Bloeddrukmeting verloskundige

Discussie in 'Onderzoeken en echo's' gestart door HvO, 22 mrt 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. HvO

    HvO Niet meer actief

    Goedemorgen! Kort vraagje.

    Mijn verloskundigepraktijk meet altijd de bloeddruk met zo een automatische bloeddrukmeter (zeg ik dat goed?)

    De laatste controles valt mijn bloedddruk hoger uit. Gisteren 144/88, dat zou voor mijn doen hoog zijn. Omdat ze het niet “vertrouwde” ging ze handmatig meten en was mijn bloeddruk weer mijn normale hoogte.

    Iemand deze ervaring ook? Merk dat het mij toch niet 100% lekker zit. Ook al heb ik verder absoluut geen klachten van PE etc.

    Zij gaf aan dat de automatische bloeddrukmeters aan het einde van de zwangerschap anders meten omdat je dan wat meer vocht etc. vast houdt.
     
  2. siepel

    siepel Actief lid

    15 jun 2010
    417
    206
    43
    Mjin VK heeft beide, en omdat ik vanaf het begin een hoge bloeddruk heb, gebruikte ze bij mij altijd de handmatige, omdat de automatische inderdaad wat hoger kan uitvallen. (inmiddels loop ik bij de gyn)
    Thuis heb ik ook een automatische, en die valt ook soms iets hoger uit met de bovendruk. De onderdruk komt wel aardig overeen.
     
  3. HvO

    HvO Niet meer actief

    De assistente meet bij ons altijd de bloeddruk en dan met de automatische. Gelukkig heb ik verder geen vervelende kwaaltjes mijn zwangerschap. Maar qua bloeddruk zit ik er soms wel bovenop, mijn beide ouders hebben een hoge bloeddruk.
     
  4. siepel

    siepel Actief lid

    15 jun 2010
    417
    206
    43
    Ik zou dan volgende keer gewoon vragen of ze hem voor de zekerheid handmatig wil meten!
     
  5. papillons

    papillons Fanatiek lid

    6 aug 2014
    1.022
    159
    63
    In principe kloppen de bevindingen wel.

    1. Eigenlijk is een bloeddrukmeting echt goed betrouwbaar bij 2-3 metingen achter elkaar met minuutje rust er tussen. Dan krijg je een goed beeld aangezien het bij sommigen best wel kan schelen qua resultaat. Wat was de uitslag van de handmatige meting?

    2. Het kan een teken zijn dat je zeer binnenkort gaat bevallen. Dan wil de bloeddruk ook nog wel eens stijgen. Raar dat de verloskundige dat niet heeft verteld
     
  6. HvO

    HvO Niet meer actief

    Handmatige meting was nu 126/80.

    En dat tweede heeft ze niet verteld inderdaad. :eek: Bloeddruk is sowieso laatste 4/5 controles ietsje hoger dan mijn normale meting.
     
  7. aicirtap

    aicirtap VIP lid

    25 mei 2014
    9.148
    3.392
    113
    Vrouw
    Handmatige meting is accurater dan elektrische meting.

    Daarnaast bij een hoge bloeddruk altijd nog een keer meten. Eventueel aan de andere arm.

    Sommigen mensen hebben een witte jassen bloeddruk, want houdt in dat ze in de spreekkamer een hogere bloeddruk hebben dan bijvoorbeeld thuis.

    De mijne is juist aldoor vrij laag vind ik 100/60. Laatste keer ook terwijl ik net daarvoor 15 minuten gefietst had. Mijn bloeddruk is normaal 130/90. Maar sinds ivf traject al lager en nu met de zwangerschap dus helemaal.
     
  8. j010

    j010 Bekend lid

    27 apr 2015
    691
    186
    43
    Vrouw
    010
    Herkenbaar, ik had ook met de handmatige meter altijd een lagere bloeddruk. Dus gebruikte ze alleen nog maar die.
     

Deel Deze Pagina