Allebei enig kind. Beide ouders koophuizen. Hoe gaat dat 'later'?

Discussion in 'De lounge' started by samarinde01, Mar 13, 2018.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. samarinde01

    samarinde01 Fanatiek lid

    Dec 11, 2012
    2,856
    1,063
    113
     
    Syane likes this.
  2. samarinde01

    samarinde01 Fanatiek lid

    Dec 11, 2012
    2,856
    1,063
    113
    Dank je wel!
     
  3. Mythique

    Mythique Fanatiek lid

    Apr 3, 2015
    4,805
    3,917
    113
    Vooral niet doen, let it go!
     
  4. samarinde01

    samarinde01 Fanatiek lid

    Dec 11, 2012
    2,856
    1,063
    113
    Toch wel. Er zijn heel wat beroepen zonder Cao. En als een wg vrije keuze daarin heeft, dan zul je er niet veel treffen die zeggen: "Nou vooruit dan."
    Een cariereswitch trekt mij, maar voor nu is dat nog geen optie (jongste is 5 mnd).
     
  5. samarinde01

    samarinde01 Fanatiek lid

    Dec 11, 2012
    2,856
    1,063
    113
    Het verbaasd me wel hoe snel mensen soap-achtige conclusies trekken uit een (misschien wat ongemakkelijk geformuleerde) onschuldige vraag.
     
  6. Mythique

    Mythique Fanatiek lid

    Apr 3, 2015
    4,805
    3,917
    113
    Ik werk ook bij een bedrijf zonder CAO maar heb een prima (premievrije zelfs) pensioenregeling hoor!
     
  7. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,425
    23,605
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Ik bedoelde mn post niet lullig hoor. (je komt bij mij op ZP niet over als een geldwolf of egoist ofzo;)) Maar ik vind het heel riskant om er vanuit te gaan dat daar een hoop geld uit vrij komt. Je weet niet wat er gebeurt en of dat geld ergens anders voor nodig blijkt te zijn. Daarom mijn opmerking dat zelf sparen voor je pensioen handig is.
     
    samarinde01 and Blijdorp like this.
  8. maartje84

    maartje84 VIP lid

    Oct 8, 2008
    12,811
    4,453
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Als je dan toch met SCHREEUWERIGE HOOFDLETTERS gaat strooien schrijf dan niet HUN maar ZIJ hahaha



    Verder snap ik jouw post wel maar ik begrijp TS haar vraag ook wel. Het is misschien een beetje lomp verwoord
     
  9. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Als jullie ouders en schoonouders zelf met deze vragen zitten, moeten ze naar een notaris stappen. Die kan alle opties overlopen en hun wensen vastleggen.

    Pensioen is echt jullie eigen verantwoordelijkheid. Het komt apart over om al uit te gaan van een erfenis.

    Mijn vaders tante heeft een groot deel van haar spaargeld geschonken aan haar neven en hun kinderen (ze hebben zelf geen kinderen). Zo betaalt ze geen belasting. Mijn vader erft straks haar huisje. Dat moet grondig gerenoveerd worden. Mijn vader weet dus wat er o hem afkomt omdat ze al naar de notaris zijn geweest.
     
    Triangel likes this.
  10. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    nou ik dacht hetzelfde...
    mijn ouders hebben een aardig bedrag na de verkoop van hun huis en zaken. Hiervan hebben ze een kleiner goedkoper huisje terug gekocht en ik hoop zo dat ze dat geld lekker allemaal opmaken aan leuke dingen! Ze hebben er hard voor gewerkt dus vind ook dat ze zelf plezier van dat geld moeten hebben. Niet mijn broer en ik!
     
    Ysabella likes this.
  11. iMoeder

    iMoeder VIP lid

    Oct 30, 2015
    5,943
    6,290
    113
    Ik ken iemand die het huis van haar vader voor een symmbolisch bedrag gekocht heeft. Die vader woont er nog in. Maar zo is het officieel geen erfenis. En dat heeft heel wat fiscale voordelen.
     
  12. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    Jan 27, 2017
    9,060
    16,592
    113
    Zo denken wij er als familie ook over, mijn opa en oma hebben kei en keihard gewerkt voor hun geld en wij hopen met zijn alle dat ze het helemaal opmaken aan vakantie's etc. Ik zeg vaak tegen mijn oma " leer genieten en maak al dat geld op en maak je vooral geen zorgen om onze toekomst!" Ze wilt dus geen geld uitgeven omdat ze bang is dat wij het dan slecht gaan krijgen later. :( Terwijl wij het nu zonder hun geld ook allemaal niet slecht hebben. :D
     
    Blijdorp and DastyQueen like this.
  13. pietje1987

    pietje1987 Niet meer actief

    Tja, wij ‘rekenen’ er ook op dat we later in ieder geval iets erven. We hopen natuurlijk dat dat nog vreselijk lang duurt! Maar beide ouders hebben aangegeven dat dat wel aan de orde is, onvoorziene omstandigheden natuurlijk uitgesloten. (Overigens zonder dat ze zelf ook maar iets te kort komen!!)

    Dus ja, we sparen ook zelf voor ons pensioen, maar we rekenen ook op een stukje erfenis van beide kanten.

    @ts, ga inderdaad naar een notaris. Laat je goed adviseren. Per ouderpaar kan dit ook verschillen. En leg ook alles goed vast (wat gebeurd er als jullie uit elkaar gaan bijvoorbeeld)
     
  14. maartje84

    maartje84 VIP lid

    Oct 8, 2008
    12,811
    4,453
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Ik snap het trouwens van TS wel dat ze over dit soort dingen nadenkt. Er wordt hier nogal gevallen over het ‘pensioen zekerstellen’ maar ik vermoed dat het meer bedoeld is als: zijn er dingen wat mijn (schoon)ouders het beste kunnen regelen om te voorkomen dat straks 99 procent van alles naar de fiscus gaat.

    Hier zal, nu ik er zo over na denk, later ook heel wat te erven zijn, tenzij (schoon)ouders het moeten gebruiken om in de toekomst het wonen in een verpleegtehuis ermee moeten bekostigen.
    Beide ouders hebben een koopwoning die veel meer waard is dan dat ze nu nog als hypotheek hebben en al veel afgelost hebben. Het moet weliswaar onder meerdere erfgenamen verdeeld worden, dat wel.
    Ik ga er vanuit dat we de helft tegen die tijd aan de belastingdienst kunnen afstaan. Geen idee of er iets te regelen zou zijn en eigenlijk wil ik mij daar, in deze fase van mijn leven, ook niet mee bezig houden.
     
    Hopsatee and samarinde01 like this.
  15. mamameer

    mamameer VIP lid

    Jan 21, 2014
    8,251
    4,553
    113
    Wat je kunt doen is eerst eens goed met de ouders over praten en eventueel dan dingen vast laten leggen.
    Ook wat er gaat gebeuren als ouders dement zijn of verzorgd moeten gaan worden, bespreek dit nu, nu er nog nergens sprake van is en iedereen helder kan denken.

    Wat betreft je pensioen. Hier beide geen cao, beide via werkgever premie vrij pensioen. Man heeft wel een tijd voor een werkgever gewerkt waar geen pensioen geregeld was toen hebben we via de bank een speciale pensioen rekening geopend. Er zijn wat dit betreft allerlei mogelijkheden om een pensioen op te gaan bouwen, ga hiervoor naar een (onafhankelijke)adviseur.
     
  16. Twinkle81

    Twinkle81 Fanatiek lid

    Jul 4, 2014
    4,945
    1,033
    113
    Voorschoten
    Ik vind de vraag niet raar. Mijn vriend erft ook het huis van zijn ouders. Dat is een mooie eengezinswoning en waarschijnlijk zullen wij onze flat daar echt wel voor verlaten. We hebben onze flat wel gekocht met het idee nog 30jaar vooruit te kunnen trouwens, dus dat is nu nog niet aan de orde, maar denken aan je toekomst, ook de minder leuke gevolgen, is toch helemaal niet vreemd?
     
  17. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,425
    23,605
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Gelukkig valt dat ook wel mee. Tot 20.371 euro is voor kinderen belastingvrij. Daarboven tot 123.248 kost 10%. :thumup:Dus gelukkig is dat niet heel veel. Hoewel het wel belachelijk is dat het uberhaupt moet, maar goed.
     
  18. Twinkle81

    Twinkle81 Fanatiek lid

    Jul 4, 2014
    4,945
    1,033
    113
    Voorschoten
    En over dat gespaarde geld heb je in het verleden ook al inkomstenbelasting betaald, dus eigenlijk is het schandalig
     
    Essie3 and Syane like this.
  19. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,425
    23,605
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Ja, mee eens!
     
    Popidepi likes this.
  20. NORAH1979

    NORAH1979 Fanatiek lid

    Aug 18, 2017
    1,329
    645
    113
    Female
    Ja en als het geld vrij komt en je zet t op je spaarrekening betaal je ook nog eens belasting in box 3 als je boven een bepaald bedrag uitkomt.
    Bizar gewoon...dat t zomaar kan.
     

Share This Page