarom ze dat niet eerder (voor de IUI's) hebben gedaan... Ga ik nog wel vragen wanneer we de uitslag bespreken.
     
  6. Mirthe81

    Mirthe81 Bekend lid

    Feb 21, 2008
    590
    0
    0
    Je eerste vraag kan ik geen antwoord op geven, dit weet ik eigenlijk gewoon niet.

    Het is niet zo dat de contrastvloeistof de eileiders sowieso doorgankelijk maken. Als er erge verklevingen zitten zal de contrastvloeistof ook niet helpen.
    Andersom is het wel zo: als er geen verklevingen te zien zijn hoeft het niet te betekenen dat ze er ook niet waren.

    Iedereen sterkte met dit onderzoek en ik hoop dat jullie snel zwanger zullen worden!
     
  7. bloempje0

    bloempje0 Actief lid

    Nov 5, 2007
    328
    0
    0
    Soms zijn veel dingen voor ons een vraag en voor de doktoren een weet. ;)
    Ik zou de hsg onderzoek ook niet gekregen hebben als de uitslag van mijn man's zaad slecht was. Maar gelukkig was daar alles prima mee en moest ik toch een hsg onderzoek ondergaan.

    Wanneer heb je weer een afspraak staan om de uitslagen te bespreken?
    Meid hoop dat 2008 voor ons allemaal een vruchtbaar jaar zal worden!

    Liefs Bloempje
     
  8. bloempje0

    bloempje0 Actief lid

    Nov 5, 2007
    328
    0
    0
    Geeft niet hoor, de gyn zal haar redenen er wel voor hebben. Ik was zo blij toen de gyn me vertelde dat ik mocht opstaan en de behandeling voorbij was dat ik het met mijn stomme kop vergeten ben te vragen. Ik zal denk ik volgende week eens bellen hierover.

    Nogmaals erg bedankt voor je uitleg mirthe :) ik vind het toch een interessant onderwerp en heel leerzaam voor degenen die het onderzoek nog moeten ondergaan of hebben ondergaan.

    Liefs Bloempje.
     
  9. esther 7

    esther 7 Bekend lid

    Jan 18, 2007
    628
    0
    0
    meiden bedankt voor jullie positieve woorden.

    heel veel liefs en succes!
     

Share This Page