Hoi, mijn dochter is a.s. zaterdag 6 maanden oud. En het gaat/ging super goed! Ze huilt eigenlijk niet, alleen als ze moe is of wil drinken. Sinds 2 weken zitten we op 4 flessen ook dit gaat goed. Heel af en toe wordt ze 's nachts wakker maar meestal gaat ze dan weer slapen. Nu heeft ze sinds een kleine week dat ze na de fles van 5 uur en het groentehapje van 6 uur huilt als ze op bed ligt. Ze krijgt nl. om half 1 's middags de fles en gaat rond half 2 naar bed, dan slaapt ze tot half 4, soms langer soms korter. Dan krijgt ze om half 5 de fles en om half 6/6 uur de groente en rond half 7 gaat ze naar bed. Dan is het dus huilen, terwijl ze wel moe is, als we haar ophouden is ook niets goed, in de box huilt ze dan en ze is echt moe. Soms huilt ze een half uur (zeurend dan wel) en soms huilt ze eventjes flink als ik haar dan ophaal is het goed en dan breng ik haar weer naar bed na 10 minuutjes en dan weer huilen vaak valt ze wel in slaap, maar ik vind het gewoon zielig. Wat zou er zijn? Ze krijgt om 9 uur 's avonds de laatste fles. Ik zie het ook niet zitten om haar tot 9 uur op te houden want in de box wil ze ook niet of gewoon spelen. Verder heb ik helemaal niets te klagen en is ze hartstikke lief maar ik vind dit zielig en ik word er erg zenuwachtig van.
Hoe is je schema dan precies en hoeveel geef je? Ik weet wel dat het beter is de groente en fruit tussendoor te geven met tussenpozen van 1 1/2 tot 2 uur, en de regel is dat je de vaste voeding altijd voor het vloeibare aanbied. Misschien heeft ze nu wel buikpijn? Hoe groot zijn je flessen en hoeveel groente geef je? Groetjes, Marijn
Het kan ook een sprong zijn. Die begint een paar weken/dagen voordat ze 6 maanden worden. Merel heeft dan ook altijd voor het slapen gaan dat ze gaat huilen. Dan moeten we haar in slaap wiegen en zingen, anders slaapt ze niet, maar huilt alleen maar. Ze heeft dan echt even een moment nodig om helemaal rustig te worden voordat ze gaat slapen. Misschien heeft jullie meisje daar ook behoefte aan in zo'n periode? En hoeveel geef je in de fles van 5 uur? en hoeveel groente daarna? Het is kort op elkaar, misschien kan het net te veel voor haar zijn? Dat ze er last van heeft..... dan zou je kunnen proberen de fles van 5 uur wat eerder te geven, rond 4 uur ofzo.
Dit is ons schema: Tussen 7 en 8 uur fles; 210 water + 7 schepjes (drinkt ze nooit leeg) Tussen half 11 en half 12 fruit: een half potje of een halve banaan ofzo. Tussen half 1 en 1 uur fles: 180 water + 6 schepjes Rond half 5 fles: 180 water + 6 schepjes Rond half 6/6 uur groente: half potje of 2 eetlepels Tussen 21 uur en 21.30 uur fles: 210 en 7 schepjes. Ze slaapt ongeveer van half 9 tot half 11/ 11 uur. En van half 2 tot half 4. En van half 7 tot 9 uur/half 10. En dan vanaf 22.00 uur tot de volgende dag (meestal dan). Als ze 's nachts kom krijgt ze of niets of 60 water met een half schepje.
Inderdaad, kan best weer een sprongetje zijn! Heeft Simon ook gehad voor zn 6 maanden. En dat in combinatie met zn 1e 2 tandjes... Pfff... Maar goed, de ellende is weer over, dus dat zal hopelijk bij jou ook snel zijn! Afgelopen vrijdag zijn we naar het CB geweest en we hebben sinds die dag een nieuw schema: 7.00 180+6+bambix groeipap 10.00 fruit (altijd vers, 1 stuk) 12.00 180+6 14.30 liga/soepstengel/rijstwafeltje met beetje diksap of thee 16.30 groente (inmiddels zo'n 150 gram, ook vers) met als toetje beetje kwark of yoghurt (of zo'n 1e stap danoontje) 19.30 210/7 's Ochtends slaapt-ie meestal een uurtje (als ik thuis ben van 7.30 tot 8.30/9.00, en op een KDV dag van 10.30-11.30) en 's middags ong. 1,5 uur (van 15 tot 16.30). Na de fles van 19.30 gaat-ie naar bed. Hopelijk heb je hier iets aan... Overigens, wij gaven altijd eerst de groente en daarna de fles pas. Succes!
Indy25, hier precies hetzelfde. Sinds deze week, bij het eenalaatste slaapje is het huilen geblazen. Soms heel even en van de week een keer helemaal hysterisch en dat deed ze anders nooit! Dat was het enige slaapje dat ze juist nooit huilde... Zal wel met sprong te maken hebben. Ze begint ook wat eenkenniger te worden, in die zin dat ze ziet dat iemand vreemd is en mij gaat ze nu constant volgen, en ze is ook wel iets aanhankelijker naar mij toe in die zin.. Bij hysterisch huilen ga ik er steeds even naar toe, als het gewoon huilen is laat ik haar liggen, maar is niet langer dan 5 minuten en dan heeft ze d'r duim gevonden.
hadden wij rond die tijd ook. Wij haalden hem dan uit bed, liepen even met hem rond door zijn kamer of op de gang spulletjes bekijken en dan weer opnieuwe proberen naar bed. Na een paar weken was het over. En dat zenuwachtig worden van het huilen herken ik heel erg! Ik kan er nog steeds niet tegen.
Dat zenuwachtig worden is volgens mij zo geregeld door moeder natuur zodat je wel in de behoeften van je kind moét gaan voorzien wil je er zelf niet gek van worden..denk ik echt..heb t bij andere baby's niet, maar bij Devin word ik helemaal opgefokt als ze blijft huilen. Even als antwoord op je vraag..is ze misschien niet 'gewoon'net iets te lang wakker? Devin slaapt korter dan jullie meisje, telkens maar een uur..maar ze is ook veel korter wakker..anderhalf tot hooguit twee uren..als ik haar drie uren wakker houdt begint ze ook vreselijk te huilen en kan dan niet mer slapen juist omdat ze zo moe is.. het is een idee hoor. ik kan natuurlijk alleen maar antwoorden vanuit mijn ervaring, misschien vinden anderen juist anderhalf uur weer veeeeeel te kort
Ik zou het flesje voor de groenten weglaten en met de pap beginnen, 's ochtens en 's avonds. Bij een sprongetje gaat ze ook minder eten en niet alleen op 1 tijdstip huilen...
Wij krijgen het advies van het cb om eerst het groentehapje te geven en daar gelijk achteraan de fles. Het is de bedoeling dat die fles op een gegeven moment vervalt. Dat die paar hapjes een prakje worden met yoghurt er achteraan. Dan zou in jouw schema dus het groentehapje om half 5 dus zijn en de fles er achteraan. Hoe meer groente ze eet, hoe minder fles ze drinkt. De fles van 21.00 uur kan je dan eerder geven en misschien gaat ze dan wel gelijk slapen.